• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Putinas pasirašė įstatymą dėl baudų už SSRS ir nacistinės Vokietijos sutapatinimą

Putinas pasirašė įstatymą dėl baudų už SSRS ir nacistinės Vokietijos sutapatinimą

17 balandžio
06:30 2022

Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo piliečiams už viešą SSRS ir nacistinės Vokietijos vaidmens Antrajame pasauliniame kare sutapatinimą piliečiams numatomos baudos iki 5000 rublių (apie 55,7 eur) arba areštas iki 15 parų.

Juridiniams asmenims baudos sieks iki 100 tūkstančių rublių (apie 1115 eur). Dokumentas šeštadienį buvo paskelbtas oficialiame teisinės informacijos portale.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas buvo papildytas straipsniu dėl baudų už federalinio įstatymo draudimo pažeidimą, „viešai sutapatinant SSRS vadovybės ir karinio personalo veiksmus su nacių vadovybės ir karinio personalo veiksmais, su Vokietijos ir Europos ašies šalių per Antrąjį pasaulinį karą, taip pat už sovietų liaudies vaidmens pergalėje prieš nacistinę Vokietiją, ir SSRS humanitarinės misijos išlaisvinant Europos šalis, neigimą.

Putinas palaikė idėją sugriežtinti tokius veiksmus draudžiančias įstatymines priemones 2020 metų spalį Kultūros ir meno tarybos posėdyje.

Tada jis atkreipė dėmesį į tai, kad kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, už armėnų genocido neigimą numatyta baudžiamoji bausmė.

Putinas pridūrė, kad „pats Dievas mums įsakė, ko gero, įjungti atitinkamus mechanizmus, kad apsaugotume tiesą apie visai netolimą praeitį“.

Tuo tarpu Lietuvoje jau senokai galioja panašaus tipo įstatymas, tik visiškai priešinga prasme – „LR BK 1702 straipsnis ,,Viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas“.

Po Rusijos įvykdytos karinės invazijos į Ukrainą vasario 24 dieną, Vakarų šalys ir ES pritaikė prieš RF penkis sankcijų paketus ir viešai pasmerkė Rusijos vykdomą karinę agresiją, tačiau neapribojo jos naftos ir dujų eksporto, nes dalis Europos šalių yra labai nuo jo priklausomos. Kol kas rusiškų dujų atsisakė tik Lietuva, ir pažadėjo atsisakyti Latvija.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 87

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. T0mas J.    -  2022-04-18, 15:08

    Hitlerio Vokietija = TSRS = šiandieninė Rusija.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....