infa.lt

Saulius Skvernelis iš anksto rengia visuomenę pakartotiniam privalomo kaukių dėvėjimo įvedimui

Saulius Skvernelis iš anksto rengia visuomenę pakartotiniam privalomo kaukių dėvėjimo įvedimui

08 liepos
17:01 2020
Saulius Skvernelis

ve.lt © Stasio ŽUMBIO nuotr

Saulius Skvernelis įspėja visuomenę, jog atsipalaiduoti neleis nei morališkai, nei realiai –  esą būkite visi pasiruošę naujam privalomam kaukių dėvėjimui, nors Lietuvoje Covid-19 praktiškai serga labai ribotas skaičius žmonių, kurių kiekis epidemijos lygmens nesiekia jokiais skaičiavimais. Savo Facebook puslapyje premjeras pareiškė:

Pirmąją koronaviruso bangą mes atlaikėme – ir tikrai neblogai. Deja, tai nereiškia, kad jau galime pilnai atsipalaiduoti ir leisti sau viską.

Neapgaudinėkime savęs. Privalome atidžiai sekti ir analizuoti situaciją kitose valstybėse (ką ir darome), turime būti pasirengę.

Matome, kas jau vyksta kai kuriose šalyse: fiksuojami nauji infekcijos protrūkiai, kai kur – tiesiog žaibiški, ekspertai vis garsiau kalba apie antrąją COVID – 19 bangą.

Tai vyksta net ir tose valstybėse, kurios su pirmąja banga susidorojo sėkmingai, ne prasčiau už Lietuvą. Neturime tokios prabangos tikėtis, kad pas mus to nenutiks. Privalome išlikti budrūs ir pasiruošę.

Todėl šiandien paprašiau kitos savaitės Vyriausybės posėdžiui parengti projektą dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose. Beje, būtent tokiose vietose naujos infekcijos bangos dažniausiai ir kilo kitose šalyse.

Nesakau, kad šis projektas kitą savaitę tikrai bus priimtas ir kaukės bus grąžintos. Kol kas tai – atsargumo priemonė, kurios gali prireikti, jei matysime, kad užsikrėtimų skaičius didėja. Labai tikiuosi, kad to nenutiks ir grįžti prie kaukių bei kitų priemonių nereikės.

Kol kas nenorėčiau sakyti, kad esame ant antrosios bangos slenksčio. Kol kas dar kartą norėčiau paprašyti mūsų visų elgtis atsakingai ir sąmoningai. Čia ypač taikau tiems žmonėms, kurie į Lietuvą grįžta iš užsienio.

komentarų 14

 1. Visada    -  2020-07-08, 17:28

  Vaidina susirūpinusį liaudies gerove pagal užduotą scenarijų. Štai kaip atrodo tautos išdavimas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Romas    -  2020-07-08, 18:24

  tegul jis eina sikt.Uz koronos burbulo putima ne tik kad jokiu budu negalima balsuoti uz valstiecius,bet ir aplamai boikotuoti rinkimus.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Anonimas    -  2020-07-09, 13:22

   Boikotuoti – ne! Liks tie patys. Balsuoti uz naujus, kuriu dabar nera seime.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Algirdas    -  2020-07-10, 00:16

    Jei balsuosi-neturėsi teisės skųstis. Nebalsuok, neliks parazitų. 52% jau nebalsuoja, prisijunk.

 3. Mindas    -  2020-07-08, 23:14

  jis čia specialiai taip kalba, kad anūkas su ingryda daugiau vietų gautų?

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Algirdas    -  2020-07-08, 23:41

