infa.lt

S. Skvernelio „Tėvynės labui“ lozungas didina populiarumo apsukas internete

S. Skvernelio „Tėvynės labui“ lozungas didina populiarumo apsukas internete

11 gruodžio
13:09 2019

Salius Skvernelis - Tėvynės labui

Pasklidus naujienai, kad Lietuvos vyriausybės premjeras, Saulius Skvernelis, registravo naują prekės ženklą „Tėvynės labui“, – internete kilo nemažas skaitmeninis triukšmas – dalis žmonių smerkė Lietuvos premjero poelgį, kuriuo faktiškai nusavinamas lietuvių tautos šūkis, gyvavęs dar iki premjero gimimo, tad niekaip negalintis būti jo kūrybos ar fantazijos produktu, o palaikanti ar bent jau ginanti premjerą dalis teigė, jog nemato tame nieko smerktino – tačiau įžiūri tame priešrinkiminę kampaniją nukreiptą prieš Saulių Skvernelį.

Pats S. Skvernelis sureagavo į kritiką savo Facebook paskyroje, kaip ir priklauso Tėvynės labui dirbančiam politikui – pareiškė, jog norėjo apginti šį šūkį nuo galimo kitų partijų pasikėsinimo jį panaudoti savo politinėje veikloje.

Ir patikino, jog jis pats šio ženklo jokiomis aplinkybėmis naudoti savo politinėje veikloje nežada. Sauliaus Skvernelio pareiškimas Facebooke:

Šiandien sulaukiau klausimų dėl prekės ženklo „Tėvynės labui“ registravimo.

Atsakau aiškiai: toks sprendimas padarytas tik tam, kad šie žodžiai nebūtų naudojami jokių politinių judėjimų pavadinimuose.

Prekės ženklas yra pateiktas registruoti pagal Nicos klasifikacijos 45 klasę ir jos poklasį – politinių susirinkimų rengimas. Taigi, jei prekės ženklas būtų registruotas, kiti asmenys negalėtų steigti politinės partijos ar politinio judėjimo tokiu pavadinimu. Šūkio „Tėvynės labui“ apsauga nebūtų taikoma niekam kitam – tik politinei veiklai.

Šis pavadinimas jau buvo rezervuotas pusę metų ir niekas teisinių pretenzijų nereiškė. Toks precedentas rodo, kad jį rezervuoti galėjo ir gali bet kuris LR pilietis. Tai buvo mano rinkimų kampanijos šūkis ir simbolis.

Aiškiai pasakiau ir galiu pakartoti – šis šūkis nebus naudojamas jokio naujo politinio judėjimo pavadinime. Jis registruojamas tik tam, kad juo politinėje veikloje negalėtų naudotis kiti asmenys. Ypač dabar, kai artėja rinkimai.

Man šis šūkis nėra tik skambi frazė. Esu davęs priesaiką Tėvynei. Daug metų tarnavau Lietuvai dirbdamas policijoje. Puikiai žinau, ką reiškia šie žodžiai, ką reiškia ši priesaika.

Sauliaus Skvernelio paaiškinimasTiesa, premjeras nepatikslino, kad šio šūkio negalės naudoti tik kiti partiniai susivienijimai, tačiau šis draudimas nelies jo paties sukurto ar atstovaujamo politinio darinio, jei toks atsirastų ateityje. O, kadangi žinome, jog „visuomenės atmintis“ trumpa – galima daryti prielaidą, kad nežiūrint dabartinių premjero patikinimų, tai gali (bet nebūtinai) įvykti jau artimiausioje ateityje.

Dauguma supranta, kad po ketinimu staiga registruoti prekės ženklą – gali slypėti kur kas rimtesni planai, nei kad pristato vėliau pateiktas vaikiškai skambantis pasiteisinimas, esą tuo siekiama apsaugoti populiarų šūkį „Tėvynės labui“ nuo kitų politinių darinių.

Tada galima būtų užduoti premjerui klausimą: o kiti skambūs šūkiai neverti Jūsų apsaugos? – Pavyzdžiui tokie, kaip: „Lietuvos labui“, „Tėvynės vardan“, „Už Tėvynę“.. ir panašūs? Ar apsaugos vertas tik „Tėvynės labui“?


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

oi valstybė turės išlaidų per tiek posėdžių. jūs sėdėkit ir spręskit ir spręskit ir spręskit...

Iki šiol tolerantiškai žiūrėjau į mažumas, jos man nekliudė. Dabar matau, kad tai buvo klaida,...

Tuoj pasirodys, kad koronavirusinė isterija tuščias burbulas, visi imunitetą įgis be jokių vakcinų. Įdomu kaip...

Pasirašiau. Šventas ir nieko man nekainuojantis reikalas. rekomenduoju visiems pasirašyti, kas nori, kad jų vaikai...

Iki ko žmonija dasirito.... Žmonės, nepasiduokim šitom nesamonėm.... Kad ir kaip gaila tų pasimetusių žmonių.......

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

pzdc, kaip mažumos pradeda reguliuot gyvenimo taisykles normaliai daugumai. Ar ne laikas grįžt į laikotarpį...

Bet aš jums padėsiu, jūs galite įsivesti į google paiešką šią pavardę Beda M. Stadler...

Tai trolinat labiau už mane, nes kažkaip abejoju, kad turit rankose tą žurnalą, bet iš...

Hm

... na taip, visiška dur nių planeta. Prieš kokių 30 metų net neįsivaizdavau tokį žmonijos...

Tokio straipsnio nurodytame žurnale tuo laiku nėra. Taip kaip čia troliukai ?...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *S. Skvernelio „Tėvynės labui" lozungas didina populiarumo apsukas internete* - nuoroda: https://infa.lt/39131/s-skvernelio-tevynes-labui-lozungas-didina-populiarumo-apsukas-internete/