• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Antanina Strumilienė. Atsisveikinimas su valstybe

Antanina Strumilienė. Atsisveikinimas su valstybe

30 gegužės
16:04 2021

Vytauto paminklas Gedimino kalno papėdėje

Vargas, kai paleistuvystė tampa laisvės simboliu. „Laisva nuo proto“ partija siekia įteisinti Partnerystės įstatymą. Seimas jį atmetė vos dviejų balsų persvara.
Armonaitė sako, jog tai – ne pabaiga.

Jai visai nesvarbu, kad 80% Lietuvos žmonių nenori pripažinti tos pačios lyties asmenų Šeima. Bet ji sako: “ Bus taip, kaip mes nuspręsime“. Ta proga norėtųsi prisiminti skaudų Arno Ilgausko laišką “ ATSISVEIKINIMAS SU VALSTYBE“.

„Ši Tauta prarado Valstybę. Ne iš karto. Po truputį. Gegužės 15 dieną įvyko gražus, pakylėtas, vieningas atsisveikinimas su Valstybe. Kaip Oginskis atsisveikino su Tėvyne, taip jo polonezo melodijos lydimi žmonės Vingio parke atsisveikino su Valstybe.

Kodėl?

Todėl, kad mes nebevaldome šios Valstybės. Ją valdo kiti. Kas? O argi tai svarbu?

Faktas, kad ją valdo tikrai ne tauta.“

„Ar susigrąžinsime ją?“ – klausia jis ir priduria, – atsakymą baisu ne tik žodžiais ištarti, bet net tyliai parašyti. O kiek iš mūsų atsisakys savo gerbūvio dėl šio susigrąžinimo?
1 iš 10?
1 iš 100?
Kaip taip atsitiko, kad per 30 metų 99 iš 100 pavirto į 1 iš 100? – stebisi Arnas, – naujoji karta mus jau keičia. Mūsų pačių užauginta, modernioji, progresyvioji karta, kuri gal dar susimylės ir neištrins mūsų iš savo istorijos vadovėlių.

Simboliška: 1989 m. Sąjūdį pradėjome Vingio parke, jame 2021 m. jį ir užbaigėme.“

Skaudūs žodžiai. Norisi juos neigti. Bet visa tai seniai jautėme. Vijome mintį tolyn, suprasdami, jog kažkas mūsų šalyje negerai.
Manėme: pavogti „Leo Lt“ milijonai, pagrobtas Vilniaus senamiesčio grindinys, dujų terminalo ofšorai ir kitos valstybės vagystės kada nors baigsis, viskas stos į savo vėžes. Kurdami Valstybę teisingumo tikėjosi visi.

Bet ar galėjo baigtis, jei pavogtų milijonų niekas neieškojo, jei visuomenei nuo ryto iki vakaro buvo peršama mintis, kad vagystės Valstybėje yra norma.

Nuskambėjus vaikų atiminėjimams Norvegijoje, išvydome, kad Lietuva nebeturi nei savarankiškos užsienio politikos, nei užsienio reikalų ministerijos. Ji teturi įstaigą, atsiprašinėjančią užsienio valstybes už jos atimtus savo piliečių vaikus.

Abejonės sustiprėjo, kai Konstitucinis Teismas po žemės referendumo juos uždraudė pasakęs, jos referendumams yra privalomas Seimo leidimas. Tai buvo ženklas, jog prarandame teisę patys spręsti, kas gerai ir negerai mūsų valstybėje. Bet vis dar kažko tikėjomės.

Matėme, kad pagrindinę Tautos sutartį – Konstituciją – nuolat ardo jos aiškintojai, matėme, kaip ji pamažu virsta skylėta, panašia į kandžių sugraužtą trispalvę.
Sulaukėme dienos, kai valstybinės lietuvių kalbos likimą KT pavedė spręsti iš atsitiktinių žmonių suburtai kalbos komisijai.

Netrukus sulaukėme KT žinios, kad santuoka šeimai nebėra svarbi, kad Šeima – tėra tik meilė ir prieraišumas, t.y. santykių turinys, o šių santykių išraiškos forma esminės reikšmės neturi. Rašytinėje Konstitucijoje to su žiburiu šito nerasime.Joje nėra parašyta daugybės dalykų, kuriuos mums „išaiškino“Konstutucinis Teismas ( KT).Bet vis dar kažko tikėjomės.

Netrukus KT pasakė, jog Šeima yra neutrali lyties atžvilgiu. Tuomet supratome, jog artėja svarbiausias mūšis dėl Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos. O įvykus LGBT aktyvisto V. Mizaro nominacijai į KT teisėjus supratome: jog šis paskutinis mūšis jau pralaimėtas – jis reiškė Lietuvos Konstitucijos pabaigą.

Konstitucinis Teismas tapo nauja politinius nutarimus kurianti institucija, kurios nutarimai neapskundžiami ir netšaukiami. Jis priminė kažką panašaus į SSSR Komunistų partijos centro komitetą, skelbiantį plenumo nutarimus.

Neverta smerkti KT teisėjų. Jie neturėjo pareigos ginti Konstituciją. Tokią pareigą turėjo Seimo nariai. Iš KT teisėjų buvo reikalaujama ją aiškinti. Ir aiškinti taip, kad kažkam to reikia. Argi svarbu, kam?

Ilgauskas mano, jau nesvarbu, kas valdo Lietuvą. Svarbu, kad ją valdo KITI.

Lietuvos Valstybės NEBĖRA. Ją praradome to net nesuvokę.

Nesvarbu, kad kol kas ją vadiname Valstybe. Ir visai nesvarbu, ar ji kažkieno kolonija, ar provincija. Tai esmės nekeičia. Svarbu, kad mūsų jaunimui toks būvis tapo norma.Jie lekioja po pasaulį, lyg palaida kaimenė, nesuvokdami savarankiškumo ir laisvės prasmės.

Gal kažkada supras? O gal ir niekada. Gal jie atsakys: „Ko skiedi, čia viskas gerai. Kaip gyvenom, taip gyvensim – nieko gi neatsitiko: žolės yra, šiluma atėjo, rupšnojam, kakojam ir patys sau plojam.“

O vis dėlto atsitiko kažkas nesuvokiamo. Nepriklausomoje šalyje mes patys negalime priimti sprendimų. Juos priima KITI – be mūsų. KITI mums jau nurodo, kokią istoriją turime rašyti, kokias šeimas kurti, kaip ir kada skiepytis, kaip auklėti vaikus, kiek imigrantų priimti ir kur juos apgyvendinti.

KITI nurodo, kokius paminklus – bunkerius statyti, kuriuos nugriauti, kieno didvyrius garbinti, kokiomis raidėmis užsieniečių vardus pasuose rašyti.
KITI liepia pratintis prie narkotikų, ragina moteris gausiau kontraceptikų vartoti.

Tie KITI reikalauja ne dviejų, o keliasdešimties lyčių, reikalauja mažamečius vaikus mokyti ištvirkauti – lytiškai juos nuo mažens šviečiant. Tie KITI sako, jog tai – laisvių laisvė – labai didelė, visapusiška „laisvė.“ Net savo partiją tokiu vardu jie pavadino.

Dabar jau kasdien KITI kažką nurodo ir nuolat reikalauja. O Seimas balsuoja. Ne, jis nebalsuoja, tik įteisina, ką KITI nurodo. Dėl to tiek veidmainystės, išdavysčių ir vaidybos.

Vargas Tau, mano Tėvyne. Tu sulaukei lemtingos valandos.

Šv. Rašte parašyta apie proto praradimą ir tautos ėjimą į pražūtį: „Po ilgo girtavimo jie mėgausis kekšyste – gašlumą labiau vertins nei savo garbę. Jau nėra ką jiems skolinti. Jie bus galva, Tu – uodega. Išgąstis ir ligos Jus apakins ir naikins. Veltui sėsite laukus – derlių suvalgys Jūsų priešai. Jus pavergs tie, kurių Jūs labiausai nekenčiate. Jūs bėgsite nuo jų niekam nesivejant. Bet jie Jus sunaikins. O išlikusieji merdės priešų žemėje ir kentės už savas ir svetimas nuodėmes, kol neišpažins visų nedorybių ir nusikaltimų.“

Žodžiai, lyg akmenys. Jie skirti mums. To nusipelnėme, nes nuklydome nuo tikėjimo kelio, nes Lietuvos sūnūs ir dukros ėmė garbinti stabus, lėbavimą, ištvirkavimą, girtavimą, o paleistuvystės tapo JŲ LAISVĖS simboliu ir gyvenimo tikslu.

Vargas mano Tautai. Istorijos vėjas lyg kopų smėlį po dykumą išblaškys jos vaikus ir niekas jų nesurankios. Naktimis, žiūrėdami į Dangų, verks išminčiai. Bet jų balso negirdės niekas.

Tai atpildas mums už aklumą, už nepaklusnumą ir iššūkį Aukščiausiajam. Lietuva bus nupustyta nuo Žemės paviršiaus. Ji sunyks ir taps blyškiu istorijos prisiminimu.
Jei kam nors po šimtmečių ji iš viso bus dar įdomi.

O jei kas ir skaitys tai, ką šiandien vieni kitiems rašome, tai skaitys tik kaip nenusisekusios Tautos istoriją.

