• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Lietuvos Tėvų Forumas dėl kaukių dėvėjimo pamokose reikalavimo kreipiasi į šalies vadovybę

Lietuvos Tėvų Forumas dėl kaukių dėvėjimo pamokose reikalavimo kreipiasi į šalies vadovybę

10 lapkričio
14:48 2020

Vaikas su dviračiu ir kauke

LR  Premjerui
LR  švietimo, mokslo ir sporto ministrui
LR  sveikatos apsaugos ministrui

Dėl LR SAM ministro SPRENDIMŲ DĖL IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO, PRADINIO, PAGRINDINIO IR VIDURINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ 2020 m. lapkričio 6 d. Nr. V-2543, V-2544 ir V-2545

Mes visi ir kiekvienas, būdami atsakingi ir rūpestingi tėvai, PRIVALOME imtis iniciatyvos dėl savo vaikų apsaugos dabartyje ir ateityje. Matydami kas vyksta Lietuvoje bei pasaulyje, mes visais įmanomai būdais rūpinamės savo vaikų sveikata ir nuolat akcentuojame jų dėmesį į sveikatos ir imuniteto stiprinimą, pozityvų mąstymą ir optimizmo skatinimą, kosėjimo/čiaudėjimo etiketo reikalavimus ir kitų higienos reikalavimų laikymąsi.

Deja, bet ligšiolinė mūsų valdžios vykdoma sveikatos ir krizės „suvaldymo“ politika bei informacinė propaganda, jokiais racionaliais ir pagrįstais sprendimais neprisidėjo prie mūsų valstybės ir jos piliečių drąsinimo ir optimizmo, sveikatos apsaugos sistemos gerinimo, o taip pat prie realaus (herd immunity) visuminio imuniteto įgavimo ir žmonių sveikatos stiprinimo.

Pagal LIETUVOS RESPUBLIKOS sveikatos apsaugos ministro SPRENDIMĄ „DĖL PAGRINDINIO IR VIDURINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ“ 2020 m. lapkričio 6 d. Nr. V-2545 1.1. punktą, nuo 2020-11-09 d., yra nustatytas reikalavimas vyresniems nei 6 metų vaikams švietimo įstaigoje PRIVALOMAI dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (toliau – kaukės). Taip pat atitinkamuose tos pačios dienos sprendimuose V-2543 ir V-2544 dėl ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo sąlygų.

Pagal PSO ir UNICEF rekomendacijas tik 12 metų ir vyresni vaikai ir paaugliai turėtų dėvėti kaukes kaip ir suaugusieji. Tačiau dėl kaukės nedėvėjimo negalima riboti švietimo prieinamumo.

Nors LTF ne vieną kartą ir net asmeniškai yra kreipęsis į SAM vadovą dėl esamos COVID-19 situacijos analizės pagal amžiaus grupes, gretutines ligas, kitus rizikos faktorius, gyvenamąją vietą, priklausomybes, gyvenimo būdą ir kt. faktorius atlikimo ir rizikos įvertinimo vaikams nuo 2-jų iki 18-os metų, deja jokios oficialios, moksliškai pagrįstos ir faktiškai įrodomos analitinės medžiagos pateikta nebuvo.

Visi SAM ir Operacijų vadovo sprendimai būdavo priimami chaotiškai ir be jokio mokslinio loginio pagrindimo. Deja, lygiai taip pat nutiko ir šį kartą. Minėtas SAM sprendimas priimtas be jokios esamos situacijos analizės ir mokslinio pagrindimo.

Dar šių metų sausio pradžioje, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos (NPNA) specialistai po atlikto Lietuvos ugdymo įstaigose tyrimo konstatavo, kad anglies dioksido (CO2) koncentracija Lietuvos mokyklose 1,6 karto viršija rekomenduojamą ribą. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ekspertės Astos Razmienės šios aplinkybės didina riziką vaikams:

  • dažniau sirgti įvairiomis kvėpavimo sistemos ligomis;
  • sukelia galvos skausmus;
  • įtakoja koncentracijos stokos, nuovargiui, irzlumui;
  • kenkia vaikų sveikatai ir gebėjimui mokytis;

Šaltinis: https://www.lrt.lt/…/…oro-tarsa…anglies-dvideginis-virsija-normas

Vaikų psichiatrijos specialistai teigia, kad privalomas kaukių dėvėjimas vaikams sukelia didžiulę grėsmę jų psichiniam ir emociniam vystymuisi. Tai užkerta kelią esminiams augančio vaiko psichosomatiniams ir socialinio bendravimo poreikiams. Vaikų ir jaunų žmonių gerovė yra ypatingai priklausoma nuo emocinio santykio su kitais bendraamžiais.

Reikalavimas dėvėti kaukes mokykloje, sukuria ne tik pavojingus galimus medicininius incidentus, bet ir bauginančią bei nesaugią, stokojančią tarpusavio pasitikėjimo atmosferą, kurioje emocinis artumas ir bendrystė tampa sunkiai pasiekiami. Jau dabar turime nerimą keliančią situaciją dėl vaikų psichinės sveikatos: neseniai pasirodžiusią naujausią UNESCO ataskaitą („Innocenti Report Card 16“) apie vaikų psichinę sveikatą ir bendravimo įgūdžius pasaulyje kai kurie šalies specialistai pavadino tragiška.

