infa.lt

Darbo migrantai gyvybiškai būtini išlepintai Vakarų visuomenei, ir COVID-19 davė tai aiškiai suprasti

Darbo migrantai gyvybiškai būtini išlepintai Vakarų visuomenei, ir COVID-19 davė tai aiškiai suprasti

21 gegužės
09:15 2020
Kloja asfaltą

youtube nuotr.

Dėl 1Covid-9 epidemijos milijonai darbo migrantų visame pasaulyje neteko darbo. Smūgis buvo suduotas ne tik namuose likusių šeimų gerovei, bet ir besivystančių šalių ekonomikai. Darbo migrantų piniginės perlaidos (ir tai yra šimtai milijardų dolerių) daugelyje trečiojo pasaulio šalių sudaro iki trečdalio BVP. JT duomenimis, 2019 m. Žemėje buvo apie 272 milijonai darbo migrantų. Koronaviruso epidemija iš daugelio jų atėmė atėmė pragyvenimo šaltinį.

Darbo migrantai ilgą laiką buvo svarbus savo tėvynės ekonominio vystymosi veiksnys: praėjusiais metais jų pervedimų suma pasiekė rekordinę 554 milijardų JAV dolerių sumą, viršijančią tiesioginių užsienio investicijų sumą jų gimtosiose šalyse. „British Financial Times“ šį pinigų srautą pavadino „slaptu globalizacijos varikliu“. Iš buvusių SSRS respublikų daugiausia pervedimų 2019 m. buvo padarytą į Tadžikistaną ir Kirgiziją (apie 30% BVP), taip pat Ukrainą (Pasaulio banko duomenimis – 16 mlrd. JAV dolerių).

Tačiau, pasak ekonomistų, šiemet perlaidų skaičius smarkiai sumažės – bent 20% arba 110 milijardų dolerių. Pirmiausia kalbama apie Rytų Europos, Centrinės Azijos, Afrikos ir Artimųjų Rytų šalis, taip pat Lotynų Ameriką.

Dabartinė „Covid-19“ epidemija visame pasaulyje smogė stiprų smūgį darbo jėgos resursams visame pasaulyje. Staigus ekonominės veiklos nuosmukis turtingose šalyse lėmė milijonų žmonių, visų pirma, darbo migrantų, atleidimą.

Dėl tarptautinių pervežimų apribojimų daugelis migrantų darbuotojų pateko į spąstus: jie prarado darbą, tačiau negali grįžti į tėvynę, gyvena perpildytomis buitinėmis sąlygomis, kur yra ypač didelis koronavirusinės infekcijos pavojus. Pinigų siuntimo taisyklės tapo sudėtingesnės. Dauguma migrantų neturi banko sąskaitos ir jie kreipiasi pagalbos į šešėlines struktūras, kurios arba pasitraukė į pogrindį, arba negailestingai apskaičiuoja darbo migrantus.

Kitas neigiamas veiksnys buvo naftos kainų kritimas: milijonai darbininkų migrantų dirba Rusijoje, taip pat Pietryčių Azijos ir Persijos įlankos šalyse, kurios nukentėjo nuo kainų šoko. Net turtingos šalys, tokios kaip Kataras ir Singapūras, kur dar visai neseniai dirbo daug migrantų, išsiunčia darbuotojus migrantus.

Išsiuntimas vykdomas priverstiniu būdu pažeidžiant žmogaus teises, migrantai ir jų vaikai laikomi įkalinimo įstaigas primenančiuose sulaikymo centruose. Darbo migrantų gyvenamosiose vietose vykdomi gaudynes ir policijos reidai. Viena iš neigiamų tendencijų darbo rinkose apraiškų buvo faktinis pasaulinės kruizų pramonės bankrotas, kai milžiniškų lainerių įgulos dažniausiai būdavo sukomplektuotos iš filipiniečių.

Koronaviruso epidemija privertė daugelį ES valstybių atleisti didelę dalį dirbančių piliečių arba laikinai karantinuoti, o bendras nedarbas smarkiai išaugo. Tuo pačiu metu daugelyje šalių darbo migrantų poreikis tik padidėjo, nes tik jie gali atlikti „nešvarų“ ir žemos kvalifikacijos darbą, dirbti laukuose, prižiūrėti pagyvenusius žmones, sutvarkyti patalpas ir padaryti viską, be ko išlepusi Vakarų visuomenė pradeda „išsikrauti ir nusėsti“.

Ši nepakeičiamų darbo migrantų kategorija buvo vadinama pagrindiniais darbuotojais – „key workers“. Remiantis sumažintais vertinimais, jie sudaro nuo 20% iki 30% visos Vakarų Europos darbo jėgos. ES šalys, kurioms reikia sezoninių darbuotojų laukuose, slaugytojų slaugos namuose, valytojų biuruose ir kt. jau konkuruoja dėl jų. Reikalas prieina iki to, kad daugelyje šalių (Italijoje, Portugalijoje, Švedijoje) visiems nelegaliems. migrantams siūloma amnestija, ir po legalizavimo jie turėtų būti siunčiami į „kritinius“ sektorius: žemės ūkį, sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas.

Net JAV, kuriose prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) paskelbė laikiną imigracijos sustabdymą, buvo paskelbta, kad draudimas negalioja žemės ūkio darbuotojams. Iš viso, remiantis oficialiais Amerikos duomenimis, darbo jėgos migrantai sudaro 17% visos JAV darbo jėgos.

Vedantieji ES analitikai daro išvadą, kad darbo migrantai vaidina svarbų vaidmenį Vakarų Europos visuomenių fonkcionavime, o „Covid-19“ epidemijos metu šis vaidmuo netgi padidėjo. Visiškai netikėtu tapo suvokimas to fakto, kad būtent mažai kvalifikuotas, pavojingas ir „purvinas darbas“ yra gyvybiškai būtinas Vakarų visuomenės funkcionavimui.

Tokiu būdu, subrendo tezės apie būtinybę iš užsienio pritraukti tik aukštos kvalifikacijos darbuotojus pervertinimas. Visi bandymai epidemijos sąlygomis pakeisti darbo migrantus laukuose, o slaugytojus ligoninėse vietiniais darbuotojais (daugiausia iš bedarbių tarpo) nedavė jokio rezultato.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

pzdc, kaip mažumos pradeda reguliuot gyvenimo taisykles normaliai daugumai. Ar ne laikas grįžt į laikotarpį...

Bet aš jums padėsiu, jūs galite įsivesti į google paiešką šią pavardę Beda M. Stadler...

Tai trolinat labiau už mane, nes kažkaip abejoju, kad turit rankose tą žurnalą, bet iš...

Hm

... na taip, visiška dur nių planeta. Prieš kokių 30 metų net neįsivaizdavau tokį žmonijos...

Tokio straipsnio nurodytame žurnale tuo laiku nėra. Taip kaip čia troliukai ?...

Šalin rankas nuo Tiesos siekenčio žmogaus...

svarbi žinia...

ONA

Tiek iškentė ,užjaučiu ir būtinai pasirašysiu...

Gal pats mane trauksit ton atsakomybėn ponas anonime? Šiaip jau, aš ir baimė tiek susiję...

Be jokios abejones. Mes visi lygus ir vienodi. Lygesni tik kol kas seime prie lovio...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Darbo migrantai gyvybiškai būtini išlepintai Vakarų visuomenei, ir COVID-19 davė tai aiškiai suprasti* - nuoroda: https://infa.lt/45988/darbo-migrantai-gyvybiskai-butini-islepintai-vakaru-visuomenei-ir-covid-19-dave-tai-aiskiai-suprasti/