• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Prancūzijos Kalė uoste pabėgėliai užėmė keltą [video]

Prancūzijos Kalė uoste pabėgėliai užėmė keltą [video]

24 sausio
11:16 2016

pabėgėliai Kalė

Kalė, Lamanšo sąsiaurio pakrantėje, migrantai kuriam laikui prasibrovė į vieną laivų. Dėl to uostas kurį laiką buvo uždarytas, kelto susisiekimo paslaugos pristabdytos, praneša BBC News.

Apie 50 migrantų įlipo į keltą Spirit of Britain priklausantį operatoriui P&O, kai vykdė jo iškrovimą. Ironija – incidentas įvyko iškart po to, kai uoste įvyko pabėgėlių palaikymo akcija.

Iškart po to keletas šimtų žmonių prasiveržė pro policijos užtvaras ir pasuko į uostą.

Demonstracijoje dalyvavo apie 2 tūkstančius žmonių. Kai kurie iš protestuojančių nešė plakatus su užrašais „Pabėgėliai, sveiki atvykę“. Tarp akcijos dalyvių buvo kaimyninės Britanijos, Belgijos ir įvairių Prancūzijos miestų gyventojų.

Štai tik Kalė gyventojai nepalaiko tokio demonstracijos aktyvistų entuziazmo pabėgėlių atžvilgiu. Kalė gatvėse buvo prieita net iki susišaudymų ir muštynių tarp imigrantų ir vietos gyventojų.

Po dvi valandas trukusios pertraukos, kelto susisiekimas vėl ėmė funkcionuoti pagal grafiką.

Tuo tarpu situacija uosto rajone ir toliau lieka įtempta. Britų auto-pervežėjų asociacijos vadovas Richard Barnett kreipėsi į Prancūzijos valdžią su naujais reikalavimais.

Jis pakvietė įsikišti į situaciją, nurodydamas į tai, jog migrantai daugybę kartų gąsdino vairuotojus ir juos užpuldinėjo. Pasak Barnetto, tai vyksta kasdien ir jau tapo „rutina“.

Šiuo metu Kalė pakraštyje, stovyklose vadinamose „Džiunglėmis“, gyvena tūkstančiai migrantų. Jie veržiasi patekti į Britaniją, kur gali tikėtis geresnių gyvenimo sąlygų. Pastarosiomis savaitėmis minimų stovyklų gyventojų skaičius išaugo ir pasiekė 2,5 tūkstančio, iš kurių 250 yra vaikai.

Šeštadienį, Britanijos leiboristų opozicijos lyderis Jeremy Corbin aplankė vieną pabėgėlių stovyklų esančią kitoje vietoje, Prancūzijos šiaurėje netoli Diunkerko ir apibūdino gyvenimo ten sąlygas, kaip „baisias“. Jo nuomone, Jungtinė Karalystė turi dalyvauti „europietiškajame šių žmonių palaikyme“.

Stichinė pabėgėlių stovykla Kalė egzistuoja jau keletą metų, tačiau bandyti įvesti ten tvarką Prancūzijos valdžia ėmėsi bandyti tik dabar. „Džiungles“ ėmėsi lyginti buldozeriais, o visus pabėgėlius rengiamasi perkelti į specialiai įrengtus gyvenamuosius konteinerius. O tarp stovyklos ir uosto sukurti buferinę zoną.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 5 010

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Pries pabegelius    -  2016-01-24, 22:34

    ,,Dziungles emesi lyginti buldozeriais…“ Kur jau! Kad pabegeliai supleskino visus buldozerius ir darbai baigesi. Gerai, kad tik buldozerius, o ne zmones… P.S. O jus, pamise tolerantai, toleruokite tai, toleruokite, gyvenkite ir toliau kreivu veidrodziu karalysteje, kol vienadien ateis ir jusu eile. Kai suprasite klyde, keisti savo paziuras ar padeti bus jau per velu. Trumparegiai…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...