infa.lt

Premjerė I. Šimonytė atsakė į „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ pateiktus reikalavimus taip, kaip ir buvo laukiama

Premjerė I. Šimonytė atsakė į „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ pateiktus reikalavimus taip, kaip ir buvo laukiama

01 birželio
10:48 2021

Ingrida Šimonytė

Gegužės 15 dieną „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021″ suformulavo savo reikalavimus aukščiausiai šalies vadovybei, tarp kurių buvo ir reikalavimas atleisti 3 vyriausybės ministrus, pagrindžiant tai argumentais.

Ir štai, atsakymas gautas.  Premjerė I. Šimonytė atsakė į „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ pateiktus reikalavimus taip, kaip ir buvo laukiama – tiesiog atsisakydama juos išpildyti, remdamasi sava argumentacija, kurią čia ir pateikiame:

Protesto akcijos – mitingo
,,Didysis šeimos gyvenimo maršas 2021“
organizaciniam komitetui

DĖL JŪSŲ KREIPIMOSI

Gerbiami besikreipiantieji, protesto akcijos organizatoriai ir dalyviai, su Jūsų reikalavimais atleisti tris ministrus sutikti negaliu. Jūsų išsakyti argumentai nėra tikslūs ir objektyviai pagrįsti, todėl apgailestauju, kad Jums galėjo pritrūkti objektyvios informacijos.

Naudodamasi proga, norėčiau pateikti tikslesnę informaciją. Teisingumo ministrė, kaip Vyriausybės narė, nėra pateikusi jokių įstatymo pataisų, kurios silpnintų lietuvių kalbą ar skaldytų tautines bendrijas. Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane numatyta parengti Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuriuo bus siekiama užtikrinti Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų tapatumo, vienodų kultūros sklaidos sąlygų, saviraiškos laisvės ir savirealizacijos teisės įgyvendinimą.

Sveikatos apsaugos ministras nėra inicijavęs „priverstinai vykdomų vakcinavimo ir testavimo“. Lietuvoje nei vakcinavimas, nei testavimas nuo COVID-19 ligos nėra priverstiniai – nesutinkantys nėra verčiami tai daryti. Privalomas testavimas, taikomas tam tikrų profesijų žmonėms, kurių darbas susijęs su kontaktais su vaikais, ligoniais ar senyvo amžiaus žmonėmis, savo reikalavimais nesiskiria nuo kitokio jiems taikomo privalomo sveikatos tikrinimo pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą.

Tačiau net ir šis testavimas nėra atliekamas taikant kokią nors prievartą. Vis dėlto norėčiau pabrėžti, kad tiek savanoriškas vakcinavimas, tiek testavimas yra pagrindiniai būdai įveikti šią klastingą ligą, kuri pražudė jau daugiau nei 4 tūkst. Lietuvos žmonių, o dešimtims tūkstančių teko ja sunkiai sirgti. Noriu pažymėti, kad didžioji dalis kasdien mūsų netenkamų dėl COVID-19 ligos bendrapiliečių yra vyresni nei 65 metų, t. y. priklauso amžiaus grupei, kuri pradėta skiepyti prieš keletą mėnesių, ir absoliučiai didžioji dalis (80–90 procentų) pastarosiomis savaitėmis mirusių asmenų nebuvo skiepyti nuo COVID-19. Kaip sutaria pasaulio sveikatos organizacijos bei mokslininkai,2 skiepijimasis – greičiausias būdas tiek apsisaugoti nuo šios ligos sunkiausių formų, tiek sustabdyti viruso plitimą, todėl nuoširdžiai kviečiu Jus skiepytis ir paraginti skiepytis kitus.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė neproteguoja stambaus kapitalo. Priešingai – matau reikšmingas pastangas bei darbus, parengiant ir įgyvendinant paramos paketus, skirtus nuo
pandemijos labiausiai nukentėjusioms įmonėms, smulkiajam verslui, mažosioms bendrijoms, savarankiškai dirbantiems asmenims.

Taip pat pažymiu, kad nėra privalomų jokių „medicininių intervencijų prieš šeimas, prieš jų valią“. Nuosekliai siekiame, kad Lietuvos mokiniams būtų kuo plačiau prieinamas ir saugus
mokymosi būdas, o rizika užsikrėsti mokykloje ir po to ligą parnešti namo tėvams bei seneliams kuo labiau sumažinta. Todėl ugdymo įstaigų veiklos sąlygos labiausiai priklauso nuo
epidemiologinės padėties konkrečioje savivaldybėje, laikantis epidemiologų rekomendacijos dėl naujų susirgimų skaičiaus 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius neviršija 200, ir pradinukai, ir 5–11 (III gimnazinės klasės) klasių mokiniai nuo 2021 m. birželio 1 d. gali mokytis mišriu būdu nesitestuodami, nors testavimą rekomenduojame  kaip efektyvią prevencinę priemonę savivaldybėse, kuriose tai leidžia geresnė epidemiologinė padėtis. Šios sąlygos galioja Birštono, Elektrėnų, Neringos, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Joniškio, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Mažeikių, Pakruojo, Pasvalio, Rokiškio, Skuodo, Šiaulių, Šilalės ir Telšių rajono savivaldybėse. Kartu noriu pažymėti, kad testuojant vaikus taikoma minimali intervencija, mėginys nėra imamas iš nosiaryklės, o tik iš nosies landos, todėl gąsdinimai testavimu
neturi jokio realaus pagrindo.

Nuoširdžiai viliuosi, kad nuo rugsėjo 1-osios visi Lietuvos vaikai galės grįžti į saugų kontaktinį ugdymą, tačiau tai, be jokios abejonės, priklauso nuo suaugusiųjų pastangų sumažinti
prielaidas pandemijai vėl įsiplieksti.

Pagarbiai

Ministrė Pirmininkė                 Ingrida Šimonytė

Originalų premjerės atsakymą galima peržiūrėti čia:

  Premjerės I. Šimonytės atsakymas Maršo organizaciniam komitetui (111,8 KiB, 1 405 atsisiuntė)

Kalbant apie premjerės atsakymus – Teisingumo ministrė, Evelina Dobrovolska, visuomenės skaldymo link yra padariusi ne vieną žingsnį, tai ir „Neapykantos kalbos“ įstatymo projektas, atšauktas tik kilus didžiuliams visuomenės (tame tarpe ir Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ organizatorių) surengtiems protestams, ir rengiamas X,Q,W raidžių įteisinimas lietuviškuose dokumentuose ir tas pats Tautinių mažumų įstatymo projektas, kurį Teisingumo ministerija kažkodėl (netikėtai?) perėmė iš Kultūros ministerijos, kuri nuo seniausių laikų užsiimdavo šiais klausimais. Turint omenyje jos tokia trumpą, bet neigiamą politinę patirtį, galima daryti išvadą, kad šios ministrės trūkumas – labai menka politinė patirtis ir kompetencijos stoka – darbo patirties atžvilgiu nenuėjo toliau advokato padėjėjos.

Sveikatos ministras A. Dulkys yra įvedęs privalomus skiepus ir testavimą – pateiktuose reikalavimuose nėra imperatyvaus reikalavimo tą daryti, tačiau žmonėms, tame tarpe ir mokytojams sudaromos tokios sąlygos, kad jie negali dirbti to nepadarę. Kitaip tariant atsisakę testuotis ar skiepytis jie praranda darbą.

Konstitucijoje sakoma aiškiai:
21 straipsnis
Su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai.

Šios visos vakcinos iki šiol yra eksperimentinio lygmens, kitaip tariant Lietuvos piliečiai yra verčiami leistis šiuos eksperimentinius preparatus, antraip prarastų darbą,  papildomai – jos neapsaugo nuo pakartotinio užsikrėtimo, todėl paskiepytas žmogus taip pat lengvai gali vėl platinti ligą kaip ir neskiepytas, tačiau pas jį jau nebereikalaujama darytis jokių testų.

Jei žmonės turėtų tikrai laisvą pasirinkimo laisvę – tokių klausimų net nekiltų, tačiau šis ministras išleidžia įsakus, kurie prieštarauja net vienas kitam, pavyzdžiui, reikalaujant testuotis vaikus, jei nori būti mokomi kontaktiniu būdu mokyklose, ir tuo pačiu nereikalaujant jų testuotis dalyvaujant kituose viešuose renginiuose ir žmonių susibūrimuose. Tai du prieštaraujantys vienas kitams dalykai, tačiau ministras sako: „neieškokite šiuose sprendimuose logikos“.

Mes ir neieškome, nes rasti logiką vienas kitam prieštaraujančiame nurodyme – neįmanoma. Tačiau reikalaujame atstatydinti ministrą, kurio darbo pobūdis nesivadovauja logika.

