JAV: „mirusios sielos“ ir nesuprantamos balsų krūvos, spauda vainikuoja Bideną, Trampas: „Tai dar ne vakaras“
Centriniams JAV televizijos kanalams paskelbus informaciją, kad Džo Baidenas (Joe Bden), kuriam iki 270 rinkikų kolegijos narių balsų trūko tik 6, laimėjo rinkimus Pensilvanijoje su 20 rinkikų kolegijos balsų, demokratų stovykla pradėjo švęsti pergalę.
Džo Baidenas oficialią kalbą sako 3:00 val. Lietuvos laiku, tačiau prieš tai jis jau paskelbė pergalingą pranešimą „Twitter“ tinkle, dėkodamas amerikiečiams už suteiktą garbę vadovauti šaliai. Jis nuramino pusę JAV gyventojų, pažadėdamas „būti prezidentu visiems rinkėjams, o ne tik tiems, kurie balsavo už mane“.
Demokratai skuba triukšmingai ir deklaratyviai užsitikrinti abejotiną savo kandidato pergalę. Pagrindinės „demokratinės damos“ paskelbė pergalingus pareiškimus – Kongreso Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelossi, anksčiau bandžiusi paskelbti neteisėtą apkaltą D.Trumpui, atskleidusį Džo Baideno korupcijos schemas Ukrainoje ir Kinijoje, jau paskelbė „naujos dienos aušrą ir viltį Amerikai“.
Hillary Clinton, praėjusiuose rinkimuose pralaimėjusi Donaldui Trampui, pažymėjo „istorinį amerikiečių pasirinkimą, o D.Trampo nušalinimą – kaip naują Amerikos puslapį“.
Tuo tarpu dabartinis prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) paskelbė, kad jis „nugalėjo stambiai“ ir kad „niekas dar nesibaigė“.
I WON THIS ELECTION, BY A LOT!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 7, 2020
Per pastarąsias valandas D.Trampas bandė informuoti visuomenę apie pažeidimus balsavimo metu ir visuomenės nepasitenkinimą, tačiau „Twitter“ administracija, atvirai palaikydama Demokratų partiją blokuoja prezidento įrašus, slepia jų turinį ir neleidžia jų komentuoti – absoliučiai precendento neturintis ir skandalingas socialiniam tinklui elgesys.
Viename iš šių paslėptų užrašų D.Trampas paskelbė, kad „dar niekas nesibaigė“, ir pranešė pirmadienį pradėsiantis teisinę kovą su falsifikavimu.
„Fox“ televizija atkreipia dėmesį į įtartinai minimalią balsų persvarą, kuria Bidenas laimėjo „paskutinėse valstijose“, kurios galėjo atnešti pergalę tiek jam, tiek D.Trampui. Apžvalgininkas Džimas Džordanas sako, kad pirmą kartą JAV istorijoje rinkimų likimą pakeitė didžiulė biuletenių masė, kurią rinkimų komisijos gavo jau pasibaigus rinkimams, ir tai prieštarauja JAV Konstitucijai.
Incredibly stated Jim! https://t.co/FNbZ71gsZx
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 7, 2020
Be to, per rinkimus buvo pastebėta daugybė keistenybių – socialinių tinklų naudotojai rinkėjų sąrašuose rado savo mirusius giminaičius, skirtingose rinkimų apylinkėse bendras rinkėjų skaičius viršijo bendrą apygardos rinkėjų skaičių, Respublikonų partijos stebėtojams nebuvo leista dalyvauti skaičiuojant balsus.
Prie visko, atsižvelgiant į įtarimus korupcija paties Baideno atžvilgiu, demaskuotą FTB sąmokslą prieš D.Trampą, susiformavusį dar prieš 2016 m. rinkimus, koordinuotus socialinių tinklų administracijų ir centrinės žiniasklaidos redakcijų veiksmus, kuriais buvo siekiama diskredituoti prezidentą nuo Respublikonų partijos, tiesioginius piktnaudžiavimus tarnyba, kuriuos vykdė demokratų kongresmenai bandydami pašalinti D.Trampą iš valdžios, klastotes, sukurtas demokratinėse institucijose ir specialiosiose tarnybose, siekiant diskredituoti D.Trampą ir pan., – daugelis amerikiečių nėra įsitikinę, kad „rinkimai paštu“ nėra suklastoti nuo pradžios iki galo.