Pagal vaikų gerovės rodiklius Lietuva užima 33-ą vietą iš 38-ų tirtų išsivysčiusių šalių. Be to, kad įvestas privalomas kaukių dėvėjimas pradinių klasių moksleiviams reikšmingai prisidės prie vaikų fiziologinės bei psichologinės sveikatos suluošinimo, kaukių dėvėjimas dar:

  • didina ir užlaiko CO2 koncentraciją organizme;
  • padidina drėgmę kaukės zonoje ir sukelia puikias sąlygas skatinti bakterinės respiratorinės ligas;
  • vaikams dėl jų natūralaus aktyvumo dėvint kaukę sutrikdomas normalus širdies ritmas;

Šaltinis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p/…/PMC7087880/

Belgijos medikai vaikams, kurie mokykloje pamokų metu turėjo dėvėti veido kaukę, diagnozavo „nerimą ir miego problemas, elgesio sutrikimus ir užsikrėtimo baimę. Pastebėjo padažnėjusius smurto proveržius, izoliaciją ir netekimo jausmo atsiradimą. fizinio ir emocinio kontakto trūkumą“. Be to, gydytojai pažymi, kad „nėra absoliučių įrodymų“, jog veido kaukių dėvėjimas ne ligoninėse ar tyrimų įstaigose, turi kokį pozityvų poveikį stabdant viruso plitimą. Taip pat esą nėra teisinio pagrindo versti dėvėti kaukes mokyklose. „Tuo tarpu, aišku, kad sveiki vaikai perserga COVID-19 be komplikacijų ir taip prisideda prie visų imuniteto stiprinimo“.

Šaltinis: https://www…./belgijos-medikai…priezastis-kodel-vaikams-kaukes…labai-kenkia

Dėvint kaukės vaikai nuolat liečia veidą rankomis patys to nenorėdami, tokiu būdu platindami patogeninius virusus ir bakterijas. Saugus kaukių nešiojimo laikas yra ribojamas maksimaliai 2-4 val. Akivaizdu, kad kol valdžia neužtikrina nemokamo kaukių tiekimo ir keitimo ugdymo įstaigose, tinkamo jų dėvėjimo užtikrinimo ir kontrolės, bei savalaikio ir tinkamo jų, kaip pavojingų atliekų, surinkimo – tol toks reikalavimas yra niekinis tiek sveikatos apsaugos, tiek ir teisine prasme.

https://www.who.int/diseases/…/children-and-masks-related-to-covid-19

Todėl, toks koks yra dabar, šis sprendimas negali būti įgyvendinamas ir tuo pagrindu ribojamas švietimo prieinamumas. Prieš priimant tokius sprendimus būtina įvertinti visuminę riziką – atsižvelgti į vietinį COVID-19 plitimo intensyvumą, socialinę ir kultūrinę aplinką, skirtingų vaikų amžiaus grupių atsparumą SARS COV2 virusui, vaiko sugebėjimą laikytis reikalavimo dėvėti kaukę, suaugusiųjų priežiūros prieinamumą, būtinąjį kaukių tiekimą mokyklose ir tinkamą jų, kaip pavojingų atlliekų, utilizavimą, galimą poveikį mokymosi pasiekimams ir psichosocialinei raidai, įvertinti kitas aplinkybes – negalią, kitas ligas, rizikos grupes ir kt.

Vienintelė rezultatyvi priemonė užkirsti kelią rimtiems susirgimams ir mirtims nuo COVID-19 yra, esant poreikiui, izoliuoti atskirus mokytojus, atskirus vaikus, ar atskiras rizikos grupes kurie atsidūrė rizikos zonoje. Bet kokie chaotiški ir nepagrįsti sprendimai pakerta pasitikėjimą valdžios institucijomis ir jų gebėjimu tinkamai ir kompetentingai atlikti savo funkcijas ir pareigas šioje sudėtingoje situacijoje.

REIKALAUJAME, kad Sveikatos apsaugos ministro SPRENDIMAI DĖL IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO, PRADINIO, PAGRINDINIO IR VIDURINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ būtų NEDELSIANT STABDOMI, ir privalomas kaukių dėvėjimas pamokose liktų tik rekomenduojamas.

Būtina sudaryti ekspertų, tėvų bei švietimo bendruomenių atstovų konsultacinę grupę, kuri galėtų plačiu aspektu, kompetentingai ir atsakingai vertinti esamą situaciją ir teikti pagrįstus bei visuomenės lūkesčius atitinkančius siūlymus, kurie telktų ir skatintų viltį bei optimizmą šiuo nelengvu, iššūkių ir geriausių sprendimų reikalaujančiu metu.

O kol kas kviečiame visus tėvus laikytis rimties ir atsakingai priimti sprendimus dėl geriausių savo vaiko interesų. Tiems, kurie paniškai bijo ir kurių vaikai ar artimieji yra rizikos grupėse, siūlome ne tik dėvėti kaukes, bet imtis ir visų kitų įmanomų apsaugos priemonių savo vaikų sveikatos ir gyvybės išsaugojimui.

Tiems kurių vaikai nėra rizikos grupėje ir turi stiprų imunitetą, siūlome patiems atsakingai spręsti dėl tinkamiausių savo ir savo vaikų apsaugos priemonių.

Lietuvos Tėvų Forumo Pirmininkas
Darius Trečiakauskas


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
    Sveikatos tarybos narys: SAM ir NVSC laivą per epidemiją vairuoja sėdėdami žemiausiame denyje ir priglaudę ausis prie laivo dugno

Sveikatos tarybos narys: SAM ir NVSC laivą per epidemiją vairuoja sėdėdami žemiausiame denyje ir priglaudę ausis prie laivo dugno

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Halima Aden: Aš pavargau nuo nuolatinių kompromisų su savo tikėjimu

Halima Aden: Aš pavargau nuo nuolatinių kompromisų su savo tikėjimu

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Zigmas Vaišvila. Jie mus valdo baime. Kreipimasis į medikus

Zigmas Vaišvila. Jie mus valdo baime. Kreipimasis į medikus

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Dainius Kepenis: „Vakcina nuo COVID-19 – pasaulinis biznio projektas, nesibodint eksperimentuoti su žmonėmis!..“

Seimo narys Dainius Kepenis: „Vakcina nuo COVID-19 – pasaulinis biznio projektas, nesibodint eksperimentuoti su žmonėmis!..“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo pirmininkė V.Č-Nielsen: „Ar tai, kas vyksta šiuo metu metu dėl Seimo narių izoliacijos, neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai?“

Seimo pirmininkė V.Č-Nielsen: „Ar tai, kas vyksta šiuo metu metu dėl Seimo narių izoliacijos, neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai?“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Donaldo Trampo kova prieš giluminę valstybę – komedijinė parodija (video)

Donaldo Trampo kova prieš giluminę valstybę – komedijinė parodija (video)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Svarbu atgauti pusiausvyrą

Svarbu atgauti pusiausvyrą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ant Amerikos nusileido Valpurgijos naktis

Ant Amerikos nusileido Valpurgijos naktis

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Arkadijus Vinokuras. Šachas ir matas sąžiningai politinei kultūrai: laikas popkornams

Arkadijus Vinokuras. Šachas ir matas sąžiningai politinei kultūrai: laikas popkornams

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Veryga skelbia apie koronaviruso židinį Seime ir reikalauja dviem savaitėms sustabdyti Seimo darbą

Veryga skelbia apie koronaviruso židinį Seime ir reikalauja dviem savaitėms sustabdyti Seimo darbą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kodėl renkamai valdžiai ir valdininkijai turėtų rūpėti žmonės?

Kodėl renkamai valdžiai ir valdininkijai turėtų rūpėti žmonės?

komentarai 5 Skaityti visą įrašą
    Tikroji LIETUVA kiekvieno mėnesio 17 dieną klausia: Ar dar gyvas vaikutis, mažoji Lietuvos kankinė?

Tikroji LIETUVA kiekvieno mėnesio 17 dieną klausia: Ar dar gyvas vaikutis, mažoji Lietuvos kankinė?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Valdiškas humoras: „Pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms yra kertinis principas valstybės gyvenime“, – teigia Skvernelis

Valdiškas humoras: „Pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms yra kertinis principas valstybės gyvenime“, – teigia Skvernelis

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    R. Karbauskis. Apie „naują“ politinę kultūrą, konservatorių svajonę – supriešintą opoziciją…

R. Karbauskis. Apie „naują“ politinę kultūrą, konservatorių svajonę – supriešintą opoziciją…

komentarai 2 Skaityti visą įrašą

Izoliacijoje esančių žmonių skaičius neskelbiamas nes tai ne izoliacijoje esančių, o priverstų nedirbti skaičius ir...

Gestapas. Naudingas Seimui....

Dekui,puikus straipsnis 👍👍👍...

file:///F:/eyes-wide-open-_fiona-barnett_first-edition_august-2019.pdf Čia rašoma apie ritualinį vaikų išnaudojimą, žudymą, prekybą vaikais, MK Ultra. Veiksmas vyksta Australijoje....

Kur buvo kepenius kai prasidėjo visas sitas isterinis jovalas del viruso? Dabar galima sakyti kaip...

vsd

Arlekinai, preleidai progą patylėti....

Manau ne viena verslo sritis nori persikelti ten, kur mokestinė našta lengvesnė. Kai dabartinės technologijos,...

Tai tas kuris pasirašo konstatuoja mirties priežastį? Kur logika?...

Du pragmatikai, atsiprašant....

Manau mažai yra žmonių, kurie dabar visu 100 procentų pasitikėtų testavimo iš nosies duomenimis. Asmeniškai...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lietuvos Tėvų Forumas dėl kaukių dėvėjimo pamokose reikalavimo kreipiasi į šalies vadovybę* - nuoroda: https://infa.lt/53157/lietuvos-tevu-forumas-del-kaukiu-devejimo-pamokose-reikalavimo-kreipiasi-i-salies-vadovybe/