• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

LVŽS skelbia ultimatumą I. Šimonytės Vyriausybei

LVŽS skelbia ultimatumą I. Šimonytės Vyriausybei

20 rugsėjo
06:40 2021

LVŽS posėdis

Rugsėjo 17 d. posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ragina I. Šimonytės Vyriausybę per tris savaites: atsiriboti nuo mokestinę naštą gyventojams didinančios mokestinės reformos; iš esmės pakeisti COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją; viešai atsiskaityti visuomenei už migrantų krizės valdymo kaštus bei pateikti aiškius terminus, kada bus baigti peržiūrėti gegužės – rugsėjo mėnesiais pateikti prieglobsčio prašymai ir nelegalūs migrantai grąžinti į kilmės valstybes, paviešinti sukurtus, jei tokie yra, grąžinimo planus.

Jei šie reikalavimai nebūtų vykdomi, LVŽS Taryba šiandien priėmė sprendimą įpareigoti LVŽS šešėlinę Vyriausybę kartu su LVŽS frakcija Seime rengti interpeliaciją premjerei Ingridai Šimonytei.

LVŽS Tarybos pareiškime nurodoma, jog šalies ekonomika, pirmą kartą po 2008-2009 metų krizės yra atsidūrusi įtemptoje kritinėje situacijoje: auga infliacija, kyla elektros, dujų, kitų prekių kainos, didėja struktūrinis nedarbas, drauge su neigiamais rodikliais ekonomikoje didėja ir socialinė atskirtis. LVŽS taip pat akcentuoja, jog Lietuva susiduria ir artimiausioje ateityje susidurs su valdančiųjų vykdomos konfliktinės diplomatijos padariniais – eksporto konkurencingumo ir investicinio patrauklumo mažėjimo rizika.

LVŽS taip pat nesutinka su Vyriausybėje planuojama mokesčių pertvarka, kuri iš esmės reikš mokesčių pakėlimą ir didesnę mokestinę naštą visiems Lietuvos žmonėms. Mokesčių pakėlimas planuojamas visose su gyventojų vartojimu ir kasdienių poreikių tenkinimu susijusiose srityse:

– Bus apmokestinta miško žemė ir keliami žemės mokesčiai;

– Bus didinami nekilnojamo turto mokesčiai. Pavyzdžiui, 150 tūkst. eurų riba būtų taikoma tik pagrindiniam gyvenamajam turtui, o visas likęs asmens nekomercinis turtas būtų apmokestinamas;

– Bus keičiamas automobilių apmokestinimas: šalia automobilio pirmos registracijos mokesčio atsiras kasmet mokamas mokestis, kuris, deja, labiausiai pasijus žemesnes pajamas turintiems ir naujo ekologiško automobilio įpirkti negalintiems žmonėms;

– Kietasis kuras, priklausomai nuo rūšies, po 2023 metų brangs apie 15-30 proc.;

– Po 2023 metų numatomas naftos dujų kainų pokytis buitiniams vartotojams bus net apie 102 proc.;

– Bus keliama vandens išgavimo kaina, taigi brangs ir vartotojus pasiekiantis vanduo;

– Brangs šiukšlių išvežimas, nes sąvartynams taikomi mokesčiai didinami nuo 10 Eur už toną iki 50-70 Eur už toną;

– Bus didinama mokestinė našta individualia veikla užsiimantiems asmenims;

„Lietuvoje per šiuos metus yra padaryta esminių klaidų valdant COVID-19 pandemiją bei organizuojant vakcinaciją, kas ne tik supriešino visuomenę, bet ir sukėlė sunkias ekonomines, socialines pasekmes, pakenkė žmonių psichinei sveikatai, vaikų ugdymo procesui, o taip pat turės neigiamas pasekmes ateityje, nes ir bendrai diskreditavo vakcinacijos, kaip visuomenės sveikatos užtikrinimo priemonės, vertę“, – rašoma LVŽS Tarybos pareiškime.

Jame taip pat akcentuojama migracijos krizė, prie kurios sukėlimo prisidėjo valdančiųjų veiksmai. Ji valdoma neatsakingai, nepalaikant deramo dialogo su vietos bendruomenėmis, neužtikrinant viešųjų pirkimų skaidrumo, krizės suvaldyme dirbančių asmenų saugumo, o vidaus ir užsienio reikalų ministrai neturėdami vizijos, kaip turi būti spartinamas prieglobsčio prašymų peržiūrėjimas ir užtikrinamas nelegalių migrantų išsiuntimas, stumia valstybę į tokią situaciją, kai vienu metu investuojama ir į sienos statybas, ir į migrantų namelių įsigijimą, ir, situacijai aštrėjant, tampa aišku, kad, negebant migrantų išsiųsti iš šalies, valstybė bus priversta toliau investuoti į jų išlaikymą bei integraciją.

LVŽS Taryba pabrėžia ir įsisenėjusias problemas aplinkos, švietimo, energetikos ministerijų kuruojamose srityse, kurios nėra sprendžiamos pakankamai ambicingai, arba pasirenkami sprendimo būdai neatstovauja Lietuvos gyventojų interesų (SGD terminalo įsigijimo konkursas, elektros, dujų kainų didinimas, kai valstybė per savo įmones turi visas galimybes formuoti šių kainų reguliavimo politiką).

Taryba posėdyje apsvarstė galimybę rekomenduoti frakcijai Seime skelbti interpeliaciją sveikatos apsaugos, vidaus reikalų, užsienio reikalų ministrams, bet nutarė šios rekomendacijos neteikti, nes interpeliacija pavieniams ministrams neišspręstų chaotiško valstybės valdymo problemos.

„Kviečiu visas opozicines frakcijas Seime prisijungti prie LVŽS iškeltų reikalavimų I. Šimonytės Vyriausybei“, – sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS Taryba mato visuomenės susirūpinimą ir, jei Vyriausybė nekeis savo veiksmų, palaikys visuomenės raginimus Vyriausybei trauktis.

LVŽS Tarybą sudaro LVŽS priklausantys Europos Parlamento nariai, Seimo nariai, merai, LVŽS skyrių pirmininkai.

infa.lt komentaras:

Žinant, kad opozicija sudaro aiškią mažumą Seime, tai tie grasinimai interpeliacija atrodo visai fantastikos lygmens. Politikai turėtų rimčiau žvelgti į savo pareigas ir nesišvaistyti grasinimais, kurių jų oponentai visai nebijo.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 237

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Vygandas    -  2021-09-20, 08:17

    Vyriausybės politika visais klausimais jau taip nepataisomai iškreipta, kad išgelbėti Lietuvą gali tik pirmalaikiai Seimo rinkimai. Nesurengsime, – bus amžina gėda prieš vaikus ir anūkus…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Seimas prašosi atlyginimų didinimo - ar reikėtų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...