infa.lt

Pirmieji vakcinacijos metai: 6 808 pranešimai apie nepageidaujamą COVID-19 vakcinų poveikį

Pirmieji vakcinacijos metai: 6 808 pranešimai apie nepageidaujamą COVID-19 vakcinų poveikį

21 sausio
06:22 2022

Skiepai, vakcina

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba informuoja:

Per pirmuosius vakcinacijos metus (nuo 2020 m. gruodžio 27 dienos iki 2021 m. gruodžio 31 dienos) Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) sulaukė 6 808 pranešimų apie įtariamą nepageidaujamą COVID-19 vakcinų poveikį. NVP pranešimai sudarė 0,16 procento nuo bendro vakcinacijų skaičiaus (sunaudotų vakcinų dozių skaičius nuo vakcinacijos pradžios iki gruodžio 31 dienos siekė  4 131 021 dozę).

VVKT 2021 m. gavo  6 808 pranešimus apie Lietuvoje pasireiškusį įtariamą nepageidaujamą vakcinų poveikį (NVP)., susijusias su COVID-19 vakcinų injekcijomis.  Po vakcinos „Comirnaty“ injekcijų buvo gauti 3 396 pranešimai apie NVP, po vakcinos „Spikevax“ injekcijų  buvo gauta 611 pranešimų apie NVP, po vakcinos „Vaxzevria“ gauti 2 292 pranešimai apie NVP, o po vakcinos „COVID-19 Vaccine Janssen“ – 479 pranešimai apie NVP.  30 pranešimų apie NVP vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas.

Didžiąją dalį 2021 metais gautų pranešimų apie įtariamas nepageidaujama reakcijas, susijusias su COVID-19 vakcinų injekcijomis, sudarė pranešimai apie nesunkius NVP, t. y., 6 401 pranešimas arba 94 proc. Apie sunkius NVP gauti 407 pranešimai  ir tai sudarė apie 6 proc. nuo bendro analizuojamu laikotarpiu gautų NVP pranešimų skaičiaus.

Įvertinus gautų NVP pranešimų pasiskirstymą pagal lytį, nustatyta, kad apie 72 proc. NVP pranešimų, susijusių su COVID-19 vakcinų injekcijomis, pateikė moterys, 28 proc. – vyrai. NVP pranešimus pateikusių asmenų amžiaus ribos – 6-98 metai.

Sveikatos priežiūros specialistai nuo bendro NVP pranešimų skaičiaus pateikė 12 proc. NVP pranešimų, pacientai – 82  proc. ir 6 proc. pranešimų gauta iš „Eudravigilance“ duomenų bazės.

Pagrindiniai COVID-19 vakcinomis paskiepytų žmonių pranešimai apie NVP, kurių sulaukė VVKT, išliko tokie patys: tai skausmas, patinimas ir paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas ir karščiavimas. Dažniausiai šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų (kelias dienas šaltkrėtis, galvos skausmas, karščiavimas – tai lengva reakcija?).

2021 m.  VVKT gavo 29 pranešimus apie žmonių mirtis po vakcinacijos Lietuvoje. Mirusiųjų amžiaus vidurkis – 75 metai, dauguma pacientų sirgo lėtinėmis ligomis, kurios galėjo lemti mirtį. Šių mirties atvejų priežastinis ryšys su vakcina nepatvirtintas (bet ir nepaneigtas – infa.lt).

VVKT atkreipia dėmesį, kad kiekvieno NVP pranešimo duomenų vertinimas yra individualus.  Įtariamos nepageidaujamos reakcijos priežastinis ryšys vertinamas pagal tam tikrus kriterijus. Ypač svarbūs įtariamos nepageidaujamos reakcijos patvirtinimui ir įvertinimui medicininiai dokumentai. Taip pat reikalinga informacija ir apie tai, kokiomis lėtinėmis ar kitomis ligomis asmuo sirgo iki skiepijimo bei duomenys apie kitus jo sveikatos būklės rodiklius.

VVKT taip pat primena, kad sveikatos priežiūros specialistai (gydytojai, slaugytojai) gavę informacijos apie įtariamą nepageidaujamą reakciją, kiek galima greičiau, bet ne vėliau kaip per 15 dienų nuo įtariamos nepageidaujamos reakcijos į vakcinas atsiradimo ir (ar) informacijos apie tai gavimo dienos, turi pateikti VVKT Sveikatos priežiūros ar farmacijos specialisto pranešimą apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (NVP) formą.

infa.lt komentaras:

Kai miršta žmogus po vakcinos – tai netiriama ir teigiama, kad priežastinis ryšys nepatvirtintas, ir bandoma remtis kitomis lėtinėmis ligomis, kurios esą galėjo būti mirties priežastimi. Galėjo, žinoma.  Tačiau, kai žmogus miršta su Covid diagnoze, nepriklausomai nuo to, kiek jis lėtinių ligų turėjo ir nuo ko gydėsi esamu metu – mirties diagnozėje neišvengiamai rašoma – mirė nuo Covid. Nors pastebėtina – priežastinis ryšys irgi būna nepatvirtintas jokios ekspertizės. Bet turint omenyje, kad šiuo metu ir gydymas dažnai vyksta telefonu, nustatant ligos diagnozę – stebėtis tuo ko gero neverta.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 110

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Hm    -  2022-01-21, 12:51

    Viena pažįstama man – vyras numirė… O kas buvo? Po antro skiepo ,p raėjus trims mėnesiams trombas… O gydytojai ką? Sakė, kad su skiepais tai nesusiję… Nesusiję, tai nesusiję, bet ar tyrė? Ne…. Ir mirties atvejai po skiepų neužregistruoti. Artimoje aplinkoje dar du panašūs atvejai kuriuos žinau tiesiogiai, ne iš nuogirdų

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...