Policija paleido ašarines dujas: nelegalūs migrantai reikalauja išvežti juos iš Lesbo salos po ten vykusio gaisro
Įsiutę nelegalūs migrantai, tapę benamiais gaisro didžiausiame Europos pabėgėlių centre pasekoje, šeštadienį pareikalavo leisti palikti Graikijos Lesbo salą, kai valdžia atidarė naujus palapinių globos centrus, o Europos lyderiai susidūrė su vis didesniais raginimais priimti daugiau perkeltųjų, praneša Reuters.
Daugiau nei 12 000 žmonių, daugiausia iš Afrikos ir Afganistano, miega kur papuolė, nes šios savaitės pradžioje pagarsėjusioje ir perpildytoje Morios stovykloje praūžė liepsnų škvalas. Kai kurie gyventojai turi COVID-19, tuo keldami nerimą, kad protrūkis gali išplisti.
Šeštadienį šimtai migrantų, skanduojančių „Laisvę“ ir „Ne stovyklai“, susirinko, kai buldozeriai lygino žemę ruošiantis statyti palapines.
Kai kurie nešė ranka rašytus plakatus, kuriuose buvo įrašai: „Mes nenorime vėl patekti į tokį pragarą kaip Moria“ ir „Ar girdi mus, ponia Merkel?“ kreipdamiesi į Vokietijos kanclerę.
„Ugnis viską gerokai apsunkino“, – sakė Sajida Nazari, 23 metų studentė iš Afganistano, Lesbo mieste praleidusi daugiau nei metus. „Mes neturime maisto, neturime vandens, neturime laisvės”.
Kai kurie protestuotojai bandė žygiuoti keliu, vedančiu į pagrindinį salos Mytilene uostą, kurį policija užblokavo, kartkartėmis panaudodama ašarines dujas, kai, tuo tarpu, netoliese tęsėsi darbai statant naują palapinių miestelį.
Gaisras stovykloje, kurioje gyveno keturis kartus daugiau žmonių, nei buvo numatyta, vėl atkreipė dėmesį į migracijos krizę, su kuria susidūrė Europos Sąjunga, kuri bando rasti atsakymą, išeinantį už laikinų sprendimų ribų.
Vokietijos vicekancleris Olafas Scholzas paragino Europą priimti daugiau pabėgėlių, tačiau Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas pabrėžė tokio susitarimo sunkumus ir atmetė galimybę priimti daugiau nelegalų.
Graikijos valdžia atsisakė bet kokios masinio pervežimo iš salos, esančios už kelių mylių nuo Turkijos krantų galimybės, nepaisant didėjančio vietos gyventojų priešiškumo, įsiutusių dėl daugelio metų gyvenimo krizės fronto linijoje.
Tačiau oficialūs asmenys teigė esą pasiryžę suteikti prieglobstį ir tinkamas sanitarines sąlygas nelegalams bei užkirsti kelią humanitarinei katastrofai.
„Nuo šiandien prieglobsčio prašytojai galės patekti į palapines, į saugias sąlygas”, – žurnalistams vietoje sakė migracijos ministras Notis Mitarachi.
Būtinybę suvaldyti padėtį dar labiau apsunkino tai, kad valdžia prarado 35 stovyklos gyventojų koordinates, kurių koronaviruso testas buvo teigiamas.
Sveikatos priežiūros institucijos pažadėjo imtis visų priemonių suvaldyti galimam koronaviruso protrūkiui, bet koronavirusu prigąsdinti Morios stovyklos gyventojai išgyvena gilų nerimą.
„Tai yra sveikatos bomba. Šie žmonės visas šias dienas net neturėjo vandens, jie net negali nusiplauti rankų “, -„ Skai “televizijai sakė Atėnų ir Pirėjo ligoninių gydytojų sąjungos prezidentė Matina Pagoni.
Tuo tarpu policija, kaip jau buvo minėta pradžioje, su nelegaliais migrantais nesiceremonija. Ašarinės dujos visada paruoštos po ranka.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis