• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Premjerė I. Šimonytė atsakė į „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ pateiktus reikalavimus taip, kaip ir buvo laukiama

Premjerė I. Šimonytė atsakė į „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ pateiktus reikalavimus taip, kaip ir buvo laukiama

01 birželio
10:48 2021

Ingrida Šimonytė

Gegužės 15 dieną „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021″ suformulavo savo reikalavimus aukščiausiai šalies vadovybei, tarp kurių buvo ir reikalavimas atleisti 3 vyriausybės ministrus, pagrindžiant tai argumentais.

Ir štai, atsakymas gautas.  Premjerė I. Šimonytė atsakė į „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ pateiktus reikalavimus taip, kaip ir buvo laukiama – tiesiog atsisakydama juos išpildyti, remdamasi sava argumentacija, kurią čia ir pateikiame:

Protesto akcijos – mitingo
,,Didysis šeimos gyvenimo maršas 2021“
organizaciniam komitetui

DĖL JŪSŲ KREIPIMOSI

Gerbiami besikreipiantieji, protesto akcijos organizatoriai ir dalyviai, su Jūsų reikalavimais atleisti tris ministrus sutikti negaliu. Jūsų išsakyti argumentai nėra tikslūs ir objektyviai pagrįsti, todėl apgailestauju, kad Jums galėjo pritrūkti objektyvios informacijos.

Naudodamasi proga, norėčiau pateikti tikslesnę informaciją. Teisingumo ministrė, kaip Vyriausybės narė, nėra pateikusi jokių įstatymo pataisų, kurios silpnintų lietuvių kalbą ar skaldytų tautines bendrijas. Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane numatyta parengti Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuriuo bus siekiama užtikrinti Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų tapatumo, vienodų kultūros sklaidos sąlygų, saviraiškos laisvės ir savirealizacijos teisės įgyvendinimą.

Sveikatos apsaugos ministras nėra inicijavęs „priverstinai vykdomų vakcinavimo ir testavimo“. Lietuvoje nei vakcinavimas, nei testavimas nuo COVID-19 ligos nėra priverstiniai – nesutinkantys nėra verčiami tai daryti. Privalomas testavimas, taikomas tam tikrų profesijų žmonėms, kurių darbas susijęs su kontaktais su vaikais, ligoniais ar senyvo amžiaus žmonėmis, savo reikalavimais nesiskiria nuo kitokio jiems taikomo privalomo sveikatos tikrinimo pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą.

Tačiau net ir šis testavimas nėra atliekamas taikant kokią nors prievartą. Vis dėlto norėčiau pabrėžti, kad tiek savanoriškas vakcinavimas, tiek testavimas yra pagrindiniai būdai įveikti šią klastingą ligą, kuri pražudė jau daugiau nei 4 tūkst. Lietuvos žmonių, o dešimtims tūkstančių teko ja sunkiai sirgti. Noriu pažymėti, kad didžioji dalis kasdien mūsų netenkamų dėl COVID-19 ligos bendrapiliečių yra vyresni nei 65 metų, t. y. priklauso amžiaus grupei, kuri pradėta skiepyti prieš keletą mėnesių, ir absoliučiai didžioji dalis (80–90 procentų) pastarosiomis savaitėmis mirusių asmenų nebuvo skiepyti nuo COVID-19. Kaip sutaria pasaulio sveikatos organizacijos bei mokslininkai,2 skiepijimasis – greičiausias būdas tiek apsisaugoti nuo šios ligos sunkiausių formų, tiek sustabdyti viruso plitimą, todėl nuoširdžiai kviečiu Jus skiepytis ir paraginti skiepytis kitus.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė neproteguoja stambaus kapitalo. Priešingai – matau reikšmingas pastangas bei darbus, parengiant ir įgyvendinant paramos paketus, skirtus nuo
pandemijos labiausiai nukentėjusioms įmonėms, smulkiajam verslui, mažosioms bendrijoms, savarankiškai dirbantiems asmenims.

