infa.lt

Virš milijono Britanijos gyventojų pareikalavo surengti pakartotiną balsavimą dėl narystės ES

Virš milijono Britanijos gyventojų pareikalavo surengti pakartotiną balsavimą dėl narystės ES

25 birželio
17:55 2016

BBC

Peticija

Peticija apie pakartotinį referendumą dėl Britanijos narystės ES surengimo surinko virš 1 milijono parašų.

13:25 valandos duomenimis, peticiją, patalpintą britų parlamento tinklapyje, pasirašė 1,1 mln žmonių. Šiuo metu, 17:40 parašų skaičių matote paveikslėlyje 1,6 mln žmonių.

Pakartotinio referendumo šalininkų skaičius veržliai auga. Anksti ryte, šeštadienį pasirašiusių skaičius siekė 555 tūkstančius žmonių. Per keletą valandų jis padidėjo puse milijono parašų.

Peticijoje patalpintoje parlamento tinklapyje britai prašo įtraukti, referendumo dėl šalies narystės ES atžvilgiu, naują taisyklę.

Sekant šiuo pasiūlymu, pakartotinis referendumas turi būti rengiamas, jeigu balsavusių aktyvumas buvo žemiau 75% arba, jeigu balsavusių Už ar Prieš dalis dėl šalies pasitraukimo iš ES, sudarė mažiau nei 60%.

Parlamentas privalo svarstyti bet kokią peticiją, surinkusią virš 100 parašų. Britanijos vyriausybė turi privalomu būdu atsakyti į peticijas surinkusias virš 10 tūkstančių parašų.

Tokiu būdu, daugiau, nei milijonas britų išsakė savo nepasitenkinimą referendumo dėl šalies narystės ES rezultatais, kuriame beveik 52% rinkėjų išreiškė valią pasitraukti iš Europos Sąjungos. Absoliučiais dydžiais šį sprendimą palaikė 16,8 mln rinkėjų prieš 15,7 mln pageidavusių likti ES sudėtyje.

Konkrečiai Škotijoje, didžioji gyventojų dalis balsavo už Britanijos pasilikimą Europos Sąjungoje. Šalyje gali būti surengtas pakartotinis referendumas dėl nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos, penktadienį pranešė šalies valdžia.

Po paskelbimo apie „Brexit“ šalininkų pergalę, Britanijos premjeras Deividas Kameronas paskelbė apie savo atsistatydinimą.

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Virš milijono Britanijos gyventojų pareikalavo surengti pakartotiną balsavimą dėl narystės ES* - nuoroda: https://infa.lt/7025/virs-milijono-britanijos-gyventoju-pareikalavo-surengti-pakartotina-balsavima-del-narystes-es/