infa.lt

Covid testų patikimumą Portugalijos teisėjai apibūdina kaip „daugiau nei diskutuotiną“

Covid testų patikimumą Portugalijos teisėjai apibūdina kaip „daugiau nei diskutuotiną“

24 lapkričio
06:50 2020

Koronaviruso testas

Kasdien per žinias skelbiant apie didėjantį užsikrėtimo atvejų skaičių šalyje, dešimčių tūkstančių dėl jų atliktų testų patikimumą teisėjai Lisabonoje apibūdino kaip „daugiau nei diskutuotiną“, rašo portugalresident.com portalas.

Iš tikrųjų jie remiasi tyrimu, kuris liudija, kad tik 3% sveikatos priežiūros institucijų paskelbtų teigiamų testų gali būti „tikrai teigiami“

34 puslapių nutarimas dėl apeliacijos pagal habeas corpus raštą, kurį vasarą pateikė keturi vokiečių turistai, „neteisėtai izoliuoti“ viešbutyje Azorų salose, nepalieka abejonių tuo, kad teigiamas RT-PCR testas negali būti vertinamas kaip faktas.

Tačiau, tik nedaugelis žiniasklaidos priemonių paminėjo šį skandalingą Lisabonos apeliacinio teismo sprendimo aspektą – o tos, kurios paminėjo, tą padarė labai santūriai.

Nepaisant to, teisėjų svarstymai yra garsiai ir aiškiai (taip tekste) išdėstyti trijuose puslapiuose.

Ekspertų grupė ištyrė RT-PGR (RT-PCR) testų patikimumą dėl minėto priverstinio poilsiautojų izoliavimo, vieno jų testui pasirodžius teigiamam.

Lapkričio 11 d. nutarimas skelbia: „Atsižvelgiant į dabartinius mokslinius duomenis, šis testas negali be pagrįstų abejonių nustatyti, kad jo teigiamas rezultatas iš tikrųjų liudija žmogaus užkrėtimą SARS-CoV-2 virusu“.

RT-PGR testai (apibūdinantys polimerazės grandininės reakcijos testus) „atliekami amplifikuojant mėginius pasikartojančiais ciklais“.

„Tokio amplifikavimo ciklų skaičius lemia didesnį ar mažesnį tokių testų patikimumą. Problema yra ta, kad šis patikimumas, kalbant iš mokslinių įrodymų požiūrio taško (…), yra daugiau nei ginčytinas “.

Šiame nutarime cituojamas tyrimas, atliktas „kai kurių iš vedančiųjų šios medžiagos klausimu Europos ir pasaulio specialistų“, kurį rugsėjo pabaigoje paskelbė Oksfordo akademija.

„Esant 25 ciklų slenksčiui (ct), maždaug 70% mėginių lieka teigiami ląstelių kultūroje (t. y., buvo užkrėsti): esant 30 ciklų slenksčiui (ct), teigiamų liko 20% mėginių; esant 35 ciklų slenksčiui (ct), 3% mėginių išliko teigiami, o ciklų slenksčiui esant virš 35, nė vienas mėginys kultūroje nebuvo teigiamas (infekcinis) “.

„Esant 25 ciklų slenksčiui (ct), maždaug 70% mėginių lieka teigiami ląstelių kultūroje (t. y., užkrėsti): esant 30 ciklų slenksčiui (ct), teigiamų liko 20% mėginių; esant 35 ciklų slenksčiui (ct), 3% mėginių išliko teigiami, o ciklų slenksčiui viršijant 35, nė vienas mėginys ląstelių kultūroje nebuvo teigiamas (infekuotas) “.

„Tai reiškia, kad jei asmuo gauna teigiamą PGR testo rezultatą, ciklų slenksčiui siekiant 35 ar daugiau (kaip tai vyksta daugumoje JAV ir Europos laboratorijų), tikimybė, kad asmuo yra iš tikrųjų infekuotas, – mažesnė nei 3%. Tikimybė, kad asmuo gauna klaidingą teigiamą rezultatą – siekia 97% ar daugiau “.

