infa.lt

Pasitikėjimas prasideda nuo alkoholio – Vytautas Mitalas siūlo nuo 18 m. leisti vartoti stiprius alkoholinius gėrimus

Pasitikėjimas prasideda nuo alkoholio – Vytautas Mitalas siūlo nuo 18 m. leisti vartoti stiprius alkoholinius gėrimus

08 spalio
11:14 2021
Vytautas Mitalas

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

Seimui svarstant alkoholio kontrolės pokyčius, Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas siūlo neskirstyti, kokį alkoholį gali vartoti asmenys nuo 18 metų. Taip pat siūloma patikslinti alkoholio reklamą reglamentuojančias nuostatas, pavyzdžiui, reklama nelaikyti įmonių atributikos. Tokius pasiūlymus Seimo Pirmininko pavaduotojas užregistravo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms.

Šiuo metu Seimas po pateikimo yra pritaręs įstatymo projektui, kad aštuoniolikmečiai ir devyniolikmečiai galėtų vartoti tik lengvuosius alkoholinius gėrimus. Anot V. Mitalo, toks sprendimas nėra iki galo pagrįstas, sunkiai įgyvendinamas ir nesąžiningai veikiantis konkurenciją.

„Siekiu grąžinti pasitikėjimą pilnamečiais Lietuvos žmonėmis – ne apipinant sunkiai įgyvendinamomis išimtis, o iš esmės. Nėra prasminga drausti vartoti stiprius alkoholinius gėrimus 18–20 m. asmenims, jei siūloma leisti vartoti silpnuosius – kaip apskritai toks sprendimas būtų įgyvendinamas? Parduotuvėse tai bus papildomas apsunkinimas kasininkams tikrinti perkamo gėrimo stiprumą, restoranuose – vietoje maišomi kokteiliai bus pakeisti į iš anksto sumaišytus fabrikinius. Apskritai – tai įneš sumaišties ir nieko nespręs“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas.

V. Mitalas taip pat teikia pasiūlymus keisti alkoholio reklamą reglamentuojančias normas. „Šiuo metu įstatymas toks painus, kad galima kojas nusilaužyti, patirtis rodo, jog įmonės rizikuoja gauti baudas priklausomai nuo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nuotaikos. Reglamentavimas turi nepalikti vietos interpretacijai, kas leidžiama, o kas ne“, – teigia parlamentaras.

Registruotame projekte siūloma, kad alkoholinių gėrimų prekybos vietose esanti atributika nebūtų laikoma reklama. „Dabar gėrimų prekybos vietose esanti atributika (pavyzdžiui, marškinėliai ar skėčiai) gali būti laikomi alkoholio reklama ir įmonėms gresia sulaukti baudų, jei Departamentas pateikia tokį išaiškinimą. Tai sukelia praktinių nepatogumų verslui, nors realaus poveikio alkoholinių gėrimų vartojimo mažinimui neturi“, – sako V. Mitalas.

Taip pat Laisvės frakcijos narys užregistravo siūlymą leisti viešojo maitinimo įstaigų socialiniuose tinkluose informuoti apie maisto ir priderinto vyno rinkinius, maisto ir gėrimų degustacijas. Anot jo, socialiniai tinklai dabar dažnai atstoja oficialią įmonės svetainę.

„Tokia informacija ne tik neskatina neatsakingo vartojimo, kas yra didžioji problema, o atvirkščiai. Tai gali padėti skatinti kultūringesnį alkoholio vartojimą viešojo maitinimo įstaigose. Svarbu išlaikyti nuoseklią alkoholio kontrolės politiką, taikyti labiausiai pasiteisinančias priemones“, – pabrėžia Seimo Pirmininko pavaduotojas V. Mitalas.

infa.lt komentaras:

Nestebina Laisvės partijos demagogija – bandymai panaikinti baudžiamąją atsakomybę už narkotikus, dabar siekis atlaisvinti alkoholio ribojimo varžtus, paaiškinant tai rūpesčiu parduotuvių kasininkais, skatinant kultūringesnį alkoholio vartojimą, kai iš esmės alkoholis tik griauna bet kokią kultūrą – visa tai sena alkopramonės atstovų giesmė, kurioje galima įžvelgti tik siauros grupės pelno interesą, auginat priklausomą nuo alkoholio kartą. Būdinga ir tai, kad kiekviena naujai atėjusi valdžia neišvengiamai imasi alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, vis bandydama prastumti alkopramonės siūlomas vartojimo palengvinimus, manipuliuojant duomenimis, siekiais, ir net moralės normomis.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 103

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Vygandas    -  2021-10-09, 09:19

    Įžvalgiai mąsto Laisvės partija, juk svarbiausia – po skiepijimo išlikusiems jaunuoliams įteisinti alkoholį ir narkotikus, jie juk irgi žmonės. JEIGU nesurengsime pirmalaikių Seimo rinkimų, tai bus svarstoma leisti nuo 16 ar net nuo 14 metų… „Lenk medį, – kol jaunas”…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......