infa.lt

Prekiaujantiems maisto produktais internetu – kvietimas pasirūpinti veiklos įteisinimu

16 balandžio
07:30 2020

Maistas - vištiena

Šešėlinės ekonomikos apraiškų maisto grandinėje mažinimas, ypač kovojant su nelegaliu maisto produktų tvarkymu bei realizavimu, – vienas svarbiausių Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) prioritetų, kuriam ne mažesnis dėmesys skiriamas ir karantino laikotarpiu.

Maisto saugos specialistai per pastaruosius du mėnesius užfiksavo apie šimtą skelbimus interneto portaluose talpinusių asmenų, iš kurių dauguma maistą gamino ar įsigyti jo siūlė neturėdami tam leidimo. Maisto tvarkymui ir prekybai reikalingus dokumentus pateikė vos 5 proc. patikrintų asmenų.

Vertinant interneto erdvėje viešai skelbiamą informaciją, nustatyta, kad asmenys vykdė įvairias maisto tvarkymo veiklas: gamino ir siūlė įsigyti paruoštų valgių ir patiekalų (41 proc.), konditerinių miltinių kepinių (51 proc.), banketams ar šeimos šventėms skirtų valgių, patiekalų ir konditerijos gaminių (4 proc.), tuo tarpu vaisių ir daržovių perdirbimu užsiimančių subjektų buvo 2 proc. ir vos 1 proc. tikrintųjų vertėsi maisto produktų transportavimu. Be to, vykdant stebėseną užfiksuotas ir vienas nelegalus maisto produktų iš prekybos centro pristatymo į namus atvejis.

„Nuo šių metų pradžios visi norintys nedideliais kiekiais gaminti ir parduoti maisto produktus vartotojams reikiamus leidimus gali gauti daug paprasčiau ir greičiau, supaprastinti reikalavimai, sumažintas privalomų pateikti dokumentų kiekis, prašymai dėl veiklos registracijos priimami ir nuotoliniu būdu. Tad smulkiesiems maisto produktų tvarkytojams šiuo metu tikrai labai palankus metas trauktis iš šešėlio ir imtis veiklos legaliai, suteikiant savo klientams visas būtinas maisto saugos ir vartotojų teisių garantijas.

Reaguodami į patikrinimų rezultatus, mūsų specialistai visiems leidimų neturėjusiems smulkiesiems maisto gamintojams ir prekeiviams išsiuntė raginimus su aiškiomis rekomendacijomis, kaip įteisinti veiklą, ir perspėjimus apie galimas sankcijas už nelegaliai vykdomą veiklą“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

VMVT išduotus leidimus privalo turėti visi maisto produktus gaminantys ar juos parduodantys asmenys. Įregistruoti naują veiklą galima ir karantino metu, atitinkamam VMVT departamentui pateikiant reikiamus dokumentus.

VMVT duomenimis, nuo šių metų pradžios pasinaudoti supaprastintais reikalavimais ir imtis maisto tvarkymo namuose apsisprendė 50 naujų subjektų – kepyklų veiklai ir miltinių produktų gamybai mažais kiekiais užsiregistravo 38, o paruoštų valgių ir patiekalų gamybai mažais kiekiais – 12 maisto tvarkymo subjektų.

Dėl COVID-19 pandemijos ir Lietuvoje paskelbto karantino nuo kovo 16 d. viešojo maitinimo įstaigos buvo priverstos laikinai apriboti arba visiškai nutraukti savo veiklą, išskyrus atvejus, jeigu galėjo sudaryti sąlygas pagamintą maistą išsinešti arba kitais būdais pristatyti vartotojams.

Daugėjant tokią paslaugą siūlančių asmenų ir įmonių, VMVT specialistai primena, kad karantino metu teikiantiems viešojo maitinimo patiekalus išsinešimui, būtina pasirūpinti, kad jie būtų dedami į švarias, skirtas sąlyčiui su maistu pakuotes, pristatymui paruoštas maistas turi būti laikomas ir transportuojamas temperatūrą padedančiuose išsaugoti termosuose, šaltkrepšiuose ar pan. Be to, kiekvienoje transporto priemonėje privalo būti priemonių, skirtų valyti ir dezinfekuoti rankas bei paviršius.

Maisto saugos specialistai perspėja – įsigydami maisto produktų iš nelegalių prekiautojų, vartotojai rizikuoja nusipirkti nekokybiškų ir nesaugių produktų.

Todėl rekomenduojama net ir perkant internetu tai daryti tik iš patikimų, savo veiklą registravusių subjektų, interneto svetainėje apie maisto produktus pateikiančių visą privalomą informaciją apie sudėtį, nurodančių savo tikslius kontaktus, įskaitant juridinio ar fizinio asmens pavadinimą bei konkretų adresą.

Patikrinti, ar prekiautojas veiklą vykdo turėdamas reikiamus dokumentus, galima VMVT interneto svetainėje: https://vmvt.lt/opendata/mtsr/.

Pastebima, jog nelegali paruoštų valgių ir patiekalų, įvairių miltinių produktų, vaisių, daržovių ir pan. prekyba dažniau aptinkama ne tiesioginės prekybos portaluose, bet populiariausiuose socialiniuose tinkluose. Todėl, pasak VMVT atstovų, rizikingiausioms maisto gamybos grandinės sritims ir toliau skiriamas didžiausias dėmesys.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 41

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Konservatorių vykdomas manau korupcinis sandėris ir perleidimas mūsų krašto gynybos į privačias užsienio karo pramoninkų...

Manau, kad Anušauskas atsistatydino todėl, kad nesutiko su kažkokios milžinės karo kompanijos (kurios jis neįvardijo),...

Labai ačiū autoriui už pasidalinimą tomis mintimis, kurias savo galvose ir širdyse nešiojosi Universitetą kūrę...

Iš tiesų, paskaičius galima taip pamanyti. Kita vertus, greta yra Kuolio tekstas apie tai, kas...

Manau, kad Vaitkaus komanda šitokiu būdu patys sau kuriasi piarą? Klounai...

nacistui putinui.......