infa.lt

Škotija pradės skubias derybas su Briuseliu dėl narystės ES

Škotija pradės skubias derybas su Briuseliu dėl narystės ES

25 birželio
18:20 2016
Nicola Sturgeon

Nicola Sturgein | nuotrauka Independent.ie

Škotijos vyriausybė sieks skubių derybų su Briuseliu, kad apsaugotų regiono teisę išlikti Europos Sąjungoje, pareiškė Škotijos premjerė Nicola Sturgeon.

Ji pažadėjo organizuoti ekspertų tarybą, kuri konsultuotų ją juridiniais ir diplomatiniais klausimais, kol pati Sturgeon derėsis dėl Škotijos narystės Europos Sąjungoje.

Be to, Sturgeon pareiškė, jog jos ministrų kabinetas sutiko pradėti darbą įstatymo projekte, kuris suteiks galimybę surengti Škotijoje antrą referendumą dėl nepriklausomybės.

Dauguma Škotijos gyventojų praėjusiame referendume dėl Britanijos narystės ES (Brexit) pasisakė už tai, kad ji liktų Europos Sąjungoje. Tačiau visumoje, Britanijos referendume balsų daugumą surinko „Brexit“ šalininkai.

Pirmasis Škotijos referendumas dėl nepriklausomybės buvo surengtas 2014 metais. Tada didžioji gyventojų dalis balsavo už tai, kad šalis liktų Britanijos sudėtyje.

Eilė analitikų ir ekspertų pažymėdavo, jog referendumo dėl „Brexit“ rezultatai prives prie politinių rizikų Britanijai. Pavyzdžiui, bankų ataskaitose buvo pabrėžiamos rizikos apie galimą referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės, o taip pat apie galima plebiscitą dėl Airijos susivienijimo.

Airių nacionalistinės partijos „Sinn Fein“ pirmininkas Declan Kearne jau pareiškė apie ketinimą surengti tokį pat balsavimą. Tačiau Šiaurės Airijos vyriausybės premjerė Arlene Foster atmetė tokią galimybę ir pareiškė palaikanti referendumo rezultatus.

Daugiau, nei milijonas Britanijos gyventojų šį šeštadienį pareikalavo surengti pakartotinį balsavimą dėl narystės ES. Atitinkama peticija Britanijos parlamento tinklapyje veržliai renka balsus.

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Škotija pradės skubias derybas su Briuseliu dėl narystės ES* - nuoroda: https://infa.lt/7032/skotija-prades-skubias-derybas-su-briuseliu-del-narystes-es/