Apie tai gali liudyti minimali persvara Bideno naudai „lemtingose“ valstijose, kurios ilgą laiką „skaičiavo balsus“. Kaip pastebi daugelis apžvalgininkų, praktiškai yra mažai tikėtina, kad daugiamilijoninių valstijų gyventojai tiesiogine prasme balsuodami pasidalytų beveik po lygiai, kelių dešimčių tūkstančių balsų skirtumu. Tai labai panašu į dirbtinį „balsų prikišimą“, jau atsižvelgiant į paskaičiuotą visumą, siekiant užtikrinti minimalų pranašumą. (Lukašenkos atvejis su 80% galėjo būti pamoka)
Beje, pats D.Trampas, demonstruodamas kario savybes, kovoja „vienas karo lauke“. Respublikonų nomenklatūra, kažkuria dalimi taip pat tapusi kairiosios teisinės sistemos isteblišmento dalimi, taip pat ne itin mėgsta savo „nesisteminį“ lyderį ir neskuba kovoti su spauda, Generaline prokuratūra, kairiąja tarptautine bendruomene, „Twitter“ ir visais kitais, kurie susitelkė prieš D.Trampą.
Senato daugumos pirmininkas Mitchas McConnellas paskelbė labai politiškai korektišką „tweetą“, kuriame rašoma: „Štai kaip tai veikia mūsų didelėje šalyje: turi būti suskaičiuoti visi teisėti balsai. Bet koks neteisėtas balsas – turi būti atmestas. Visų pusių stebėtojai turi turėti galimybę stebėti skaičiavimą. P mūsų teismai egzistuoja tam, kad galėtų stebėti, kaip laikomasi teisinės valstybės principų ir išspręsti ginčytinus klausimus“.
Here’s how this must work in our great country: Every legal vote should be counted. Any illegally-submitted ballots must not. All sides must get to observe the process. And the courts are here to apply the laws & resolve disputes.
That’s how Americans’ votes decide the result.
— Leader McConnell (@senatemajldr) November 6, 2020
Šis „įrašas“ atrodo lyg D.Trampo pozicijos palaikymas, tačiau tuo pat metu išsiskiria tam tikru „atsiribojimu“ ir aiškiu nepasirengimu rimtai įsitraukti į kovą dėl rinkimų rezultatų savo prezidento pusėje.
Šis bendros pozicijos neturėjimas respublikonų stovykloje, ryžto ir noro atvirai užimti savo „respublikonų“ poziciją stoka, stumia Amerikos dešinę į pažeidžiamą padėtį, lyginant su konkurentais. Nepaisant daugybės vidinių nesutarimų, demokratai respublikonams priešinasi vieningu frontu, sumaniai mobilizuoja savo naudai nepatenkintus gyventojų sluoksnius, užima pagrindines pozicijas švietimo srityje, teisinėje sistemoje, specialiosiose tarnybose, spaudoje ir begėdiškai naudoja šiuos resursus kovoje už valdžią.
Tai, kad D.Trampas šioje nelygioje kovoje išsilaikė visą prezidento kadenciją, daugelis laiko stebuklu. Ir dabar, net jei balsavimas paštu buvo sufabrikuotas, jis buvo klastojamas tokiu lygiu ir pritraukiant tokius resursus, kad vargu ar paprastas perskaičiavimas galėtų tai atskleisti.
Todėl D.Trampo kova dėl rinkimų rezultatų su visa jo kovine dvasia, teisinėje plotmėje iš tikrųjų yra pasmerkta, net turint omenyje tai, kad Aukščiausiame Teisme prezidento pastangomis buvo suformuota konservatyvi dauguma.
Neturėdami aiškių įrodymų, teisėjai nepanaikins rinkimų rezultatų, o pripažinti antikonstituciniu balsavimą paštu po to, kai jis buvo laikomas teisėtu nuo Šiaurės ir Pietų karo laikų, jie vargu ar palaikys teisingu sprendimu, net tuo atveju, kai kai kuriose valstijose buvo įskaitomi vokai, gauti po to, kai rinkimai jau buvo oficialiai pasibaigę.
Kol kas neaišku, ar D.Trampas ryšis beveik beviltiškam bylinėjimuisi, ar pasirinks „išeiti ramiai“ – jis vykdė toli gražu ne visus savo garsius grasinimus, nors dalis toli siekiančių pažadų, kuriais niekas netikėjo ir kuriuos jis įvykdė, taip pat yra pakankamai didelė.
Jei bylinėjimaisi teismuose vis tik prasidės, visam pasauliui, kuris stebėjo rinkimus JAV su tokiu azartu, kurio galėtų pavydėti futbolo čempionatai, tai bus nauja pramoga ir priežastis „papildomą laiką“ pabūti prie televizorių.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis