infa.lt

Saulius Skvernelis iš anksto rengia visuomenę pakartotiniam privalomo kaukių dėvėjimo įvedimui

Saulius Skvernelis iš anksto rengia visuomenę pakartotiniam privalomo kaukių dėvėjimo įvedimui

08 liepos
17:01 2020
Saulius Skvernelis

ve.lt © Stasio ŽUMBIO nuotr

Saulius Skvernelis įspėja visuomenę, jog atsipalaiduoti neleis nei morališkai, nei realiai –  esą būkite visi pasiruošę naujam privalomam kaukių dėvėjimui, nors Lietuvoje Covid-19 praktiškai serga labai ribotas skaičius žmonių, kurių kiekis epidemijos lygmens nesiekia jokiais skaičiavimais. Savo Facebook puslapyje premjeras pareiškė:

Pirmąją koronaviruso bangą mes atlaikėme – ir tikrai neblogai. Deja, tai nereiškia, kad jau galime pilnai atsipalaiduoti ir leisti sau viską.

Neapgaudinėkime savęs. Privalome atidžiai sekti ir analizuoti situaciją kitose valstybėse (ką ir darome), turime būti pasirengę.

Matome, kas jau vyksta kai kuriose šalyse: fiksuojami nauji infekcijos protrūkiai, kai kur – tiesiog žaibiški, ekspertai vis garsiau kalba apie antrąją COVID – 19 bangą.

Tai vyksta net ir tose valstybėse, kurios su pirmąja banga susidorojo sėkmingai, ne prasčiau už Lietuvą. Neturime tokios prabangos tikėtis, kad pas mus to nenutiks. Privalome išlikti budrūs ir pasiruošę.

Todėl šiandien paprašiau kitos savaitės Vyriausybės posėdžiui parengti projektą dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose. Beje, būtent tokiose vietose naujos infekcijos bangos dažniausiai ir kilo kitose šalyse.

Nesakau, kad šis projektas kitą savaitę tikrai bus priimtas ir kaukės bus grąžintos. Kol kas tai – atsargumo priemonė, kurios gali prireikti, jei matysime, kad užsikrėtimų skaičius didėja. Labai tikiuosi, kad to nenutiks ir grįžti prie kaukių bei kitų priemonių nereikės.

Kol kas nenorėčiau sakyti, kad esame ant antrosios bangos slenksčio. Kol kas dar kartą norėčiau paprašyti mūsų visų elgtis atsakingai ir sąmoningai. Čia ypač taikau tiems žmonėms, kurie į Lietuvą grįžta iš užsienio.

komentarų 14

 1. Visada    -  2020-07-08, 17:28

  Vaidina susirūpinusį liaudies gerove pagal užduotą scenarijų. Štai kaip atrodo tautos išdavimas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Romas    -  2020-07-08, 18:24

  tegul jis eina sikt.Uz koronos burbulo putima ne tik kad jokiu budu negalima balsuoti uz valstiecius,bet ir aplamai boikotuoti rinkimus.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Anonimas    -  2020-07-09, 13:22

   Boikotuoti – ne! Liks tie patys. Balsuoti uz naujus, kuriu dabar nera seime.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Algirdas    -  2020-07-10, 00:16

    Jei balsuosi-neturėsi teisės skųstis. Nebalsuok, neliks parazitų. 52% jau nebalsuoja, prisijunk.

 3. Mindas    -  2020-07-08, 23:14

  jis čia specialiai taip kalba, kad anūkas su ingryda daugiau vietų gautų?

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Algirdas    -  2020-07-08, 23:41