Žemiau galite pamatyti ministro nuomonę ir džiaugsmą dėl to, kad pasaulyje stipriai sumažėjo gimstančių kūdikių – kaži, ar tos eksperimentinės vakcinos, kurias bus bandoma leisti mūsų mažiesiems ar nebus jos to džiaugsmo priežastis?

Kaip išsireiškė buvęs sveikatos ministras A, Veryga pasidalinęs Facebooke šiuo epizodu:

„Šiandien ministras Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga pasidžiaugė dvigubai sumažėjusiu kūdikių gimstamumu. Gal norėjo pasakyti kažką apie mirtingumą, bet ai…

Aš suprantu, kodėl Sveikatos apsaugos ministras vengia bendravimo su žurnalistais. Kiekvienas interviu yra tikra aukso kasykla analizei ir iliustracija to, kad nėra supratimo apie ką kalbama.“

„Šeimos Sąjūdis“ tikrai nesupranta to, kas turi būti sveikatos ministro galvoje, kad viešai kalbėtų tokius žodžius. Net, jei jie būtų ištraukti iš konteksto. Tačiau jie nėra ištraukti iš konteksto, kuo kiekvienas gali įsitikinti peržiūrėjęs visą interviu.

Kalbant apie A. Armonaitės, ekonomikos ir inovacijų ministrės darbą, mes matome pinigų švaistymą ir stambiojo kapitalo protegavimą. Per visą paskelbtos pandemijos laikotarpį didžiuosiuose prekybos centruose  lankėsi milžiniški žmonių srautai, pirkdami viską, kas buvo uždrausta pardavinėti kituose, mažuose prekybos taškuose – automobilių aksesuarus, gėles, knygas, drabužius ir viską viską.

Tuo tarpu smulkūs prekeiviai buvo palikti „ant ledo“ – jie per tą laikotarpį praranda savo rinkas, kurias perima didieji rinkos žaidėjai, mainais gaudami išmaldą (bet ir tai ne visi), kuri vėliau bus atimta. Smulkus verslas negalėjo persiorientuoti staigiai sukurti savo produkto pardavimo tinklapius – tam reikia papildomų laisvų lėšų, tuo tarpu didieji tą padarė be problemų, juolab, konkurentų rinkoje liko kur kas mažiau, smulkieji buvo tiesiog uždaryti.

Ir už tai atsakinga ekonomikos ministrė, kuri pagal savo išsilavinimą irgi nėra ekonomistė ir vargu ar nutuokia kažką daugiau šioje srityje, ypač turint omenyje visos vyriausybės solidarų siekį už visus sprendimus permesti atsakomybę ekspertų būriui, teikiančiam rekomendacijas vyriausybei.

Štai tos ekspertų tarybos sąrašas, tarp kurių rasime ir skautų atstovę:

Patariamąją tarybą sudaro: Tumas Beinortas – Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas; Ieva Brogienė – Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė; Vaidotas Grigas – viešosios įstaigos Molėtų ligoninės direktorius; Laimonas Griškevičius – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktorius; Ligita Jančorienė – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė; Vidmantas Janulevičius – Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas; Ramunė Kalėdienė – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė; Vytautas Kasiulevičius – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas; Ingrida Olendraitė – mokslo tyrėja; Valdas Pečeliūnas – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų direktorius medicinai; Inga Ruginienė – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė; Andrius Romanovskis – Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas; Paulius Skruibis – Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentas, Suicidologijos tyrimų centro vadovas; Mindaugas Stankūnas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros profesorius; Kęstutis Štaras – viešosios įstaigos Centro poliklinikos direktorius; Vaidotas Zemlys-Balevičius – UAB „Euromonitor International“ duomenų mokslininkas.

„Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ reikalavimų, suformuluotų ir įgarsintų gegužės 15 dieną Vilniaus Vingio parke, įgyvendinimo, toliau sieks „Lietuvos Šeimų Sąjūdis“, kaip „Maršo“ tikslų ir uždavinių tesėjas.

Premjerės atsakymą vertiname kaip visiškai nepakankamą ir bandymą tiesiog atsirašyti.

Todėl kviečiame Lietuvą rengtis birželio 15-16-17 dienų protestui „Įspėjamasis mitingas dėl Marše iškeltų reikalavimų vykdymo„, kur organizatoriai ir visuomenė kreipsis į politikus reikalaudami vykdyti iškeltus reikalavimus bei nustoti vykdyti antikonstitucinę, diskriminuojančią politiką šalies piliečių atžvilgiu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 4 738

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Dėmesio!    -  2021-06-01, 17:44

  Bandė,, atsifutbolinti“.. Bet atrodo nepavyko. Įsikalkit į galvą, 15,16 17dienomis ĮSPĖJAMASIS MITINGAS! Kol kas tik ĮSPĖJAMASIS!

