infa.lt

Karvių raugėjimą neutralizuojanti kaukė laimėjo 50 000 svarų sterlingų princo Charleso prizą

Karvių raugėjimą neutralizuojanti kaukė laimėjo 50 000 svarų sterlingų princo Charleso prizą

30 balandžio
06:50 2022
Antsnukis karvėms siekiant sumažinti metano išsiskyrimą

Nešiojamas metano reduktorius karvėms. Nuotrauka: Zelp

Daugiausia metano iš karvių išsiskiria riaugėjant, skelbia pasaulio spauda aprašanti šį projektą, nors dalis susidaro ir dėl vidurių pūtimo.

Snukio kaukė – antsnukis, neutralizuojantis karvių riaugėjimą, laimėjo 50 000 svarų sterlingų vertės konkursą, kurį vertino Velso princas.

Pasaulyje yra apie 1,6 mlrd. galvijų ir mokslininkai teigia, kad kiekviena jų per dieną gali išskirti nuo 250 iki 500 litrų metano. Karvės gali išskirti šias dujas, kurios „labai prisideda” prie klimato kaitos, per abu galus, tačiau didžioji jų dalis išsiskiria atrajojant.

Tačiau Karališkojo meno koledžo (Royal College of Art, RCA) studentai, kuriems buvo pavesta kurti projektus, galinčius padėti apsaugoti mūsų planetą, pasiūlė sprendimą. RCA komanda „Zelp” (Zero Emissions Livestock Project) sukūrė galvijams skirtą dėvimą diržų sistemą, kuris realiuoju laiku neutralizuoja metano emisijas.

Šis projektas paskelbtas konkurso „Terra Carta Design Lab”, kurio sumanytojai – Velso princas ir RCA kancleris seras Johnny Ive’as, nugalėtoju. Nugalėtojus išrinko vertinimo komisija, kurią sudarė JJV Velso princas, seras Jony Ive’as, daktaras Paulas Thompsonas (RCA vicekancleris) ir „Terra Carta Design Lab” partnerių „Octopus Energy”, „The Climate Pledge” ir „Bank of America” atstovai. Nugalėtojams bus skirta 50 000 svarų sterlingų, kurie padės toliau plėtoti jų idėjas.

„Zelp” narys Francisco Norrisas sakė: „Įmonių grupės „Zelp” narys Francisco Norrisas sakė: Laimėti „Terra Carta Design Lab” konkursą – didžiulė garbė ZELP. Tai puiki platforma klimato sprendimui, turinčiam stiprų dizaino elementą, paspartinti, ir mes nekantraujame toliau optimizuoti savo technologiją, gavę „Terra Carta” patvirtinimą ir paramą.

Žinoma, apie gyvulių savijautą pagalvota nebuvo, o turint omenyje, kad atrajojimas ir riaugėjimas yra jų organizmų natūralus maisto įsisavinimo ir virškinimo sistemos procesas – tokių diržų sistemų naudojimą galima prilyginti gyvūnų kankinimui. Bet šiuolaikiniame pažangiame pasaulyje to jau nebesuvokiama.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 141

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...