infa.lt

Dainius Kepenis: „Pandeminės informacijos grimasos: negrįžtamas poveikis studentams“

15 gruodžio
19:22 2021
Dainius Kepenis

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

Tęsdamas spaudos konferencijų ciklą, kuriame išsakomos prasmingiausios visuomeninių patarėjų įžvalgos, Seimo narys Dainius Kepenis suteikia žodį mūsų tautos ateičiai – jaunimui, aukštųjų mokyklų studentams.

Nėra nieko nesuprantamiau už gerai žinomus žodžius. Pandemijos metu vis kartojama, kad visos viruso suvaldymo priemonės taikomos remiantis ir pasitikint mokslu. O kas yra mokslas? Kiek iš tikrųjų valdantieji juo remiasi? Ar taikomos priemonės tikrai atitinka mokslinį metodą ir loginę tvarką?

Mokslo pasiekimai kartais yra taikomi paveikti žmogaus sąmonę, kad jis elgtųsi tam tikru būdu. Viena iš poveikio priemonių – reklama. Reklama yra priemonė paveikti vartotojo psichines funkcijas, tokias kaip suvokimą, elgesį, mąstymą ir emocijas. Universitetai per viešosios komunikacijos priemones primeta savo poziciją studentams ir bendruomenei, nepalikdami erdvės apsispręsti, kuris požiūris bendruomenės nariui yra priimtimesnis. Tokios nuostatos skatina tarpusavio nesusikalbėjimą, susipriešinimą ir baimę išsakyti savo nuomonę.

Svarbu gerai išmanyti istoriją, kuri, nepaisant specifikos ir savito studijuojamo fenomeno, gali būti vadinama mokslų motina. Vertėtų prisiminti žiaurią istorinę pamoką Ruandoje, kai piliečių segregacija, jų suskirstymas į dvi grupes – Tuci, arba aukštus ir lieknus, ir Hutu, vidutinio ūgio – privedė prie tautos genocido. Atrodo, kad esame civilizuoti ir mūsų ši istorija neliečia, tačiau ar tikrai?

Komunikacija – pagrindas kuriant ir puoselėjant visuomenės pasitikėjimą. Tačiau šiandien Lietuvos visuomenė yra kaip niekad suskaldyta, o Vyriausybė ir žiniasklaidos kanalai toliau sėkmingai kiršina žmones ir gilina konfliktą, segreguodami, sėdami baimę ir neapykantą.

Mokslo pasiekimai neatsiejami kuriant išmaniąsias technologijas. Šiuo metu pasaulyje vis sparčiau kuriamas dirbtinis intelektas, vystoma skaitmenizacija, realus pasaulis vis labiau tampa virtualus. Kuo šie išvardyti dalykai yra susiję su pandemija?

Spaudos konferencijoje gruodžio 16 d., ketvirtadienį, 12.30 val. savo pozicijas išdėstys: Kęstutis Juočeris – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto, Rūta Nazaraitė – Vilniaus dailės akademijos ir Dovydas Gadliauskas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 239

Žymos:

Atsiliepimų 2

  1. Mastanti    -  2021-12-15, 19:26

    Pagarba p.Kepeniui

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Lietuvis    -  2021-12-15, 21:16

    Baisu iki ko dagyventa
    Pagarba Kepeniui

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Rrr

Pirmą kartą įspėjimas, o toliau vėl baudos? Juridiniams asmenims - baudos iškart - kodėl? Kuo...

Rrr

Atrodytų mūsų tai neliečia, tai kažkokios virtualios valiutos, pinigų pervedimus vykdančios įmonės, bet iš tiesų...

Dabar į pasaulį žvelgiama per išangę, ne per akį...

Tai jei derėsis dėl skolų grąžinimo - Europoje turėsim dar vieną Ameriką, nes ukrainiečiai turės...

Taikliai.aciu....

Briuselio politikos veidmainystė akivaizdi....

Melas ir dezinformacija buvo tada, kai mums buvo bandoma įteigti, kad vakcinos apsaugo nuo ligos...