  Apie kaukes. Birželio 27, Air Baltic skrydis Dublinas-Vilnius. Air Baltic kompanija prašo keleivių skrydžio metu dėvėti veido kaukes ir netgi savo svetainėje rašo, jog jas jų lėktuvuose dėvėti privaloma. Įlipant į lėktuvą jie duoda paketą su kaukėmis. Atsisėdus į vietas stiuardesės primena tiems kas dar be kaukių, jog jas privalu užsidėti. Visi užsideda, aš-ne. Apturiu meilų pokalbį su stiuardese. Prašo užsidėti kaukę, vėliau reikalauja, po to grasina iškviesianti policiją. Ar airių policiją kviesit klausiu? Mergina susipakuoja, žino pati, kad to daryti be priežasties negali, juk aš nei smurtauju, nei keliu pavojų kitiems keleiviams, nei kaip kitaip pažeidžiu Airijos įstatymus. Pranešim Lietuvos policijai kai nusileisim Vilniuje. Jokių bėdų sakau, pirmyn. Po to vėl reikalavimai užsidėti kaukę. Seka mano griežtas ne. Klausiu kokiu pagrindu reikalavimas? Mūsų int. svetainėje parašyta. Neparašyta sakau, yra tik prašymas dėvėti kaukes. Mes vykdome Latvijos sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą sako ji man. Pateikit sakau, juodu ant balto. Čia neturim. Na, jeigu neturit tai nesukit man smegenų. Aš įgulos vadui pranešiu, dėl jūsų elgesio atidės skrydį ir jūs būsite išlaipintas iš lėktuvo bando piešti netolimą ateitį man geradarė mano. Pirmyn sakau, varyk pas kapitoną. Stiuardesė bėgte pas kapitoną. Po minutės grįžta, o čia tuo tarpu jau temperatūra kyla. Moteriškė iš priekinės eilės mėgina mane protint, užsidėk tu kaukę, nenoriu , kad skrydį atidėtų, pas mane mažas vaikas… vyrukas iš kitos eilės ir į s.. pasiūlė, mat aš tokis nesusipratęs, visi mat su kaukėm tik vienas veikėjas gudresnis už kitus. Stiuardesė nieko nepešė pas kapitoną, bet vis tiek mėgino aiškinti, kad dabar jau per vėlu, nors lėktuvo durys dar uždarytos nebuvo:) Kaukės nesidėjau, lėktuvas pakilo laiku, atskrido Vilniun 5 minutėmis anksčiau laiko.
  Kodėl toks reikalavimas? Air Baltic tiesiog įgyvendino EASA (Europos skrydžių saugumo agentūra) ir ECDC (Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras) rekomendacijas. Tos rekomendacijos nėra privalomos ir EASA svetainėje net paryškintai parašyta, kad žemiau išdėstytos priemonės tėra tik rekomenduojamos, o Air Baltic keleivių drįsta reikalauti dėvėti kaukes nors jokio pagrindo tam neturi.
  Nusileidžiam Vilniuje, pasų patikroj viskas gerai, pasieniečiams mano veidas be antsnukio nei kiek nekliūna einam bagažo atsiimt. Ten NVSC (nacionalinis visuomenės sveikatos centras) moterytės dalina brošiūras apie Covid-19. Prašom susipažinti su rekomendacijomis sako. Kurių galų? Skrydis juk iš Airijos kuri nepriskiriama Covid-19 paveiktoms šalims ir grįžus iš ten izoliuotis nereikia. Karšta žiauriai, o bagažo atsiėmimo skyriuje ne tai, kad kondicionierius neveikia-net jokios ventiliacijos nėra. Visai. Visi su kaukėm, na išskyrus mane. Žiūriu viena moteriškė neiškentė, nusiėmė kaukę visiškai. Pasiimu lagaminą, einu lauk, manęs nieks neareštuoja:) Ir kur, po galais, ta stiuardesė, paklausčiau kame reikalas:)) Draugo teko laukti ilgai, tai stebėjau keleivius išeinančius iš oro uosto, kaukių ant veidų nemačiau, kažkodėl. Ir tas kur į s.. siūlė kažkodėl net nepriėjo:) Žodžiu, nusivyliau. Nusivyliau tautiečių paklusnumu. Pasakė-daro, liepė-paklūsta. Ko iš tokių norėt, kad jie įstatymams nepaklustų ar vyriausybei pasipriešintų kai net nedrįsta paklausti kokiu pagrindu reikalaujama kaukes užsidėti.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Joana    -  2020-07-09, 09:43

   Tokie ,,principingi“ keleiviai ir privežė daugiausia Coronos. Juk pradžioje pandemijos buvo rekomenduota nevykti pavyzdžiui , kad ir į Italija. Bet kaip ,,principingas“ pilietis nevyks slidinėti ar šiaip pažioplinėti ir kas gavosi, net medikai kai kurie nepaklausė šios rekomendacijos ir po to parvežė ,,dovanų“ savo pacientams. Taigi, žmogau, nėra ko didžiuotis tokiu savo ,,principingumu“.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Tik    -  2020-07-09, 17:45

    Esi makaronais apkabinta sulig viršugalviu, pro juos jau nieko nebematai ir nebsupranti. (jei kada iš viso savo galva ką suprasdavai). Jokios grėsmės nebuvo, nėra ir nebūs. yra tik pasalinio masto afera, su tikslu išnaikinti didelę dalį žmonijos. ir ta afera tęsis ne vienus metus, jei niekas rimtai nepasipriešins.

 5. Myndė    -  2020-07-09, 09:01

  Lietuviai – nuolankių baudžiauninkų tauta. Jeigu būtų kitaip, visokie skverneliai niekada netaptų premjerais, o tie, kas jais taptų – niekada nekalbėtų nesąmonių. Na bet yra kaip yra, skverneliai puikiai tai supranta ir tuo naudojasi.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Korona    -  2020-07-09, 09:16

  Nesupranu, kam rodyti lėktuve savo principus. Ir siūlyčiau kritiškiau žiūrėti ne tik į valdžios sprendimus, bet ir į pasakorius internete.

