infa.lt

Seimo narys P. Gražulis padavė pareiškimą prokuratūrai dėl Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus galimai įvykdyto nusikaltimo

11 birželio
09:30 2021

P.Gražulis ir R.Šimačius

Seimo narys Petras Gražulis padavė pareiškimą-skundą Lietuvos Respublikos generalinei prokurorei Nidai Grunskienei prieš Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, kaip, galimai, įvykdžiusį nusikalstamą veiką prieš Šeimos Sąjūdis” organizatorius, t.y. politinę ir kitokią diskriminaciją.

Pilnas pareiškimo tekstas:

Lietuvos Respublikos generalinei prokurorei Nidai Grunskienei

Dėl Vilniaus miesto mero Remigijos Šimašiaus galimai įvykdyto nusikaltimo

Petro Gražulio (a.k. 3581028… gyv. Vilnius, Gedimino 60-12)

Pareiškimas

2021 birželio 09

Vilnius

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius viešai teigia, kad Vilniaus miesto savivaldybė jo įtakota Šeimų gynimo maršo organizatoriams nedavė leidimo birželio mėnesį sostinėje organizuoti trijų dienų mitingą. Remigijaus Šimašiaus teigimu, leidimas nebuvo išduotas dėl to, kad tai, savivaldybės vertinimu, nėra protestas.

Ne, leidimo jie negavo ir dėl labai elementarios priežasties – reikia dalykus vadinti savo vardais. Joks čia ne protestas ir jokia čia ne Konstitucijos teisė realizuoti savo politines pažiūras. Tai yra politinis festivalis, ir mes negalime sau leisti, kad karantino metu, kai patys organizatoriai be kaukių vaikšto ir nesilaiko taisyklių, vėl tas festivalis būtų tęsiamas“ – jis teigė viešai (https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2021/06/04/news/r-simasius-vilniaus-savivaldybe-neisdave-leidimo-seimu-gynimo-marso-organizatoriams-rengti-3-dienu-mitinga-19617389/).

Bet kai prezidentas sakė sveikinimo žodį protestui, tai aš nežinau, ar dar tai galima protestu vadinti“, (https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2021/06/04/news/r-simasius-vilniaus-savivaldybe-neisdave-leidimo-seimu-gynimo-marso-organizatoriams-rengti-3-dienu-mitinga-19617389/).

Tai nėra tai, kas leistų manyti, kad viskas sklandžiai vyks. Į tai reikia atsižvelgti. Be to, iš visos komunikacijos aiškiai matome, kad tai nėra tiesiog protestas prieš ką nors, kas vyksta Seime ar nevyksta, bet turėtų vykti. Tai tampa panašu į politinio festivalio rengimą. Galima žaisti su tomis ribomis, bet, paprastai sakant, teisė yra ne tam skirta, kad pasinaudotum ja ir durnintum visą visuomenę“ (https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1422553/simasius-apie-seimos-gynimo-marso-organizatorius-teise-yra-ne-tam-skirta-kad-pasinaudotum-ja-ir-durnintum-visa-visuomene)

Yra ribos ir turime vadinti daiktus tikraisiais vardais. Tikrai nemanau, kad bet kas ir bet kur turėtų būti leidžiama. Jei tai iš tikrųjų rimtas protestas, tai yra teisėta, bet čia, regis, jau visai kiti dalykai“ (https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1422553/simasius-apie-seimos-gynimo-marso-organizatorius-teise-yra-ne-tam-skirta-kad-pasinaudotum-ja-ir-durnintum-visa-visuomene).

Taigi, šiais pareiškimais Vilniaus meras Remigijus Šimašius viešai teigia, kad:

a. Vilniaus miesto savivaldybės administracija būtent jo įtakota Šeimų gynimo maršo organizatoriams nedavė leidimo birželio mėnesį Vilniuje organizuoti mitingą;

b. Šeimų gynimo maršo organizatoriams leidimas organizuoti mitingą neturi būti duodamas būtent dėl jų politinių pažiūrų;

c. Šeimų gynimo maršo organizatoriai dėl savo politinių pažiūrų turėtų būti diskriminuojami ir toliau.

Yra akivaizdu, kad Šeimų gynimo maršo organizatoriai, kaip ir kiti Lietuvos Respublikos piliečiai turi konstitucinę teisę į nuomonės/įsitikinimų reiškimą ir teisę rinktis į taikius susirinkimus.

Konstitucijos 36 straipsnis nustato, jog Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.

Šeimų gynimo maršo metu, Lietuvos respublikos piliečiai reiškė savo politinius ir asmeninius įsitikinimus, reikalavo, jog Konstitucijoje nustatyta šeimos samprata būtų gerbiama ir ginama.

R. Šimašius viešai pripažino, jog įtakojo savivaldybės administraciją nesuteikti leidimo vykdyti Šeimų gynimo maršo mitingą Vilniaus mieste būtent dėl organizatorių ir dalyvių vidinių įsitikinimų ir pažiūrų; ir taip atliko veiksmus, kuriais siekta diskriminuoti ir suvaržyti jų konstitucines teises.

BK nustato:

169 straipsnis. Diskriminavimas dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės

Tas, kas atliko veiksmus, kuriais siekta žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų sutrukdyti lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti politinėje, ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje, darbo ar kitoje veikloje arba suvaržyti tokios žmonių grupės ar jai priklausančio asmens teises ir laisves,

baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

R. Šimašius viešai ragino ir kurstė ir toliau diskriminuoti Šeimų gynimo maršo mitingo Vilniaus mieste organizatorius ir dalyvius būtent dėl vidinių jų įsitikinimų ir pažiūrų.

BK nustato:

170 straipsnis. Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę

(…)

2. Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų,

baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Todėl prašome pradėti tyrimą dėl Dėl Vilniaus miesto mero Remigijos Šimašiaus galimai įvykdyto nusikaltimo pagal BK 169 ir 170 straipsnius.

Priedai:

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1422553/simasius-apie-seimos-gynimo-marso-organizatorius-teise-yra-ne-tam-skirta-kad-pasinaudotum-ja-ir-durnintum-visa-visuomene

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2021/06/04/news/r-simasius-vilniaus-savivaldybe-neisdave-leidimo-seimu-gynimo-marso-organizatoriams-rengti-3-dienu-mitinga-19617389/

Pagarbiai, – Petras Gražulis

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 255

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kiekvienas jos pasakytas žodis aukso vertės. Kaip mums trūksta bent kelių tokių drąsių žmonių. Dieve,...

Pritariu jums...

Kad tai ėjimas žirgu. Jei pavyktų kregždutėm save parodyti, kaip kovotojams su biurokratija, taip galima...

apsiskelbs rezistentu Nr.2!? Pirmasis ir turbut partbilieta tebeturi?...

tiesiog nesityciotu! Nes tokiu ju sveikinimai - tai tikros patycios......

Žmonėms, neįgaliems perskaityti Biblijos, ji nesuvokiama. Nežino net, kas krikščionių Dievas pagal Bibliją, o Lietuvoje...

Būtų smagu kad ne tik laisvei ir jos gynybai įsipareigojimus stiprintų, bet prisimintų saugoti ir...