Taip pat pažymiu, kad nėra privalomų jokių „medicininių intervencijų prieš šeimas, prieš jų valią“. Nuosekliai siekiame, kad Lietuvos mokiniams būtų kuo plačiau prieinamas ir saugus
mokymosi būdas, o rizika užsikrėsti mokykloje ir po to ligą parnešti namo tėvams bei seneliams kuo labiau sumažinta. Todėl ugdymo įstaigų veiklos sąlygos labiausiai priklauso nuo
epidemiologinės padėties konkrečioje savivaldybėje, laikantis epidemiologų rekomendacijos dėl naujų susirgimų skaičiaus 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius neviršija 200, ir pradinukai, ir 5–11 (III gimnazinės klasės) klasių mokiniai nuo 2021 m. birželio 1 d. gali mokytis mišriu būdu nesitestuodami, nors testavimą rekomenduojame  kaip efektyvią prevencinę priemonę savivaldybėse, kuriose tai leidžia geresnė epidemiologinė padėtis. Šios sąlygos galioja Birštono, Elektrėnų, Neringos, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Joniškio, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Mažeikių, Pakruojo, Pasvalio, Rokiškio, Skuodo, Šiaulių, Šilalės ir Telšių rajono savivaldybėse. Kartu noriu pažymėti, kad testuojant vaikus taikoma minimali intervencija, mėginys nėra imamas iš nosiaryklės, o tik iš nosies landos, todėl gąsdinimai testavimu
neturi jokio realaus pagrindo.

Nuoširdžiai viliuosi, kad nuo rugsėjo 1-osios visi Lietuvos vaikai galės grįžti į saugų kontaktinį ugdymą, tačiau tai, be jokios abejonės, priklauso nuo suaugusiųjų pastangų sumažinti
prielaidas pandemijai vėl įsiplieksti.

Pagarbiai

Ministrė Pirmininkė                 Ingrida Šimonytė

Originalų premjerės atsakymą galima peržiūrėti čia:

  Premjerės I. Šimonytės atsakymas Maršo organizaciniam komitetui (111,8 KiB, 988 atsisiuntė)

Kalbant apie premjerės atsakymus – Teisingumo ministrė, Evelina Dobrovolska, visuomenės skaldymo link yra padariusi ne vieną žingsnį, tai ir „Neapykantos kalbos“ įstatymo projektas, atšauktas tik kilus didžiuliams visuomenės (tame tarpe ir Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ organizatorių) surengtiems protestams, ir rengiamas X,Q,W raidžių įteisinimas lietuviškuose dokumentuose ir tas pats Tautinių mažumų įstatymo projektas, kurį Teisingumo ministerija kažkodėl (netikėtai?) perėmė iš Kultūros ministerijos, kuri nuo seniausių laikų užsiimdavo šiais klausimais. Turint omenyje jos tokia trumpą, bet neigiamą politinę patirtį, galima daryti išvadą, kad šios ministrės trūkumas – labai menka politinė patirtis ir kompetencijos stoka – darbo patirties atžvilgiu nenuėjo toliau advokato padėjėjos.

Sveikatos ministras A. Dulkys yra įvedęs privalomus skiepus ir testavimą – pateiktuose reikalavimuose nėra imperatyvaus reikalavimo tą daryti, tačiau žmonėms, tame tarpe ir mokytojams sudaromos tokios sąlygos, kad jie negali dirbti to nepadarę. Kitaip tariant atsisakę testuotis ar skiepytis jie praranda darbą.

Konstitucijoje sakoma aiškiai:
21 straipsnis
Su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai.

Šios visos vakcinos iki šiol yra eksperimentinio lygmens, kitaip tariant Lietuvos piliečiai yra verčiami leistis šiuos eksperimentinius preparatus, antraip prarastų darbą,  papildomai – jos neapsaugo nuo pakartotinio užsikrėtimo, todėl paskiepytas žmogus taip pat lengvai gali vėl platinti ligą kaip ir neskiepytas, tačiau pas jį jau nebereikalaujama darytis jokių testų.