Teisėjai pabrėžia, kad jiems „nepavyko rasti jokių rekomendacijų ar nutarimų“, dėl amplifikacijų skaičiaus tyrimuose, atliekamuose Portugalijos sveikatos priežiūros institucijų.

Tačiau jie paminėjo antrą tyrimą, paskelbtą „Lancet“, kuriame teigiama, kad „prieš atliekant testą visi diagnostiniai tyrimai turėtų būti aiškinami atsižvelgiant į realią ligos egzistavimo galimybę“.

Taip nedaroma Portugalijoje, kur kiekvieną dieną registruojami „tūkstančiai besimptomių atvejų“, patalpinant visus žmones karantine.

Esmė ta, kad šie visi „besimptomiai teigiami rezultatai“ gali būti visai ne teigiami.

Nors, Lisabonos apeliacinis teismas, panašu, pripažino ekspertų abejones dėl RT-PGR tyrimų testų patikimumo, sveikatos priežiūros institucijos ir toliau juos naudoja, o vyriausybė ir žiniasklaida ir toliau juos skelbia kaip pakankamą priežastį išlaikyti dabartinę ekstremaliąją padėtį, kuri šalyje (Portugalijoje) gali prasitęsti ir po gruodžio 8 d. (naują istoriją žr. pagrindiniame puslapyje).

Norėdami pamatyti teisėjų nutarimą (originalą), spustelėkite žemiau:

  Lisabonos Apeliacinis teismas: RT-PGR testų patikimumas ginčytinas (633,5 KiB, 2 156 atsisiuntė)

Nutarimo vertimas (Google vertėjas) anglų kalba čia: Vertimo tekstas

P.S.

Savo požiūrį į Covid testus ne taip jau seniai atvirai apibrėžė milijardierius Elonas Muskas savo Twitter paskyroje, per vieną dieną savo lėšomis atlikęs 4 testus, iš kurių du buvo teigiami, o du neigiami:

Vyksta kažkas ekstremaliai fiktyvaus. Šiandien keturis kartus buvo tikrinamas dėl Covid. Du testai buvo neigiami, du – teigiami. Tas pats aparatas, tas pats testas, ta pati slaugytoja. Greitas antigeno tyrimas iš BD.

Ši jo žinutė – tai didžiausia rakštis Covid pandemijos versiją palaikančių suinteresuotų grupių gyvenime. Jos negalima paneigti, nes viskas dokumentuota bei atlikti apmokėjimai už testus. Tą žinią bandoma visaip išvartyti aiškinant faktą, kad esą patikimi testai šiuo atveju parodė tik 50 procentų patikimumą, kas iš esmės yra visiška loterija – 50×50. Bet būtent tokio patikimumo testai yra būtini, kad galima būtų vis labiau auginti siaubus dėl didėjančio Covid užkrečiamumo. Kuris, beje, įvardinamas kaip besimptimis, nes žmonės realiai tai neserga.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 933

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Eglė    -  2020-11-25, 07:36

    Manau mažai yra žmonių, kurie dabar visu 100 procentų pasitikėtų testavimo iš nosies duomenimis. Asmeniškai aš tai nepasitikiu visai (nekalbu apie kraujo tyrimus). Ir jau pilna atvejų, kai nosies lazdelės tyrimai rodo vieną, o kraujo tyrimai kitką. NVSC specialistai negali to logiškai paaiškinti, tai aiškina organizmo ypatybėmis.. juokinga. Tiksliau, tragikomedija mūsų visų gyvenimų sąskaita.

    Atsakyti į šį komentarą
  2. regis    -  2020-12-18, 08:57

    Tai turėtų būti pasaulinio lygio skandalas, o vietoje to – mirtina tyla. Kaip po viso šito galima pasitikėti „oficialiai teisinga“ informacija? Ko ji apskritai verta, jei nepraneša apie esminius dalykus visoje šioje koronos istorijoje? Jau niekuo nesistebiu. Suprantu, kad karas vyksta su mumis, mažiausiai apsaugota visuomenės dalimi. Ir mums reikia gintis.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...