infa.lt

Cenzūruoja FDA dokumento apie galimas vakcinų grėsmes aprašymą, kad pašalintų jį iš socialinių tinklų

Cenzūruoja FDA dokumento apie galimas vakcinų grėsmes aprašymą, kad pašalintų jį iš socialinių tinklų

17 gruodžio
14:20 2020

Vakcina nuo Covid-19

delfi.lt kaip klaidingą įvertino infa.lt portale paskelbtą FDA (JAV vaistų ir maisto kontrolės organizacija) medžiagą (nuoroda: https://infa.lt/54519/covid-19-vakcinos-galimi-salutiniai-efektai-oficialiai-fda/), tiksliau, prie jos pridėtą redakcijos komentarą, ir parašė „klaidingumą įrodantį straipsnį“, kurį pateikiame žemiau pilną, kad skaitytojas galėtų susidaryti savo nuomonę apie delfi.lt argumentacijos svorį. Savo komentarą-argumentus į šią delfi.lt portalo medžiagą infa.lt pateikė žemiau, po „delfi.lt demaskavimu“. Po šios Delfi portalo cenzūros – ši medžiaga, greičiausiai, nebebus rodoma arba bus stabdomas jos rodymas Facebook socialiniame tinkle, nors ji nėra melas.

delfi.lt straipsnis: „Dalinasi juodraščiu, siekdami diskredituoti vakcinas nuo COVID-19″

Socialinių tinklų vartotojai internete dalinasi. portale infa.lt publikuotu straipsniu, kuriame žadama atskleisti JAV Maisto ir vaistų kontrolės administracijos paviešintą šalutinių COVID-19 vakcinos poveikių sąrašą. Šiame straipsnyje skelbiama informacija pasitikėti neverta – skaitytojai bandomi gąsdinti darbine dokumento versija, kuria remiantis nereikėtų daryti išvadų.

Infa.lt straipsnyje pateikia .pdf tipo dokumentą „aprašantį galimus šalutinius Covid-19 vakcinos efektus, kurių ne tiek jau ir mažai, ir kurie ne tokie jau ir nekalti.“ Portale keliamas nepasitikėjimas vakcina, klausiama, ko reikėtų bijoti labiau – „koronaviruso, kuris tik vienas, ar šalutinių vakcinos poveikių, kurių tiesiog daugybė ir dalis jų gali užsibaigti mirtimi“.

Tokia informacija galėjo nesunkiai įtikinti anglų kalbos gerai nemokančius skaitytojus. Tekste iš tiesų prisegtas JAV Maisto ir vaistų kontrolės administracijos dokumentas, jo data vis dar aktuali – 2020 m. spalio 30 d., dokumente iš tiesų galima rasti straipsnyje pateikiama šalutinių poveikių sąrašą.

Tačiau įsigilinus į dokumente anglų kalba pateikiamą informaciją tampa akivaizdu, kad tai nėra oficialus organizacijos pranešimas. Vietoje to infa.lt pasidalino darbiniu failu, kurio pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą skambėtų taip – „CBER COVID-19 stebėsenos planai.

Vakcinų sauga ir veiksmingumas“ (CBER – Center for Biologics Evaluation and Research trumpinys, lietuviškai reiškiantis Biologijos vertinimo ir tyrimų centrą). Ši prezentacija rodyta Maisto ir vaistų kontrolės administracijos Vakcinų ir susijusių biologinių produktų patariamojo komiteto posėdžio metu, kuriame aptarti žingsniai, kaip organizacija sieks užtikrinti vakcinos nuo COVID-19 saugumą ir efektyvumą

Prezentacijoje iš tiesų pateikiamas sąrašas, apie kurį rašoma infa.lt publikuotame straipsnyje. Jame išvardyti ne tik rimti sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, insultas, encefalitas, autoimuninės ligos, bet ir mirtis.

Klaidinančiame straipsnyje šie sutrikimai pristatomi, kaip Maisto ir vaistų kontrolės administracijos paviešinti galimi COVID-19 vakcinos šalutiniai poveikiai, tačiau iš tiesų prezentacijoje nurodoma, kad šis sąrašas nėra joks oficialus pranešimas, tai – tik juodraštis ir ateityje jis gali būti koreguodamas, pildomas.

Toks daug sutrikimų apimantis sąrašas rodo ne tai, kad vakcina bus nesaugi, o tai, kad JAV Maisto ir vaistų kontrolės administracija sieks užtikrinti, kad būtų tiriami visi šalutiniai efektai ir į visus galimus šalutinius efektus būtų atsižvelgta.

Net jei kuris nors šalutinis poveikis pasitaiko ypatingai retai, susiklosčius tik tam tikroms aplinkybėms, jis privalo būti įtrauktas į šalutinių poveikių sąrašą, o žmonės – apie tai informuoti.

Maisto ir vaistų kontrolės administracijos patariamojo komiteto narys Dr. Paul Offitas portalui abcnews.go.com komentavo, kad įprastai vakcinų bandymai trunka du ar tris metus, tačiau pandemijos akivaizdoje tai – ne išeitis, nes delsimas kainuoja tūkstančius gyvybių.

„Kai pateikiate naują medicinos produktą niekada nėra taip, kad viską žinotumėte – jūs niekada nežinote visko. Klausimas yra toks: ar jūs pakankamai žinote, kad vakcinos nauda aiškiai ir galutinai nusveria teorinę riziką?“, – portalui komentavo vakcinų ekspertas.

Ligų kontrolės ir prevencijos centras pasidalino atmintine, ko galima tikėtis pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19. Įprastų šalutinių efektų sąraše nurodytos tokios reakcijos – skausmas ar patinimas dūrio vietoje, kūno nuovargis, karščiavimas, šaltkrėtys, galvos skausmas. Remiantis šia informacija

„Melo detektorius“ infa.lt paviešintą publikaciją vertina kaip klaidingą. Tekste skelbiama, jog tai – JAV Maisto ir vaistų kontrolės administracijos paviešintas galimų COVID-19 vakcinos šalutinių poveikių sąrašas, tačiau iš tiesų prisegtas dokumentas nėra skirtas informuoti visuomenę, tai – darbinė prezentacija, skirta tik tam tikram ratui profesionalų, o pateiktas sąrašas ateityje gali būti koreguojamas.

Taip pat jame neatspindėta reali rizika, kokia tikimybė patirti vieną ar kitą poveikį pasiskiepijus nuo COVID-19, todėl remiantis juo netikslu kelti abejones dėl vakcinos saugumo.

infa.lt atsakymas:

infa.lt džiaugiasi, kad toks autoritetingas leidinys kaip Delfi su visa profesionalų komanda atkreipė dėmesį į šią problemą ir paskatino diskusiją apie vakcinų saugumą.

infa.lt net neabejoja, kad jos paskelbta FDA medžiaga tikrai nebuvo skirta visuomenei informuoti (ką pabrėžia Defli), bet tai visiškai nereiškia, kad žiniasklaidos priemonės to negali imti ir daryti, matydamos tos pačios visuomenės interesą žinoti tai, apie ką joms nesakoma.

Taip pat infa.lt supranta ir tai, kad jos paskelbtoje nuorodoje į FDA (JAV vaistų ir maisto kontrolės organizacija) dokumentą aptariami darbiniai klausimai, tai yra tai, kaip išvengti galimų pasekmių, kurių sąrašą paskelbė infa.lt iš FDA dokumento.

Bet juk tai tik patvirtina, kad tokios pasekmės teoriškai yra galimos, jei jau kalbama apie siekį jų išvengti. Kitas dalykas – vakcinos jau vežamos į vietas, nepraėjus net mėnesiui po šio sąrašo paskelbimo.