  Apie kaukes. Birželio 27, Air Baltic skrydis Dublinas-Vilnius. Air Baltic kompanija prašo keleivių skrydžio metu dėvėti veido kaukes ir netgi savo svetainėje rašo, jog jas jų lėktuvuose dėvėti privaloma. Įlipant į lėktuvą jie duoda paketą su kaukėmis. Atsisėdus į vietas stiuardesės primena tiems kas dar be kaukių, jog jas privalu užsidėti. Visi užsideda, aš-ne. Apturiu meilų pokalbį su stiuardese. Prašo užsidėti kaukę, vėliau reikalauja, po to grasina iškviesianti policiją. Ar airių policiją kviesit klausiu? Mergina susipakuoja, žino pati, kad to daryti be priežasties negali, juk aš nei smurtauju, nei keliu pavojų kitiems keleiviams, nei kaip kitaip pažeidžiu Airijos įstatymus. Pranešim Lietuvos policijai kai nusileisim Vilniuje. Jokių bėdų sakau, pirmyn. Po to vėl reikalavimai užsidėti kaukę. Seka mano griežtas ne. Klausiu kokiu pagrindu reikalavimas? Mūsų int. svetainėje parašyta. Neparašyta sakau, yra tik prašymas dėvėti kaukes. Mes vykdome Latvijos sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą sako ji man. Pateikit sakau, juodu ant balto. Čia neturim. Na, jeigu neturit tai nesukit man smegenų. Aš įgulos vadui pranešiu, dėl jūsų elgesio atidės skrydį ir jūs būsite išlaipintas iš lėktuvo bando piešti netolimą ateitį man geradarė mano. Pirmyn sakau, varyk pas kapitoną. Stiuardesė bėgte pas kapitoną. Po minutės grįžta, o čia tuo tarpu jau temperatūra kyla. Moteriškė iš priekinės eilės mėgina mane protint, užsidėk tu kaukę, nenoriu , kad skrydį atidėtų, pas mane mažas vaikas… vyrukas iš kitos eilės ir į s.. pasiūlė, mat aš tokis nesusipratęs, visi mat su kaukėm tik vienas veikėjas gudresnis už kitus. Stiuardesė nieko nepešė pas kapitoną, bet vis tiek mėgino aiškinti, kad dabar jau per vėlu, nors lėktuvo durys dar uždarytos nebuvo:) Kaukės nesidėjau, lėktuvas pakilo laiku, atskrido Vilniun 5 minutėmis anksčiau laiko.
  Kodėl toks reikalavimas? Air Baltic tiesiog įgyvendino EASA (Europos skrydžių saugumo agentūra) ir ECDC (Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras) rekomendacijas. Tos rekomendacijos nėra privalomos ir EASA svetainėje net paryškintai parašyta, kad žemiau išdėstytos priemonės tėra tik rekomenduojamos, o Air Baltic keleivių drįsta reikalauti dėvėti kaukes nors jokio pagrindo tam neturi.
  Nusileidžiam Vilniuje, pasų patikroj viskas gerai, pasieniečiams mano veidas be antsnukio nei kiek nekliūna einam bagažo atsiimt. Ten NVSC (nacionalinis visuomenės sveikatos centras) moterytės dalina brošiūras apie Covid-19. Prašom susipažinti su rekomendacijomis sako. Kurių galų? Skrydis juk iš Airijos kuri nepriskiriama Covid-19 paveiktoms šalims ir grįžus iš ten izoliuotis nereikia. Karšta žiauriai, o bagažo atsiėmimo skyriuje ne tai, kad kondicionierius neveikia-net jokios ventiliacijos nėra. Visai. Visi su kaukėm, na išskyrus mane. Žiūriu viena moteriškė neiškentė, nusiėmė kaukę visiškai. Pasiimu lagaminą, einu lauk, manęs nieks neareštuoja:) Ir kur, po galais, ta stiuardesė, paklausčiau kame reikalas:)) Draugo teko laukti ilgai, tai stebėjau keleivius išeinančius iš oro uosto, kaukių ant veidų nemačiau, kažkodėl. Ir tas kur į s.. siūlė kažkodėl net nepriėjo:) Žodžiu, nusivyliau. Nusivyliau tautiečių paklusnumu. Pasakė-daro, liepė-paklūsta. Ko iš tokių norėt, kad jie įstatymams nepaklustų ar vyriausybei pasipriešintų kai net nedrįsta paklausti kokiu pagrindu reikalaujama kaukes užsidėti.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Joana    -  2020-07-09, 09:43

   Tokie ,,principingi“ keleiviai ir privežė daugiausia Coronos. Juk pradžioje pandemijos buvo rekomenduota nevykti pavyzdžiui , kad ir į Italija. Bet kaip ,,principingas“ pilietis nevyks slidinėti ar šiaip pažioplinėti ir kas gavosi, net medikai kai kurie nepaklausė šios rekomendacijos ir po to parvežė ,,dovanų“ savo pacientams. Taigi, žmogau, nėra ko didžiuotis tokiu savo ,,principingumu“.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Tik    -  2020-07-09, 17:45

    Esi makaronais apkabinta sulig viršugalviu, pro juos jau nieko nebematai ir nebsupranti. (jei kada iš viso savo galva ką suprasdavai). Jokios grėsmės nebuvo, nėra ir nebūs. yra tik pasalinio masto afera, su tikslu išnaikinti didelę dalį žmonijos. ir ta afera tęsis ne vienus metus, jei niekas rimtai nepasipriešins.

 5. Myndė    -  2020-07-09, 09:01

  Lietuviai – nuolankių baudžiauninkų tauta. Jeigu būtų kitaip, visokie skverneliai niekada netaptų premjerais, o tie, kas jais taptų – niekada nekalbėtų nesąmonių. Na bet yra kaip yra, skverneliai puikiai tai supranta ir tuo naudojasi.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Korona    -  2020-07-09, 09:16

  Nesupranu, kam rodyti lėktuve savo principus. Ir siūlyčiau kritiškiau žiūrėti ne tik į valdžios sprendimus, bet ir į pasakorius internete.

