infa.lt

ES vykdomoji valdžia rengiasi palaikyti bevizio režimo su Ukraina įvedimą

ES vykdomoji valdžia rengiasi palaikyti bevizio režimo su Ukraina įvedimą

10 gruodžio
01:01 2015

Porošenko ir Junkeris

Eurokomisija ketina iki metų pabaigos patvirtinti paraišką, pagal ją pritaikant bevizį atvykimą į ES Ukrainos piliečiams, rašo The Wall Street Journal su nuoroda į ES valdininkus. Leidinio šaltiniai daro prielaidą, jog tai gali „iššaukti nerimą“ kai kuriose ES šalyse-narėse. Teigiamo šio klausimo sprendimo atveju Ukraina gaus „pageidaujamą palaikymo gestą iš Europos pusės“, kuris padės jai pajudėti Vakarų pusėn“, sakoma straipsnyje.

Tačiau tam, kad galutinis sprendimas dėl bevizio režimo įvedimo būtų priimtas, būtinas visų ES šalių-narių sutikimas, o štai dėl to, The Wall Street Journal pašnekovai turi „rimtų abejonių“, susijusių su migracijos krize: „Kaip sandėrį, nukreiptą į tai, kad garantuoti Ankaros pasiryžimą sulaikant Sirijos pabėgėlių ir kitų migrantų srautą į Europą […] ES taip pat pažadėjo pagreitinti Turkijos paraiškos dėl bevizio režimo į ES svarstymo procedūrą… Perspektyva palengvinti prieigą (į Europą) daugiau kaip 100 mln Ukrainos, Turkijos ir kitų šalių piliečiams, neišvengiamai iššauks pasipriešinimą, sako valdininkai“.

Balandžio mėnesį Ukrainai buvo iškelta 10 reikalavimų, kuriuos būtina įvykdyti norint pasiekti bevizio režimo priėmimą, ir „daugelį sąlygų Ukrainą įvykdė, tačiau yra dalis jautraus politine prasme darbo, kuris liko dar nepadarytas“, rašo korespondentas.

„Iki šios savaitės Eurokomisija rengėsi pasakyti Ukrainai, jog ji juda link teisės į bevizį režimą, tačiau pirma turi įvykdyti numatytus žingsnius, ir, jog juridinis darbas nukreiptas paraiškos patvirtinimui, Briuselyje prasidės ne anksčiau, nei tie žingsniai bus padaryti.

Tačiau dabar ši pozicija pasikeitė: Eurokomisija iki savo ataskaitos publikavimo nori iš Porošenkos tik gauti garantijas, jog Ukraina per artimiausias keletą savaičių pabaigs reformas. Šios garantijos gali būti apiformintos kaip laiškas, ir jų pakaks tam, kad iki sausio pabaigos visi pasiruošimai būtų baigti“.

„Šie plano pasikeitimai sudaro Eurokomisijos pirmininko, Žano-Klodo Junkerio komandai atitinkamą riziką“, – nurodo The Wall Street Journal. Tačiau, netgi tada, jei Ukraina pasekoje išpildys būtinas sąlygas, pasiekti vienbalsį pritarimą iš ES šalių-narių pusės nebus paprasta, mano valdininkai.

Pasak vieno jų, tai padaryti bus dar sudėtingiau, jei kartais susidarytų įspūdis, kad Ukrainai leidžiama „nukirsti kampus“. Bendroje spaudos konferencijoje su prezidentu Porošenka rugpjūčio pabaigoje Junkeris pareiškė, jog „nė sekundei neabejoja“ tuo, kad ES šalys patvirtins bevizį režimą, primena Wall Street Journal.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *ES vykdomoji valdžia rengiasi palaikyti bevizio režimo su Ukraina įvedimą* - nuoroda: https://infa.lt/4239/es-vykdomoji-valdzia-rengiasi-palaikyti-bevizio-rezimo-su-ukraina-ivedima/