Su Izraelio kompanijos šnipinėjimo programa sekami aukšti Europos Komisijos pareigūnai
Kaip skelbia naujienų agentūra „Reuters“, pernai Izraelio šnipinėjimo programos šnipinėjo daugelį aukšto rango Europos Komisijos pareigūnų.
Remiantis šaltiniais ir dokumentais, susijusiais su incidento tyrimu, pranešama, kad tarp tų, kurie buvo stebimi naudojant Izraelio firmos NSO Group sukurtą programą („Pegasus„), pateko ir teisingumo eurokomisaras, Europos Komisijos narys belgas Didier Reyndersas.
Du agentūros šaltiniai taip pat teigė, kad šnipinėjimo programų buvo rasta dar mažiausiai keturiuose aukštų Europos Komisijos pareigūnų telefonuose.
Informacija apie galimą sekimą naudojant Izraelio šnipinėjimo programas buvo patikrinta po to, kai „Apple“ tūkstančiams „iPhone“ savininkų pranešė, kad jų elektronines laikmenos patyrė vyriausybinių įsilaužėlių atakas.
Tai buvo pirmas kartas, kai „Apple“ išsiuntė masinį įspėjimą vartotojams, kad jie atsidūrė vyriausybinių įsilaužėlių taikiklyje.
Pačios NSO Group kompanijos pranešime sakoma, kad ji nėra atsakinga už bandymus įsilaužti, teigdama, kad „Reuters“ aprašytas taikymas „negalėjo įvykti naudojant NSO įrankius“.
Reyndersas ir jo atstovas Davidas Marechalas neatsakė į prašymus pakomentuoti. Europos Komisijos atstovas Johannesas Bahrke taip pat atsisakė komentuoti. Apple irgi atsisakė komentuoti. Kas slepiama?
Čia įdomiausia yra tai, kad šią programą NSO Group nuomoja naudojimui tik šalių vyriausybėms, esą padedant kovai su terorizmu. Fiziniams asmenims ji neprieinama.
Šių metų sausį Izraelyje kilo superskandalas: kilus įtarimams, kad, padedama genialių programišių, policija gali gauti „kompromatą“ prieš bet kuriuos savo šalies piliečius.
Minimos programos neįmanoma aptikti įprastomis priemonėmis, tačiau ji jūsų telefone gali viską.
Izraaelio kompanijos šnipinėjimo programa jau turi nemažą skandalų istoriją – pati kompanija yra įtraukta į JAV juodąjį sąrašą. Plačiau apie Pegasus.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Kaip čia išeina – juk tiek lota, kad tik Huawei „šnipinėja?
Huawei gi ne Amerikai snipineja! Juk ir bombos,vienu zudo,kitu – nesa demokratija!
Žmonės net neįsivaizduoja, kaip gali būti sekami, jau nekalbant apie valstybiniu mastu. Ką žiniasklaida skleidžia, tai tolygu paleckiuko „Savi šaudė į savus”, pervadintos į „Teisingumo aušra” iš Rytų šaikos propagandai.
Puiku tai, kad policija turi priemones sekti telefoninį ir kompiuterinį ryšį, taip yra gaudomi vagys, JEIGU neturi pažįstamų…