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Algirdas    -  2020-07-10, 00:24

  Joana, jau parvežiau koronos tikrai:)) Poryt bus dvi savaitės kai grįžau ir visi artimieji, kaimynai bei draugai mirtim vaduojasi:)) O jūs jeigu šioje svetainėje lankotės, reiškia bent kažkiek domitės kas čia rašoma. Jeigu dar neskaitėt, užmeskit akį na kad ir į šiuos du straipsnius: https://infa.lt/45149/kas-tie-virusai/ ir https://infa.lt/43792/apie-covid-19/ Maž bus įdomu. Šiuos tekstus vertė ir rašė tas pats žmogus, jūsų pavadintas „principingu“ keleiviu:)))

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Anonimas    -  2020-07-10, 06:28

  Aktorius filme „nepaskutinė melo banga“.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Jolanta Blažytė. Tai kurie koronos ekspertai tikri?

Jolanta Blažytė. Tai kurie koronos ekspertai tikri?

komentarai 5 Skaityti visą įrašą
    Kaip Lietuvos ir ES vadovai reikalavo perskaičiuoti balsavimo biuletenius Baltarusijoje prokremlinių kandidatų naudai

Kaip Lietuvos ir ES vadovai reikalavo perskaičiuoti balsavimo biuletenius Baltarusijoje prokremlinių kandidatų naudai

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Putinas ploja: Liberalė siūlo visišką Baltarusijos izoliaciją

Putinas ploja: Liberalė siūlo visišką Baltarusijos izoliaciją

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Neringa Venckienė. Aš turiu teisę dalyvauti rinkimuose

Neringa Venckienė. Aš turiu teisę dalyvauti rinkimuose

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis: „Valdydami antrąją bangą neplanuojame visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo“

Saulius Skvernelis: „Valdydami antrąją bangą neplanuojame visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo“

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Jeigu aš kurčiau partiją

Arvydas Daunys. Jeigu aš kurčiau partiją

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Aurimas Guoga. Seimo vadovybė atsikrato konkurentės

Aurimas Guoga. Seimo vadovybė atsikrato konkurentės

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis meta akmenį į Prezidento daržą, primindamas Grybauskaitės valdymo metodus

Ramūnas Karbauskis meta akmenį į Prezidento daržą, primindamas Grybauskaitės valdymo metodus

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Sloguojantys hermafroditai

Lidžita Kolosauskaitė. Sloguojantys hermafroditai

komentarų 13 Skaityti visą įrašą
    Bilas Geitsas: Klimato pasikeitimai bus 5 kartus labiau mirštami nei pandemija

Bilas Geitsas: Klimato pasikeitimai bus 5 kartus labiau mirštami nei pandemija

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    KU rektorius, prof. Artūras Razbadauskas: „Jei vėl bus kalbama apie karantino įvedimą Lietuvoje, aš esu prieš!..”

KU rektorius, prof. Artūras Razbadauskas: „Jei vėl bus kalbama apie karantino įvedimą Lietuvoje, aš esu prieš!..”

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Povilas Masilionis. Konstitucinių dvasių būstinėje

Povilas Masilionis. Konstitucinių dvasių būstinėje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Aurelijus Veryga siūlo nesiveržti pas gydytojus, kai paslaugas galima gauti nuotoliniu būdu

Aurelijus Veryga siūlo nesiveržti pas gydytojus, kai paslaugas galima gauti nuotoliniu būdu

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Tai reiškia, kad kažkam prireikus, tas žinos, kada ir kur važiavo tavo automobilis. Džiaukimės laisve....

Jums reikėtų išmokti ne tik slebizavoti ir rinkti tekstą.Bet ir pradėti naudotis smegenimis,logika ir analitika.ps....

Dėkoju už drąsą atvirai aprašyti šiandieninę realybę....

rtr

Pasvajok ir praeis. Tavo teisė - į kalėjimą, brude....

didysis brolis bujoja toliau......

dėkui už straipsnį, viskas išdėstyta aiškiai :)...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

Kai siautėjančius ir langus daužančius demonstrantus išvaiko Rusijoj, Baltarusijoj ar Kinijoj - tai baisus nusikaltimas...

legali žolė prie gero neprivedė......

kaip jie drįsta nemirt nuo mirtino viruso?...

Jūs teisus Algirdai, Arvydas niekada nieko nesugeba pasiūlyt tik dūsauti savo beliatristine grafomanija, kuriai kaip...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Saulius Skvernelis iš anksto rengia visuomenę pakartotiniam privalomo kaukių dėvėjimo įvedimui* - nuoroda: https://infa.lt/48120/saulius-skvernelis-is-anksto-rengia-visuomene-pakartotiniam-privalomo-kaukiu-devejimo-ivedimui/