Ar realu užtikrinti per mėnesį, kad visos sąraše paskelbtos potencialios grėsmės eliminuotos iš galimų pasekmių sąrašo? Kad visos jos patikrintos, jų neaptikta ir jos visos paskelbtos neegzistuojančiomis?

Patikrintos be ilgai trunkančių bandymų, tyrimų? Prisiimant pilną atsakomybę už patikrinimų išvadas?

Ar už patikrinimų išvadą atsako vakcinų gamintojos ? – Ne,

Vakcinų gamintojos pagal sudarytas sutartis neatsako už nieką. Visą atsakomybę prisiėmė vakcinas užsisakiusios valstybės, tai yra jų mokesčių mokėtojai.

Kalbant paprasta kalba – mes užsisakome vakcinas, užmokame už jas milžiniškus pinigus ir prisiimame finansinę atsakomybę už jų galimas neigiamas pasekmes, jei mūsų visuomenės nariams kažkas nutiktų po vakcinacijos procedūros. Vakcinų gamintojai pasiima tik pelną, problemas palikdami užsakovams.

Iš tiesų šios infa.lt portale paskelbtos medžiagos klausimu tarp infa.lt ir Delfi nėra prieštaravimų – abi pusės sutinka, kad tai yra darbinis dokumentas, kad pats dokumentas yra autentiškas ir ne klastotė, ir dėl to, kad straipsnyje paskelbta medžiaga atitinka FDA dokumento turinį.

Visas klausimas tik dėl to, kaip interpretuojamas šio dokumento turinys. infa.lt primena kas buvo paskelbta portale:

JAV Maisto ir vaistų kontrolės administracija (FDA) savo puslapyje paskelbė dokumentą (nuoroda: https://www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-10/COVID-Anderson.pdf), aprašantį galimus šalutinius Covid-19 vakcinos efektus, kurių ne tiek jau ir mažai, ir kurie ne tokie jau ir nekalti.

Paskaičius sąrašą ir aprašymus apima mintys – ko reikėtų labiau bijoti – ar koronaviruso, kuris tik vienas, ar šalutinių vakcinos poveikių, kurių tiesiog daugybė ir dalis jų gali užsibaigti mirtimi, apie ką atvirai skelbia FDA

Bet, skiepytis ar nesiskiepyti, spręsti žinoma jums:

Šalutinių poveikių sąrašas: https://infa.lt/54519/covid-19-vakcinos-galimi-salutiniai-efektai-oficialiai-fda/

Čia reikėtų atkreipti dėmesį, kad į infa.lt paskelbtas vos dvi pastraipas, pristatančias FDA dokumentą, Delfi portalas atsakė ištisu straipsniu, įrodinėdamas tai, ko infa.lt net neneigė ir apskritai tai, apie ką infa.lt – net neužsiminė.

FDA skaidrė apie šalutinius galimus vakcinų poveikius

infa.lt tekstas buvo komentaras į žemiau pateiktą FDA tekstą virš galimų pasekmių sąrašo. Delfi apeliuoja į skaitytojus, kurie, galbūt nesupranta anglų kalbos. Tai infa.lt išvertė nesuprantantiems (16-as skaidrių puslapis, nuotrauka aukščiau ⇑⇑⇑):

FDA Safety Surveillance of COVID-19 Vaccines : DRAFTWorking list of possible adverse event outcomes***Subject to change***

vertimas:

FDA saugos priežiūra nuo COVID-19 vakcinų: Projektas Darbinis galimų nepalankių reiškinių(efektų) sąrašas *** gali keistis ***

Būtent apie tai rašė infa.ltapie „galimus šalutinius (nepalankius) efektus. Kur čia klaidinimas apie kurį rašo Delfi? Nepaminėjo, kad sąrašas gali keistis? Bet infa.lt skelbė tik tai, kas dar nepasikeitę.

Nepaminėjo, kad tai darbinis dokumentas? O kas nuo to keičiasi? Jei net darbiniame dokumente minimi „nepageidaujami reiškiniai“ – ar tai reiškia, kad mes negalime jų minėti savo medžiagoje kaip „galimų“, kas nė kiek nenusižengia tikrovei?

