Norite vaiką ugdyti ne mokykloje o namuose? Privalėsite valdininkams aprodyti savo gyvenimo sąlygas
Norintys savo vaikus ugdyti namuose, o ne leisti į mokyklas, kuriose karantino metu metu vaikai patiria daugybę apribojimų, – tėvai turi įvykdyti nemažai būtinų sąlygų, kurių nesilaikant, leidimas mokyti vaiką namuose gali būti anuliuotas.
Viena iš sąlygų – prievolė užpildyti klausimyną apie namų gyvenimo sąlygas, kuriose numatyta prievolė skirti vaikui tam tikrą plotą, suteikti tam tikras priemones ir galimybes, kurių, kaip bebūtų keista – jis neturi net mokykloje.
Tačiau namuose to iš tėvų bus reikalaujama. Taip pat, žadama klausti pas vaikus ar jie patys nori taip mokytis ar vis tik rinktųsi mokyklą.
Tuo pačiu, vaikai namuose privalės mokytis pagal pilną mokyklinę programą, su visas dėstomais dalykais, o tėvai turės vaikščioti į mokyklą atsiskaityti kaip jų vaikai mokosi.
Valdininkai tai įvardina rūpesčiu vaikų teisėmis gauti viską, kas jiems priklauso pagal mokymo programą.
Tėvai tai vadina perdėtu kišimusi į vaiko ir šeimos gyvenimą.
Plačiau reportaže: