infa.lt

Baricitinibas – EK teikiamas kaip vaistas nuo Covid, Lietuvoje – gydant artritą – padidina vėžio riziką ir imuniteto sutrikimus

Baricitinibas – EK teikiamas kaip vaistas nuo Covid, Lietuvoje – gydant artritą – padidina vėžio riziką ir imuniteto sutrikimus

20 rugsėjo
13:10 2021

Olumiant - baricitinibas

Gamintojo puslapyje pateikiami įspėjimai dėl Baricitinibo (Olumiant) vartojimo:

Svarbūs faktai apie Olumiant® (O-loo-mē · ant). Jis taip pat žinomas kaip baricitinibas.

Olumiant yra receptinis vaistas, skiriamas vartoti suaugusiesiems, sergantiems vidutinio sunkumo ar sunkiu aktyviu reumatoidiniu artritu (RA), išbandžiusiems bent vieną kitą vaistą, vadinamą naviko nekrozės faktoriaus (TNF) antagonistu, kuris neveikė pakankamai gerai arba buvo netoleruojamas paciento organizmo. Vaistas tiekiamas tabletėmis ir vartojamas į burną.

ĮSPĖJIMAI

Olumiant gali sukelti sunkų šalutinį poveikį. Kai kurie žmonės, vartoję Olumiant,patyrė:

Sunkias infekcijas, įskaitant tuberkuliozę (TB), juostinę pūslelinę ir kitas, kurias sukelia bakterijos, grybeliai ar virusai. Kai kurie žmonės mirė nuo šių infekcijų. Olumiant gali padidinti infekcijų tikimybę arba jas pabloginti. Prieš pradedant vartoti Olumiant (baricitinibas) gydytojas turi atlikti tuberkuliozės tyrimą ir gydymo metu stebėti, ar nėra tuberkuliozės simptomų. Negalima pradėti vartoti Olumiant, jei sergate kokia nors infekcija, nebent gydytojas pasakys, kad viskas gerai. Vartodami Olumiant, nedelsdami pasakykite gydytojui, jei turite infekcijos simptomų, tokių kaip:

 • karščiavimas, prakaitavimas ar šaltkrėtis
 • skauda raumenis
 • kosulys
 • dusulys
 • kraujas skrepliuose
 • svorio kritimas
 • karšta, raudona ar skausminga oda ar opos ant kūno
 • viduriavimas ar skrandžio skausmai
 • deginimas su šlapinimu arba šlapinimasis dažniau nei įprastai
 • juntamas pervargimas
 • Vėžio ir imuninės sistemos problemos. Olumiant gali padidinti limfomos ir kitų vėžio, įskaitant odos vėžį, riziką.
 • Kraujo krešuliai jūsų kojų ar plaučių venose. Tai gali būti pavojinga gyvybei ir sukelti mirtį. Vartodami Olumiant, nedelsdami pasakykite gydytojui, jei turite kokių nors kraujo krešulių požymių ir simptomų, įskaitant patinimą, skausmą ar jautrumą kojoje, staigų krūtinės skausmą ar dusulį.
 • Negera skrandyje ar žarnyne. Dažniausiai tai atsitinka žmonėms, kurie taip pat vartoja nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NSAIDs), kortikosteroidus ar metotreksatą. Vartodami Olumiant, nedelsdami pasakykite gydytojui, jei karščiuojate ir skrandžio skausmas nepraeina, o žarnyno įprastas darbas pasikeičia.
 • Laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčiai. Prieš vartodamas Olumiant ir jo metu gydytojas turėtų atlikti kraujo tyrimus, kad patikrintų baltųjų ir raudonųjų kraujo kūnelių kiekį.
 • Gydytojas taip pat turėtų atlikti kai kuriuos kepenų tyrimus. Nevartokite Olumiant, jei Jūsų kraujo ląstelių skaičius per mažas arba kepenų tyrimų rodikliai per dideli. Jei jūsų tyrimų rezultatai pasikeičia, gydytojas gali nutraukti gydymą Olumiant. Gydytojas taip pat turėtų patikrinti cholesterolio kiekį praėjus maždaug 12 savaičių nuo šio vaisto vartojimo pradžios ir prireikus po to.

Alerginės reakcijos. Jei vartojant Olumiant atsiranda tokių simptomų kaip išbėrimas, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas ar dilgėlinė (iškilusios, raudonos odos dėmės, kurios dažnai labai niežtina), nutraukite Olumiant vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kai kurios iš šių reakcijų, pastebėtų pas pacientus, vartojantojusiuss Olumiant, buvo sunkios.

Europos Komisija tik ką pateikė šį vaistą, kaip Covid-19 gydymo priemonę.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 359

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...