Reikėtų paminėti, jog infa.lt nesiūlė skaitytojams nesiskiepyti – joks siūlymas apskritai nebuvo pateiktas, o abejonės – taip – skaitant tokį dokumentą, sveikai mąstančiam žmogui turi kilti abejonės, vertinant vakcinų saugumą, bet tai nėra klaidinimas, nes kiekvienas gali išsiversti pateiktą dokumentą ir pasidaryti savo išvadas.

Remiantis šia visa medžiaga, galima teigti, kad klaidinimu šiuokart užsiima būtent Delfi.

Todėl reaguodamas į delfi.lt „demaskavimus“, infa.lt pateikia savo „demaskavimą“ delfi.lt atžvilgiu apie tai, kas finansuoja tokią Delfi cenzūrą: https://infa.lt/54571/dzordzas-sorosas-finansuoja-8-is-11-facebook-faktu-tikrinimo-organizaciju-vidurio-ir-rytu-europoje/

infa.lt, savo ruožtu, visada stengsis objektyviai įvertinti ir pateikti tą medžiagą, kuri gali turėti įtakos visuomenės apsisprendimui vienu ar kitu klausimu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 1 446

Žymos

Atsiliepimų 8

 1. Emilija    -  2020-12-17, 06:43

  Pinigai principus ne vienam sulaužo.
  Net delfi visai nusivažiavo. Jeigu dokumentas tikras, o jame paskelbti duomenys atitinka paskelbtus straipsnyje infa.lt tai interopretuoti juos kitaip nei parašyta pačiose FDA skaidrėse net kvaila. O ten juk rašoma apie „nepageidaujamus efektus“. Bet delfi matomai to net nesupranta kaip kvailai atrodo, viskas dėl tų Soroso pinigų?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. trolis    -  2020-12-17, 08:28

  Jūs, nesiskiepijantys amarai, kuriuos reikia dustu nupurkšt, kad neskleistumėte į aplinką zarazos ir savo nuodingų minčių, kurių nevirškina Soroso šeriama cenzorių armija (kur Delfis tik vienas iš daugelio), tik laukianti kada galės užsidirbti eilinį sidabrinį, užblokavusi eilinį straipsnį soc.Tinkluose ir atėmusi iš žmonių galimybę sužinoti tai, kas vadinama „darbiniais projektais“ 😀

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Verslas    -  2020-12-17, 09:18

  .. tai tik verslas. Delfis ir į jį panašūs siekia apsaugoti vakcinų gamintojų interesus. Tas akivaizdu, nes jokių įrodymų dėl vakcinų saugumo net nėra, juk jos vos pusmetį gaminamos, dar visai žalias produktas, todėl kažką tikrai teigti gali tik tas, kas už tai gauna pinigus, o abejoti – tas, kas mato realią situaciją. O reali situacija – jau kelios neigiamos reakcijos vos tik prasidėjus vakcinavimui Aliaskoje, nors tyrimų metu nebuvo visai, pasak vakcinų gamintojų. Pradeda lįst yla iš maišo, bet Delfis dirbs – juk gauna atlyginimą. Or tai normalus verslas. Bet, žinoma, tikrai ne rūpestis mumis.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Upeivis    -  2020-12-17, 09:26

  Infa.lt skaitytojai labiau išprusę, nei delfio, todėl melagienos nelimpa. Yra daugiau toksikologų, gydytojų, mokslininkų, kurie kalba apie siūlomų skiepų nesaugumą, dėl trūkstamų priešklinikinių toksikologinių tyrimų. O 95proc. veiksmingumas, tai tik 3 mėn. išvada 2 metų trukmės užregistruotu tyrimo laikotarpiu.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. cha cha    -  2020-12-17, 17:33

  prajuokino delfio ekspertas, rašęs straipsnį 😀 argumentacija tikrai gan menko lygmens, tiksliau sakant jos visai nėra. Rašoma bet kaip, atidirbant savo sidabrinius, tačiau intelekto nerasta. Nors, reikia tiesiai pripažinti – paneigti infa.lt straipsnį nepaneigiant FDA originalo – neįmanoma užduotis, o tai jau būtų absurdo viršūnė ir tam net delfis nesiryžta. Jį šioje situacijoje galima tik užjaust, griauna savo kažkada solidų autoritetą visokiais niekais. 😀