Jei žmonės turėtų tikrai laisvą pasirinkimo laisvę – tokių klausimų net nekiltų, tačiau šis ministras išleidžia įsakus, kurie prieštarauja net vienas kitam, pavyzdžiui, reikalaujant testuotis vaikus, jei nori būti mokomi kontaktiniu būdu mokyklose, ir tuo pačiu nereikalaujant jų testuotis dalyvaujant kituose viešuose renginiuose ir žmonių susibūrimuose. Tai du prieštaraujantys vienas kitams dalykai, tačiau ministras sako: „neieškokite šiuose sprendimuose logikos“.

Mes ir neieškome, nes rasti logiką vienas kitam prieštaraujančiame nurodyme – neįmanoma. Tačiau reikalaujame atstatydinti ministrą, kurio darbo pobūdis nesivadovauja logika.

Žemiau galite pamatyti ministro nuomonę ir džiaugsmą dėl to, kad pasaulyje stipriai sumažėjo gimstančių kūdikių – kaži, ar tos eksperimentinės vakcinos, kurias bus bandoma leisti mūsų mažiesiems ar nebus jos to džiaugsmo priežastis?

Kaip išsireiškė buvęs sveikatos ministras A, Veryga pasidalinęs Facebooke šiuo epizodu:

„Šiandien ministras Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga pasidžiaugė dvigubai sumažėjusiu kūdikių gimstamumu. Gal norėjo pasakyti kažką apie mirtingumą, bet ai…

Aš suprantu, kodėl Sveikatos apsaugos ministras vengia bendravimo su žurnalistais. Kiekvienas interviu yra tikra aukso kasykla analizei ir iliustracija to, kad nėra supratimo apie ką kalbama.“

„Šeimos Sąjūdis“ tikrai nesupranta to, kas turi būti sveikatos ministro galvoje, kad viešai kalbėtų tokius žodžius. Net, jei jie būtų ištraukti iš konteksto. Tačiau jie nėra ištraukti iš konteksto, kuo kiekvienas gali įsitikinti peržiūrėjęs visą interviu.

Kalbant apie A. Armonaitės, ekonomikos ir inovacijų ministrės darbą, mes matome pinigų švaistymą ir stambiojo kapitalo protegavimą. Per visą paskelbtos pandemijos laikotarpį didžiuosiuose prekybos centruose  lankėsi milžiniški žmonių srautai, pirkdami viską, kas buvo uždrausta pardavinėti kituose, mažuose prekybos taškuose – automobilių aksesuarus, gėles, knygas, drabužius ir viską viską.

Tuo tarpu smulkūs prekeiviai buvo palikti „ant ledo“ – jie per tą laikotarpį praranda savo rinkas, kurias perima didieji rinkos žaidėjai, mainais gaudami išmaldą (bet ir tai ne visi), kuri vėliau bus atimta. Smulkus verslas negalėjo persiorientuoti staigiai sukurti savo produkto pardavimo tinklapius – tam reikia papildomų laisvų lėšų, tuo tarpu didieji tą padarė be problemų, juolab, konkurentų rinkoje liko kur kas mažiau, smulkieji buvo tiesiog uždaryti.

Ir už tai atsakinga ekonomikos ministrė, kuri pagal savo išsilavinimą irgi nėra ekonomistė ir vargu ar nutuokia kažką daugiau šioje srityje, ypač turint omenyje visos vyriausybės solidarų siekį už visus sprendimus permesti atsakomybę ekspertų būriui, teikiančiam rekomendacijas vyriausybei.

