• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Taikos derybos Budapešte? Apie ką Orbanas kalbėjosi su Putinu

Taikos derybos Budapešte? Apie ką Orbanas kalbėjosi su Putinu

06 balandžio
19:20 2022
Viktoras Orbanas

REUTERS nuotrauka

Šiandien naujai perrinktas Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kurio metu Vengrijos premjeras paragino Kremliaus vadovą nedelsiant nutraukti ugnį.

Jis priminė Vengrijos poziciją Rusijos invazijos į Ukrainą klausimu. „Ukrainoje gyvena 200 000 vengrų, todėl esame už juos atsakingi, niekas nekels grėsmės jų gyvybėms, tik jei mums pavyks sustabdyti karo veiksmus“, – pareiškė Vengrijos premjeras.

Orbanas taip pat pakvietė Putiną į taikos derybas Budapešte. Jo nuomone, jose turėtų dalyvauti ne tik Rusijos ir Ukrainos vadovai, bet ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas bei Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

Orbano teigimu, V. Putino atsakas į šį pasiūlymą buvo teigiamas, tačiau yra sąlygų, dėl kurių reikia susitarti. Kokios tiksliai buvo šios sąlygos, premjeras nepatikslino.

Kremliaus tinklalapyje apie Vengrijos premjero siūlymą neužsimenama, tačiau rašoma, kad pokalbio metu Putinas informavo Orbaną „apie reikalų situaciją derybose tarp Rusijos ir Ukrainos atstovų, taip pat principingai įvertino „grubią ir cinišką Kijevo režimo provokaciją Bučos mieste“. (Rusija nepripažįsta kaltinimų dėl žudynių Bučoje).

Vėliau spaudos konferencijoje Orbanas dar kartą išsakė šalies poziciją dėl karo Ukrainoje: „Tai karas, kurį pradėjo rusai, jie puolė Ukrainą, o tai yra agresija, tai yra bendra Europos Sąjungos pozicija ir Vengrija palaiko šią poziciją“.

Viktoras Orbanas taip pat pareiškė apie Vengrijos pasirengimą mokėti už rusiškas dujas rubliais. „Jei rusai paprašys sumokėti rubliais, mes mokėsime rubliais“, – sakė jis.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 136

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....