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Delfis rules    -  2020-12-18, 09:30

  Jis tiesą rašo, o jūs čia feikus skelbiat, kad tik žmones nuo sveikų skiepų atitraukt. Skiepai – tai sveikata! Progresas ir pažanga, atsilikėliai jūs!

  Atsakyti į šį komentarą
  • jo,jo    -  2020-12-18, 10:13

   Tiesos skleidėjams turime suteikti pirmenybę tą pažangą priimti,jie juk to progreso skleidėjai,o mes mirtingieji ,kas lemta priimsim ir be jų pastangų,tegul skrenda pas savo archangelą…

   Atsakyti į šį komentarą
 7. jonas    -  2020-12-18, 09:57

  Delfis šiknalaižių šakalų gauja,daugiau čia nėra ką pasakyti,kokią jie turi teisę cenzūruoti kitų straipsnius ar nuomones.Kiekvienas turi savo muomonę,savo apsisprendimo teisę ir kokia čia gali būti diktatūra,o gal jau mes suvaryti į tuos getus neturim judėjimo neturim balso teisės,o “delfiui“suteiktos KGB teisės???

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Jolanta Blažytė. Tuštybės mugės

Jolanta Blažytė. Tuštybės mugės

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    ES Komisijos vadovė sukėlė skandalą, pareiškusi, jog kare žuvo 100 000 karių ukrainiečių (video)

ES Komisijos vadovė sukėlė skandalą, pareiškusi, jog kare žuvo 100 000 karių ukrainiečių (video)

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Titanų dvikova – Elonas Muskas prieš visus

Jolanta Blažytė. Titanų dvikova – Elonas Muskas prieš visus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė svarsto apie „pandemijos suvaldymo“ vykdytojų teisinę atsakomybę

Prof. Ignas Vėgėlė svarsto apie „pandemijos suvaldymo“ vykdytojų teisinę atsakomybę

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Mintys apie Vydūną ir karą

Mintys apie Vydūną ir karą

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Donorystė ar prekyba organais?

Donorystė ar prekyba organais?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Voratinklis

Algimantas Rusteika. Voratinklis

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Jūs nieko neturėsite…

Jolanta Blažytė. Jūs nieko neturėsite…

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Kodėl Lietuvoje nėra vieningos opozicijos?

Kodėl Lietuvoje nėra vieningos opozicijos?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą

Mynde, sistemingai neišsidavinėk infa.lt, kad esi tėvynės išdaviko paleckiuko (Savi šaudė į savus) buvusios anti...

Net labai taikliai apibūdinote....

Tai kas iš valdžios nors "kilstelės antakius"?......

negaliu atsistebėti Agnės kompetencija... mano kukliu suvokimu, ji viena atstoja visą partiją......

Putinas visu isgydes viena ryta - ir dabar tebevaiksciotumeme tik su kauke ir tik po...

Ar matėte, kokia nusaldinta PIŠ mina tame interviu, pažint negali, kas tas cukriukas! Juk Lietuvos...

Infa.lt spausdinkit laikraščius ir platinam !...

Ir baisu ir kas ruošiama ar kovidas ar dar kas nors.Nors per visas medijas rodo...

Globalistai nori turtėti eidami per galvas...

Ši vyriausybė įrodė, kad valdiškais pinigais perka sau gerus vertinimus. Kas po to gali patikėti...

Baisu, kokie apkiautę maumai sėdi seime opozicijoje.. Nejau vagių vyriausybė visus papirko?...