Valstybė monstru tampa tuomet, kai nenori būti Tėvyne.
( A. Paslaitis)

Šis straipsnis pirmą kartą buvo paskelbtas autorės asmeninėje Facebook paskyroje.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 1 523

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Laima    -  2021-05-30, 17:04

  ,, Grumkis, Viešpatie, su mano užpuolikais, kovok su tais, kurie su manimi kovoja!
  Stverk skydą ir ginklus ir Pakilk manęs gelbėti! Pakelk ietį ir karo kirvį prieš tuos, kurie mane persekioja!
  Tesitraukia apstulbę tie, kurie kėsinasi man piktą daryti!
  Tebūna lyd vėjo nešami pelai, kai Viešpats angelas juos vaikys!.. teikliūva jie patys į savo paspęstas pinkles, teikliūva jie patys į savo iškastą duobę!
  O aš džiūgausiu Viešpatyje, būsiu laimingas, nes jis mane išgelbėjo. „

  Atsakyti į šį komentarą
  • Faktas    -  2021-05-30, 18:41

   Tauta eina į pražūtį. Garbinami svetimšaliai, nebežino kaip jiems įtikti, o savi lietuviai niekinami. Visur plevėsuoja svetimos vėliavos, o lietuviškai trispalvei nebeliko vietos

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Friedrich Nietzsche apie valstybe    -  2021-05-30, 21:23

  Ir vogtais dantimis kanda ji

  Atsakyti į šį komentarą
 3. anoniminis    -  2021-05-31, 01:24

  taip Ji jau prarasta, bet reikia iškovoti iš naujo!!! kitaip gyventi nėra prasmės reikia stengtis!!!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Jolanta Blažytė. Žiediniai Mėnulio užtemimai

Jolanta Blažytė. Žiediniai Mėnulio užtemimai

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Fundamentalios fundamentaliai pamirštos teisės arba kaire, kaire, dešine, dešine

Lidžita Kolosauskaitė. Fundamentalios fundamentaliai pamirštos teisės arba kaire, kaire, dešine, dešine

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Šeimų maršas: Kitokia nei kitos diena

Lidžita Kolosauskaitė. Šeimų maršas: Kitokia nei kitos diena

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Agnė Širinskienė: Lietuvai daugiau jėgos ar daugiau alkoholio?

Agnė Širinskienė: Lietuvai daugiau jėgos ar daugiau alkoholio?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos pranešimas

Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos pranešimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė. Laisvės partijos suvažiavimui Rotušės aikštėje leidimų nereikėjo

Antanina Strumilienė. Laisvės partijos suvažiavimui Rotušės aikštėje leidimų nereikėjo

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Robertas Šarknickas. Viso gero buvusiems kairiesiems!

Robertas Šarknickas. Viso gero buvusiems kairiesiems!

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė: „Mere Šimašiau, ar žmonės prie Seimo reikalingi tik tada, kai reikia jį ginti?“

Antanina Strumilienė: „Mere Šimašiau, ar žmonės prie Seimo reikalingi tik tada, kai reikia jį ginti?“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Kaip tai kvaila, Viktorai! Buvusio kolegos atviras laiškas MO muziejaus savininkui Viktorui Butkui

Kaip tai kvaila, Viktorai! Buvusio kolegos atviras laiškas MO muziejaus savininkui Viktorui Butkui

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Kas yra normalu ?

Jolanta Blažytė. Kas yra normalu ?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Raimondas Grinevičius apie susitikimą su Šveicarijos žurnaliste ir gandus apie „Šeimų Sąjūdį“

Raimondas Grinevičius apie susitikimą su Šveicarijos žurnaliste ir gandus apie „Šeimų Sąjūdį“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Dainius Kepenis: „Valdžios priimami kontraversiški sprendimai privertė Tautą atsibusti“

Seimo narys Dainius Kepenis: „Valdžios priimami kontraversiški sprendimai privertė Tautą atsibusti“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė. Atsisveikinimas su valstybe

Antanina Strumilienė. Atsisveikinimas su valstybe

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą

Kodėl V.Račkova pasisakymų neverčia į lenkų, rusų, anglų ir vokiečių kalbas, juk anot jos, Lietuvoje...

Tai juk parašyta ką daryti - atsisiunčiate, atsispausdinate ir pasirašote užpildę. Jei neturite skanerio -...

Liūdna diena. Geležinkelio stotys, gyvuliniai vagonai.. ir viltis... ,, Bėga vasaros į rudenių klonius, Skuba...

Tai pastovioji dalis bus kaip abonentinis mokestis - ištisus metus, o kintamoji - keisis pagal...

Ar teisingai supratau,kad vasara pavasarį ir dali rudens šildymas nešildys,bet mes turėsime moketi už šildymą?...

Trumpiau tariant, kai Lietuvos bankas pareklamavo jog gyventojai bankuose laiko nemažai pinigų, atsirado poreikis juos...

Sveiki, O kaip dėl parašo po paruoštuku?...

Pavilionis pasake visa tiesa, reikia tik dziaugtis, kad nemeluoja,o rezia tiesa...

Dirbtinė mėsa panaši į dirbtinį medų išdirbtinių gėlių...

Gal taip, o gal ne visai taip...