Štai tos ekspertų tarybos sąrašas, tarp kurių rasime ir skautų atstovę:

Patariamąją tarybą sudaro: Tumas Beinortas – Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas; Ieva Brogienė – Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė; Vaidotas Grigas – viešosios įstaigos Molėtų ligoninės direktorius; Laimonas Griškevičius – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktorius; Ligita Jančorienė – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė; Vidmantas Janulevičius – Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas; Ramunė Kalėdienė – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė; Vytautas Kasiulevičius – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas; Ingrida Olendraitė – mokslo tyrėja; Valdas Pečeliūnas – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų direktorius medicinai; Inga Ruginienė – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė; Andrius Romanovskis – Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas; Paulius Skruibis – Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentas, Suicidologijos tyrimų centro vadovas; Mindaugas Stankūnas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros profesorius; Kęstutis Štaras – viešosios įstaigos Centro poliklinikos direktorius; Vaidotas Zemlys-Balevičius – UAB „Euromonitor International“ duomenų mokslininkas.

„Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ reikalavimų, suformuluotų ir įgarsintų gegužės 15 dieną Vilniaus Vingio parke, įgyvendinimo, toliau sieks „Lietuvos Šeimų Sąjūdis“, kaip „Maršo“ tikslų ir uždavinių tesėjas.

Premjerės atsakymą vertiname kaip visiškai nepakankamą ir bandymą tiesiog atsirašyti.

Todėl kviečiame Lietuvą rengtis birželio 15-16-17 dienų protestui „Įspėjamasis mitingas dėl Marše iškeltų reikalavimų vykdymo„, kur organizatoriai ir visuomenė kreipsis į politikus reikalaudami vykdyti iškeltus reikalavimus bei nustoti vykdyti antikonstitucinę, diskriminuojančią politiką šalies piliečių atžvilgiu.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 4 731

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Dėmesio!    -  2021-06-01, 17:44

  Bandė,, atsifutbolinti“.. Bet atrodo nepavyko. Įsikalkit į galvą, 15,16 17dienomis ĮSPĖJAMASIS MITINGAS! Kol kas tik ĮSPĖJAMASIS!

  Atsakyti į šį komentarą
  • pencininkas    -  2021-06-02, 10:02

   Norit pasakyti, kad su mitingu kazka pakeisit ? Jie net leidimo dabar mitingo rengimui neisduos ! Jei jis ir ivyks be leidimo, tai valdzia tik pasijuoks pro seimo langus ir nei vienas i ta mitinga neiseis. Din jiems viskas ! Nei vienoje salyje su velevelemis jokios valdzios niekas nenuverte, istorijoje to nera.

   Atsakyti į šį komentarą
   • savas    -  2021-06-10, 11:06

    pencininke ismok pirma teisingai rasyti savo pravarde ar kaip ten ja nes toks kaip tu gramariejus tikrai neisi uz Lietuva tik kad kazkoki komentara idedi su sudinu mastymu ir pasimokyk Lietuviu gramatikos

 2. Zina    -  2021-06-03, 00:49

  Padorus ir save gerbiantis žmogus sulaukęs tokio nepasitikėjimo, garbingai atsistatytų pats. Bet to sunku tikėtis iš nebrandaus, kvailai ambicingo, ir abejotinos moralės asmens. Kagi, valdžios skonis labai jau gundantis saldainis – sunku jo geranoriškai atsisakyti – tam reikia didelės asmenybinės jėgos ir aukštos savigarbos. O premjerė… atstatydinti kitą irgi reikia turėtį aukštą padorumo, teisingumo, principingumo, moralinio atsakingumo lygį ir stiprią valią. Ir be to, teisingas moralines vertybes. Ar šie atstovai, kuriais tauta pasitikėjo, šiomis savybėmis yra apdovanoti?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar pritariate Kaliningrado tranzito blokadai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Generolas Valdas Tutkus: ar nepuls tie, kurie dabar mus stumia į kautynes, kurti vyriausybės tremtyje?

Generolas Valdas Tutkus: ar nepuls tie, kurie dabar mus stumia į kautynes, kurti vyriausybės tremtyje?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Povilas Masilionis. Sudie, rūškano laiko riteri!..

Povilas Masilionis. Sudie, rūškano laiko riteri!..