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Algirdas    -  2020-07-10, 00:24

  Joana, jau parvežiau koronos tikrai:)) Poryt bus dvi savaitės kai grįžau ir visi artimieji, kaimynai bei draugai mirtim vaduojasi:)) O jūs jeigu šioje svetainėje lankotės, reiškia bent kažkiek domitės kas čia rašoma. Jeigu dar neskaitėt, užmeskit akį na kad ir į šiuos du straipsnius: https://infa.lt/45149/kas-tie-virusai/ ir https://infa.lt/43792/apie-covid-19/ Maž bus įdomu. Šiuos tekstus vertė ir rašė tas pats žmogus, jūsų pavadintas „principingu“ keleiviu:)))

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Anonimas    -  2020-07-10, 06:28

  Aktorius filme „nepaskutinė melo banga“.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Kaimo aludaris apie ES skelbiamas „lytines vertybes“

Kaimo aludaris apie ES skelbiamas „lytines vertybes“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė apie socialdemokratus: „Šoko per tvorą, pagadino orą“

Jolanta Blažytė apie socialdemokratus: „Šoko per tvorą, pagadino orą“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    S.Skvernelis griežtai pasmerkė A.Valinsko siūlymą „šaudyti koloradus po vieną į metus“

S.Skvernelis griežtai pasmerkė A.Valinsko siūlymą „šaudyti koloradus po vieną į metus“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kiguolio špargalkė balsavimams antrame LR Seimo rinkimų ture

Kiguolio špargalkė balsavimams antrame LR Seimo rinkimų ture

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Dėl A. Valinsko pasisakymo siūlant šaudyti „koloradus po vieną į metus“, pradėtas ikiteisminis tyrimas [video]

Dėl A. Valinsko pasisakymo siūlant šaudyti „koloradus po vieną į metus“, pradėtas ikiteisminis tyrimas [video]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Išmoktas bejėgiškumas. Užprogramuotas skurdas. Kodėl neveikia patarimas „paimkite gyvenimą į savo rankas“?

Išmoktas bejėgiškumas. Užprogramuotas skurdas. Kodėl neveikia patarimas „paimkite gyvenimą į savo rankas“?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Apie tai, ką konservatoriai veiks po Seimo rinkimų

Ramūnas Karbauskis. Apie tai, ką konservatoriai veiks po Seimo rinkimų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pastovus karantinas, baimė ir policinė priežiūra – tai mūsų ateitis?

Pastovus karantinas, baimė ir policinė priežiūra – tai mūsų ateitis?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kur semtis jėgų?

Kur semtis jėgų?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Zigmas Vaišvila. išdidus V. Radžvilo vadovaujamas Nacionalinis susivienijimas sieks po ketverių metų įveikti 5% barjerą

Zigmas Vaišvila. išdidus V. Radžvilo vadovaujamas Nacionalinis susivienijimas sieks po ketverių metų įveikti 5% barjerą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ingrida Šimonytė neatmetė galimybės tartis su Laisvės Partija švietimo klausimais

Ingrida Šimonytė neatmetė galimybės tartis su Laisvės Partija švietimo klausimais

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. 1/10 arba Mintys po rinkimų

Andrius Martinkus. 1/10 arba Mintys po rinkimų

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Rinkėjai visada teisūs. Jei tu laimi – taip ir yra. Jei pralaimi – nuosprendis taip pat teisingas

Rinkėjai visada teisūs. Jei tu laimi – taip ir yra. Jei pralaimi – nuosprendis taip pat teisingas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aurelijus Veryga. Nepamatę infekcijos plitimo siaubo, užsimiršome

Aurelijus Veryga. Nepamatę infekcijos plitimo siaubo, užsimiršome

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
Tor

O dar geriau pasakyti,kad musulmonas esi ir toliau terorizuojant šeimą, bus elgiamasi pagal šariato teisę....

Lietuviai paklus. Amžiai priespaudos išugdė baudžiauninko mentalitetą (o gal priešingai - mentalitetas lėmė nelinksmą istoriją)....

1 jei maitinate krūtimi jokių vaistų stenkitės neduoti, leiskite viską per kruti valgykite česnaką, imbiera,...

Niekas negali priversti skiepytis, jei pasakysite, kad mano Religija to neleidzia....

Klausimas tiems kas paklus: ar dar turit nors kiek savigarbos?...

Visu pirma noriu labai padėkoti už ryžtą bei už naująją gyvybę, užsimezgusią Jūsų įsčiose...Labai dėkoju...

Lietuvoje jau seniai priimtas vaiko teisių įstatymas (po Matuko istorijos), kuriame atsirado VAIKO NEP[RIEŽIŪRA ir...

omay god! Ar tas dažnis įeina į 5g dažnio diapazoną? Jei taip?...

facebook.com/InformuotasPasirinkimas/ Susisiekite 866209574....

Perskaicius istorija iskilo Baltarusijos diktaturinis rezimas. Kraupu! Pirma: skiepai neprivalomi, antra: kazkur cia kazkokia klaida:...

JAV naudoja hakerius labai atsakingai. Pas juos ten labai didelė moralė ir žmonės didžiai garbūs...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Saulius Skvernelis iš anksto rengia visuomenę pakartotiniam privalomo kaukių dėvėjimo įvedimui* - nuoroda: https://infa.lt/48120/saulius-skvernelis-is-anksto-rengia-visuomene-pakartotiniam-privalomo-kaukiu-devejimo-ivedimui/