• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Laisvės partijos frakcija apie pirmą šimtą dienų Seime: „Nėra laiko būti naujokais“

Laisvės partijos frakcija apie pirmą šimtą dienų Seime: „Nėra laiko būti naujokais“

19 vasario
16:12 2021
Tomas Vytautas Raskevičius ir Lietuva

Tokios vėliavos fone Seimo Laisvės partijos narys, Tomas Vytautas Raskevičius pasveikino Lietuvą su Valstybės švente

Vasario 20 d. sueina šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Laisvės frakcija jame turi 11 mandatų. Jos seniūnė Ieva Pakarklytė sako, kad aktyvų darbą parlamente vertina kaip rinkėjų suteiktą mandatą imtis tikrų pokyčių, net jei kažkam tai atrodo per daug radikalu.

Laisvės frakcijos seniūnė I. Pakarklytė sako, kad vienas pagrindinių pirmųjų šimto dienų prioritetų buvo rasti efektyvius sprendimus, mažinančius pandemijos sukeltus padarinius. O kalbant apie ilgalaikius tikslus – užtikrinti liberalios darbotvarkės įtvirtinimą parlamente ir Vyriausybėje.

„Pirmosiomis dienomis daug dirbome tam, kad Laisvės partijos tikslų būtų siekiama ne tik Seime, bet jie atsispindėtų ir Vyriausybės programoje bei priemonių plane. Mums ypač svarbu įgyvendinti rinkimų kampanijos metu suformuotus uždavinius, todėl jiems pritarimo ieškojome ir koalicijoje. Jau pateikėme dekriminalizacijos projektą, kuriam buvo pritarta Seime, taip pat rengiami partnerystės ir asmenvardžių rašybos lotyniškais rašmenimis įstatymų projektai“, – sako I. Pakarklytė.

Seniūnės teigimu, frakcija veikia kaip komanda, ir pabrėžia kiekvieno nario svarų įsitraukimą į frakcijos ir viso Seimo veiklą. „Net dešimčiai frakcijos narių ši kadencija Seime yra pirmoji, tačiau neturėjome laiko būti naujokais – iškart maksimaliai įsitraukėme į darbus. Šiuo metu taip pat intensyviai ruošiamės pavasario sesijai.

Žvelgiant į frakcijos kolegų iniciatyvas, akivaizdu, kad nesame tik dviejų klausimų partija. Seime aktyviai veikiame žmogaus teisių, švietimo, ekonomikos, sveikatos, lyčių lygybės, gyvūnų gerovės ir kitose srityse. Mūsų deleguoti ministrai ekonomikos ir inovacijų, teisingumo bei susisiekimo ministerijose ėmėsi ilgai lauktų pokyčių“, – teigia I. Pakarklytė.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas kaip vieną iš svarbiausių rudens sesijos pokyčių parlamente išskiria nuotolinio darbo įtvirtinimą.

„Seimo darbo modernizavimas buvo būtinas norint užtikrinti svarbiausių sprendimų priėmimą net ir sudėtingiausiomis pandemijos sąlygomis. Nors buvo daug abejojančių ar net atvirai prieštaraujančių tam, mums pavyko įtikinti absoliučią daugumą Seimo. Pasitikėjimas Seimu augs tik tada, kai jis ne vysis Lietuvos ir pasaulio realijas, bet savo darbais ir idėjomis bus priekyje, rodys pavyzdį“, – pastebi V. Mitalas.

Parlamentaras mano, kad šis Seimas turi šansą pagerinti įvaizdį visuomenės akyse.

„Darbotvarkėje – teisėkūros kultūros gerinimas. Asmeniškai sieksiu, kad Seimo institucija nebūtų „įstatymų kepykla“. Visi siūlomi teisės aktai turi būti parengti kokybiškai, įvertintos alternatyvos – kad jie būti naudingi žmonėms. Vienam įstatymui priimti skiriamo laiko pastarųjų kadencijų metu vis mažėjo, su tuo mažėjo ir galimybių priimti kokybiškus įstatymų projektus. Tokią įstatymų infliaciją galime ir turime sustabdyti“, – teigia V. Mitalas.