  Atsakyti į šį komentarą
  • pencininkas    -  2021-06-02, 10:02

   Norit pasakyti, kad su mitingu kazka pakeisit ? Jie net leidimo dabar mitingo rengimui neisduos ! Jei jis ir ivyks be leidimo, tai valdzia tik pasijuoks pro seimo langus ir nei vienas i ta mitinga neiseis. Din jiems viskas ! Nei vienoje salyje su velevelemis jokios valdzios niekas nenuverte, istorijoje to nera.

   Atsakyti į šį komentarą
   • savas    -  2021-06-10, 11:06

    pencininke ismok pirma teisingai rasyti savo pravarde ar kaip ten ja nes toks kaip tu gramariejus tikrai neisi uz Lietuva tik kad kazkoki komentara idedi su sudinu mastymu ir pasimokyk Lietuviu gramatikos

 2. Zina    -  2021-06-03, 00:49

  Padorus ir save gerbiantis žmogus sulaukęs tokio nepasitikėjimo, garbingai atsistatytų pats. Bet to sunku tikėtis iš nebrandaus, kvailai ambicingo, ir abejotinos moralės asmens. Kagi, valdžios skonis labai jau gundantis saldainis – sunku jo geranoriškai atsisakyti – tam reikia didelės asmenybinės jėgos ir aukštos savigarbos. O premjerė… atstatydinti kitą irgi reikia turėtį aukštą padorumo, teisingumo, principingumo, moralinio atsakingumo lygį ir stiprią valią. Ir be to, teisingas moralines vertybes. Ar šie atstovai, kuriais tauta pasitikėjo, šiomis savybėmis yra apdovanoti?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Algimantas Rusteika. Drąsos metai

Algimantas Rusteika. Drąsos metai

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Toliau antraštės galima neskaityti

Toliau antraštės galima neskaityti

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ar Seimas tampa Lietuvos banko filialu?

Ar Seimas tampa Lietuvos banko filialu?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Tuštybės mugės

Jolanta Blažytė. Tuštybės mugės

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    ES Komisijos vadovė sukėlė skandalą, pareiškusi, jog kare žuvo 100 000 karių ukrainiečių (video)

ES Komisijos vadovė sukėlė skandalą, pareiškusi, jog kare žuvo 100 000 karių ukrainiečių (video)

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Titanų dvikova – Elonas Muskas prieš visus

Jolanta Blažytė. Titanų dvikova – Elonas Muskas prieš visus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė svarsto apie „pandemijos suvaldymo“ vykdytojų teisinę atsakomybę

Prof. Ignas Vėgėlė svarsto apie „pandemijos suvaldymo“ vykdytojų teisinę atsakomybę

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Mintys apie Vydūną ir karą

Mintys apie Vydūną ir karą

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Donorystė ar prekyba organais?

Donorystė ar prekyba organais?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą

Manau po to sekė eilė įstatymų kurie dar labiau suvaržyti žmonių laisves ir teises. Taip...

dar nerealizavote Amerikos nurodymo,atsisakyti grynuju UKrainoje,kad galima butu inicijuoti tai ir ES. O vienalytes santuokas...

Lietuvoje net smulkiu profsajungu padaliniu lyderiai! O cia,pretenduojate i valdzias - ir stebites,kad seka!? Kad...

palata - nera visa Lietuva!...

tuo ,kad jis nesibaigs! Rusai Sevastopolio turkiskai NATO bazei - tikrai neatiduos! Galesite toliau varyti...

itraukti ir i2iotizmo nusikaltimus! Tokius,kaip Kinijos erzinimas,Amerikai paliepus....

politine "raganu medziokle"? Nors,antra vertus,kodel gi ne? Vokieciai atvirai nepatenkinti dabartiniu valdziu darbu Amerikai!...

ne tik naudojasi rusiska energetika,bet ir perka rusiska ginkluote. Ar Ukraina pajegi apmoketi Indijos islaidas,jei...

Ir iš kur tu toks bukas išlindai ir vis čia savo kvailą trigrašį kiši? Geriau...

Teisingai, reikia išnaudoti net ir neįtikėtinas galimybes, nes Ukrainoje tragedija......

Tai bent naujiena, NEĮTIKĖTINA... Gal tai tik pirminė reklama?......