• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Įvardinti gėrimai, kurie diena iš dienos ardo smegenis. Ir tai ne tik alkoholis

Įvardinti gėrimai, kurie diena iš dienos ardo smegenis. Ir tai ne tik alkoholis

13 gruodžio
13:30 2021
paveikslėlis

foto: brightfocus.org

Amerikiečių mokslininkai priėjo išvados, kad cukrumi saldinti gėrimai diena iš dienos gali naikinti žmogaus smegenis. Apie tai rašo leidinys „FyneFettle“.

Pasak mokslininkų, per pastaruosius 30 metų sergamumo senatvine demencija statistika auga. Daugėja įrodymų, kad šią būklę gali sukelti tam tikri maisto produktai ir gėrimai. Konkrečiai, mokslininkai išsiaiškino, kad cukrumi saldinti gėrimai ypač kenkia smegenims ir sukelia priešlaikinį senėjimą.

Bostono universiteto medicinos mokyklos atliktame tyrime mokslininkai per daugelį metų išstudijavo 4200 žmonių, kurie periodiškai atliko pažintinius ir atminties testus, duomenis. Tyrimo metu dalyvių buvo prašoma pateikti informaciją apie saldžių gėrimų vartojimą.

Tyrimo autorius Matthew Pase’as paaiškino, kad saldūs gėrimai buvo naudojami kaip būdas išmatuoti bendrą suvartojamo cukraus kiekį – produkto, pripažinto labai kenksmingu. „Sunku išmatuoti bendrą suvartojamo cukraus kiekį dietoje, todėl kaip alternatyvą paėmėme saldžius gėrimus“, – sakė mokslininkas.

Mokslininkams pavyko įrodyti, kad nesaikingas saldžiosios sodos vartojimas žmogaus organizme virsta negrįžtamais procesais. Savanoriams, kurie vartojo cukrumi saldintus gėrimus, buvo nustatytas atminties sutrikimas ir smegenų tūrio sumažėjimas, lyginant su tais, kurie nevartojo.

Mokslininkai teigia, kad per dieną išgeriant vieną ar dvi stiklines saldžių gėrimų smegenys gali pasenti 5-8 metais. O jei žmogus per dieną išgertų daugiau nei dvi stiklines cukrumi saldintų gėrimų, jo smegenys pasentų vidutiniškai 11 metų.

Remiantis tyrimų rezultatais, saldžiosios sodos elementai gali pakeisti pilkosios medžiagos baltyminius komponentus. Be to, pokyčių pasekmės yra panašios į vėžinių ląstelių poveikio rezultatus.

Mokslininkai pabrėžia, kad saldinti gėrimai (visokia „dietinė“ soda) nėra sveika alternatyva. „Pakeitus cukrų dirbtiniais saldikliais, šie gėrimai netampa saugūs“, – sakė Bostono universiteto medicinos mokyklos neurologijos profesorius Sudha Seshadri.

Negana to, ekspertai patvirtino jau seniai egzistuojančią tezę, kad dietiniai gazuoti gėrimai yra net kenksmingesni nei įprasti „sodos“, kuriuose yra cukraus. Paaiškėjo, kad kasdienis nekaloringų gazuotų gėrimų vartojimas bent tris kartus padidino demencijos tikimybę senatvėje.

Mokslininkai rekomenduoja stebėti mitybą ir suvartojamo saldaus gazuoto vandens kiekį, taip pat primena, kad laiku diagnozavus galima pastebėti rimtas ligas ankstyvoje stadijoje.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 15 271

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Na, kaltintojai ir turi kaltinti. O advokatai turėtų ieškoti PAAIŠKINIMŲ. Ir to meto APLINKYBIŲ įvertinimo....

kad pandemiju ir iprastu karu nebeuzteks,kad "sureguliuoti populiacija"!?...

patoso ir tragizmo,kad neabejotinai kandidatuos. Pamatysite!...

Ar Serbijos žmonės kaip ir Lietuvoj išsirinko seksualiai nenormalią valdžią?...

deretu energetika valdyti valstybei,o ne spekuliantams!...

ruosiasi palikti ta birza,nes ji tam ir sugalvota,kad kelti kainas....

referendumo duobkasys Tapinas to neleis!...

lygiu valdzios jau seniai turtuoliu UABai. Ir niekas ju nekeis,nes savo sponsoriu interesus jie atstovauja...

Nėra net žodžių kokius galima būtų panaudoti apibūdinti šitą valdžią. Lieka tik keiksmažodžiai. Per visą...

Infa.lt Pagarba jums kad esate ir Pirmyn ! Lietuvos žmones pavargo nuo melo ir apgaulės...

Naudingiausia tai būtų valdžia išjungti, kiek pinigų sutaupyta būtų tą siurbyklę išjungus, užgyventumėme kaip šveicarai...