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. V. Landsbergis valstybės vadovu pripažintas tik S. Skvernelio demokratų balsų pagalba

Ramūnas Karbauskis. V. Landsbergis valstybės vadovu pripažintas tik S. Skvernelio demokratų balsų pagalba

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Lietuva, galbūt, tuoj turės dar vieną „prezidentą“, nerinktą, bet valdančiųjų prastumtą buldozeriu

Lietuva, galbūt, tuoj turės dar vieną „prezidentą“, nerinktą, bet valdančiųjų prastumtą buldozeriu

atsiliepimų 9 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Super galios

Jolanta Blažytė. Super galios

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Kaip apsisaugoti nuo užkrečiamų vakcinų?

Jolanta Blažytė. Kaip apsisaugoti nuo užkrečiamų vakcinų?

atsiliepimų 10 Skaityti visą įrašą
    Teisininkas: „Stambulo konvencijoje aiškiai parašyta, kad ji yra prieš vyrus“

Teisininkas: „Stambulo konvencijoje aiškiai parašyta, kad ji yra prieš vyrus“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Vyriausybės planas – įsteigti asmeninę kariuomenę reorganizuojant Šaulių sąjungą

Vyriausybės planas – įsteigti asmeninę kariuomenę reorganizuojant Šaulių sąjungą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė. Dabartinė politika, geriausiu atveju, primena mėgėjišką saviveiklą

Prof. Ignas Vėgėlė. Dabartinė politika, geriausiu atveju, primena mėgėjišką saviveiklą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Pasaka apie sparnuotą būseną

Pasaka apie sparnuotą būseną

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ar Rusija gali užpulti NATO? Lenkijos generolas: Putinas yra iracionalus, todėl gali būti visko

Ar Rusija gali užpulti NATO? Lenkijos generolas: Putinas yra iracionalus, todėl gali būti visko

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. Kuro kainos. Nesekmadieniniai skaitiniai #105

Gintaras Furmanavičius. Kuro kainos. Nesekmadieniniai skaitiniai #105

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    LŠS naujienos, prezidento [s]pjūvis, riaušių įranga kariuomenei, naujas „krizių valdymas“ – kur link einame

LŠS naujienos, prezidento [s]pjūvis, riaušių įranga kariuomenei, naujas „krizių valdymas“ – kur link einame

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Dvasininkas Arnoldas Valkauskas. Stebime ketinimus atsisakyti prigimtinio vyro ir moters papildomumo

Dvasininkas Arnoldas Valkauskas. Stebime ketinimus atsisakyti prigimtinio vyro ir moters papildomumo

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Yra toks grubokas posakis "Ne veidrodis kaltas, jei veidelis kreivokas". Gal lansdbergizmas yra tik pasekmė,...

Mes ypač stiprus "duomenų mokslininkais". Galim bet kam padėti....

Konservatoriai valdžioj - trūksta net pasų blankų. Betvarkė apima Lietuvą. Kovokim prieš šią partiją kaip...

G. Landsbergis tokios sudėtingos situacijos metu išvyko atostogų. Gudrus niekšelis. Ir dar generolui klausimai kyla....

nuo karo,kurio metu svedai per Lietuva net iki Poltavos nuejo?...

slaptam pornofilmavimui,jei "gali aptikti tam tikras kuno dalis"!?...

"padidejo baze","padidejo N procentu","padidejo vidutiniskai" - reiskia,kad pridejo tiems,kas ir taip turejo daugiau. Tuo paciu...

Darykite tyrimų kiek tik norite. Vistiek viskas sueina į vieną...mes esame Dievo vaikai...

Infliacija 20%, pensijos 5%. Prezidentas: gerovės valstybė. TS-LKD: geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai. Taip?...

Tikrai kartais naršant internete iššokanti reklama taip erzina, kad net negali perskaityti reikiamos informacijos. O...

apie tai,atsakydamas i kliedesius apie savivaldzius automobilius. Kas,beje,atitinkamai liecia ir elektros tiekimo infrastruktura,kuri patirtu kolapsa,vos...