Laisvės frakciją Seime sudaro 11 narių: Aušrinė Armonaitė, Ieva Pakarklytė, Marius Matjošaitis, Vytautas Mitalas, Silva Lengvinienė, Artūras Žukauskas, Monika Ošmiaskienė, Tomas Vytautas Raskevičius, Kasparas Adomaitis, Morgana Danielė, Evelina Dobrovolska.

infa.lt komentaras:

Konkretizuojant Laisvės partijos tikslus ir veiklą Seime galima būtų išvardinti jos teikiamus įstatymo projektus ir tikslus:

dekriminalizuoti narkotikus, pateikti partnerystės įstatymą homoseksualams, kuris per žingsnį taps homo-santuokų Lietuvoje įteisinimui, taip pat, kaip minėjo Pakarklytė X,Q,W raidžių lietuviškuose dokumentuose įteisinimui, neapykantos kalbos įstatymo griežtinimui, na ir Stambulo konvencijos ratifikavimui. Galima neabejoti, kad užantyje ši mažytė partija turi dar daug panašių planų, prieš kuriuos visą 30 Nepriklausomybės metų atsilaikė Lietuvos visuomenė, siekdama išlaikyti savo normalios šeimos, tradicinių santykių visuomenėje ir lietuvių kalbos bei rašto paveldą. Vien ko vertas jos ŽTK pirmininkas T.V.Raskevičius.

Šioje vietoje įdomiausiu momentu tampa didžiausios Seimo partijos – save vedinančios Tėvynės Sąjunga ir konservatoriais vaidmuo. Ką ši partija žada konservuoti ir ką sunaikinti? Valstybinę kalbą, šeimą, visuomeninius santykius ir lietuvių tradicijas? Ir visa tai per vieną vienintelę kadenciją? Toks vaidmuo gali reikšti tik viena – kad ši partija:

Arba daugiau nežada kandidatuoti į Seimą, arba žada uzurpuoti valdžią ir daugiau niekam jos neperduoti normalių-demokratinių rinkimų keliu. Pamatysime jos sprendimą neužilgo – viską parodys kovo mėnuo.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 239

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. P    -  2021-02-19, 17:17

  Susikusk ta savo vaivorykštė į ten į kur tave tratina, iskrypeli

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Gintaras    -  2021-02-20, 08:40

  Įtariu, kad jie pasikaustę: per rinkimus ryškiai naudoja tai, ką naudojo dabartinis JAV prezidentas, visus kitus trukdančius savais metodais sutvarkyt ruošias.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Tomas    -  2021-02-20, 10:04

  Nu kiek skaitau Laisves partijos tikslus , tai nematau punktu naudingu Lietuvos zmonem, ju pasiulymai ir planai tai tiesiog priesu invazija i Lietuvos kultura, KUR VSD??? MUS PUOLA , ATSIMERKIT !!! … ai grysbauskaite isgainiojo…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. lietuvis    -  2021-02-21, 21:52

  Pala palaukit,ar tik cia ne piderastu ir kitokiu issigimeliu partija!!?Jei taip,tai py-py pareina Lietuvelei…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Na, kaltintojai ir turi kaltinti. O advokatai turėtų ieškoti PAAIŠKINIMŲ. Ir to meto APLINKYBIŲ įvertinimo....

kad pandemiju ir iprastu karu nebeuzteks,kad "sureguliuoti populiacija"!?...

patoso ir tragizmo,kad neabejotinai kandidatuos. Pamatysite!...

Ar Serbijos žmonės kaip ir Lietuvoj išsirinko seksualiai nenormalią valdžią?...

deretu energetika valdyti valstybei,o ne spekuliantams!...

ruosiasi palikti ta birza,nes ji tam ir sugalvota,kad kelti kainas....

referendumo duobkasys Tapinas to neleis!...

lygiu valdzios jau seniai turtuoliu UABai. Ir niekas ju nekeis,nes savo sponsoriu interesus jie atstovauja...

Nėra net žodžių kokius galima būtų panaudoti apibūdinti šitą valdžią. Lieka tik keiksmažodžiai. Per visą...

Infa.lt Pagarba jums kad esate ir Pirmyn ! Lietuvos žmones pavargo nuo melo ir apgaulės...

Naudingiausia tai būtų valdžia išjungti, kiek pinigų sutaupyta būtų tą siurbyklę išjungus, užgyventumėme kaip šveicarai...