infa.lt

Konfliktas dėl Ukrainos atgaivina JAV skalūnų naftos ir dujų pramonę

Konfliktas dėl Ukrainos atgaivina JAV skalūnų naftos ir dujų pramonę

21 vasario
14:43 2022

Staigus naftos kainų kilimas, kurį sukėlė įtempta situacija dėl Ukrainos, prisideda prie Amerikos skalūnų pramonės atgimimo, rašo CNBC.

Leidinys primena, kad prasidėjus pandemijai pramonė išgyveno gilią krizę, tačiau dabar Amerikos įmonės vėl pradėjo didinti gamybos apimtis, nes naftos kaina jau peržengė 90 dolerių ribą.

Įsiveržimo į Ukrainą atveju Vladimiras Putinas gali nesąmoningai padėti Amerikos skalūnų pramonei, rašo CNBC. Leidinys primena, kad JAV skalūnų pramonę sužlugdė pandemijos pradžia 2020 m., kai smarkiai krito naftos kainos.

Nuo to laiko skalūnų pramonė pradėjo lėtai atsigauti dėl kylančių naftos kainų, kurios per pastaruosius metus išaugo daugiau nei 50%. Be to, Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmės dėka naftos kaina viršijo 90 USD.

Energetika neabejotinai yra konflikto dėl Ukrainos centre, rašo CNBC.

Europos dujų kainos kilo visą žiemą, baiminantis dėl tiekimo mažinimo. Leidinys primena, kad Rusija dujas į Europą tiekia ne vienu dujotiekiu, įskaitant tuos, kurie eina per Ukrainos teritoriją, taip pat „Nord Stream 1“.

Kalbant apie „Nord Stream 2“, jo statyba baigta, tačiau dujotiekis dar nepradėtas eksploatuoti. Praėjusį ketvirtadienį Joe Bidenas dar kartą pareiškė, kad „Nord Stream 2“ nebus paleistas Rusijos invazijos į Ukrainą atveju. Ir JAV tas būtų labai naudinga.

Pažymima, kad Rusijos invazijos atveju JAV planuoja įvesti sankcijas Maskvai: anot analitikų, pagal blogiausią scenarijų baudžiamosios priemonės Maskvai arba blokuos Rusijos energijos tiekimą Europai, arba pati Rusija nutrauks tiekimą kaip atsakomąją priemonę.

Leidinys primena, kad iki pandemijos JAV valdė didžiausias tiek naftos, tiek dujų gavybos apimtis: dabar šios pozicijos po truputį atkuriamos.

Be to, JAV yra pagrindinė naftos ir dujų eksportuotoja. „IHS Markit“ duomenimis, šių metų sausį JAV tiekė Europai 7,73 mlrd. kubinių metrų dujų (palyginimui, Rusijos tiekimas siekė 7,5 mlrd. kubinių metrų).

Tačiau JAV suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimas negali būti reikšmingas Rusijos dujų pakaitalas, nes Europa gali priimti tik ribotą SGD kiekį.

Tuo pačiu metu JAV ketina didinti naftos eksportą, rašo CNBC, remdamasis IHS Markit viceprezidento Danielio Yergino žodžiais.

Jis teigia, kad kitais metais JAV skalūnų naftos eksportas gali grįžti į priešpandeminį lygį. „Manau, kad krizė aplink Ukrainą sustiprino naftos „aukso karštligę“ visose rinkoje esančiose kompanijose“, – cituoja leidinys ekspertą Johną Kilduffą.

Kaip pažymi CNBC, JAV išgauna daug naftos, tačiau Rusija yra didesnė tiekėja, todėl potenciali invazija į Ukrainą turės įtakos rinkoms.

Leidinys pabrėžia, kad Rusijos valdžia visada atsargiai vertino labai aukštas naftos kainas, nes jos yra paskata didinti gavybą Amerikos įmonėms.

Pasak eksperto Dano Pickeringo, JAV naftos kompanijos vis dar nedidina gavybos, nes patiria akcininkų spaudimą. Nepaisant to, gamybos apimtys didėja, o tai, anot Pickeringo, siejama su aukštomis naftos kainomis.

„Tarkim, kad Rusija nesiveržia į Ukrainą. Tada, tarkime, nafta atpigs iki 82 dolerių. Tai vis dar labai gera kaina. Tikrasis šios pramonės atgimimas įvyks tada, kai nebus išorinės įtakos, o kaina išliks aukšta“, – sakė Pickeringas.

IHS Markit pažymi, kad JAV naftos kompanijos šiais metais padidina gavybą iki maždaug 50%. Danas Pickeringas pažymėjo, kad „ExxonMobil“ planuoja padidinti savo gamybą 25 proc., o „Chevron“ – 10 proc.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 129

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...