• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Svarbus Rusijos-Turkijos sprendimas Sočyje Sirijos atžvilgiu

Svarbus Rusijos-Turkijos sprendimas Sočyje Sirijos atžvilgiu

23 spalio
10:13 2019

Turkija netęs karinio puolimo prieš Sirijos kurdų grupuotes, kurias ji laiko teroristinėmis, suteikdama 150 valandų jų pasitraukimui 32 km atstumu

R.T. Erdoganas ir V. Putinas

Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas po daugiau nei šešias valandas trukusių derybų pasiekė daugybę susitarimų, kaip išspręsti padėtį šiaurinėje Sirijoje.

Turkija netęs karinių operacijų prieš Sirijos kurdų grupuotes, kurias ji laiko teroristinėmis, suteikdama dar 150 valandų jų pasitraukimui 32 km atstumu nuo sienos su Turkija.

Po to Rusija ir Turkija pradės bendrą patruliavimą saugumo zonoje, esančioje 10 km atstumu už Turkijos kariuomenės užimtos teritorijos palei Sirijos ir Turkijos sieną.

Pradedant nuo spalio 23 d. 12 val., per 150 val., „Liaudies savigynos pajėgų teroristai“ išeis su visa ginkluote už 30 kilometrų zonos ribų.
.Jų įtvirtinimai bus sunaikinti. Po 150 valandų Turkijos ir Rusijos patruliai pradės veikti į vakarus ir į rytus nuo operacijos „Taikos šaltinis“ vietos. LSP teroristai kartu su ginklais paliks Tal Rifat ir Manbij miestų rajonus.
Recepas Tayyipas Erdoganas
Turkijos prezidentas

Negaliu neišreikšti pasitenkinimo tuo, kad po gana ilgo ir sunkaus darbo mums pavyko rasti sprendimus, kuriuos po mūsų pareiškimų pagarsins abiejų šalių užsienio reikalų ministrai, kurie, mano manymu, yra labai svarbūs, jei ne lemtingi, ir kurie sudarys galimybes išspręsti šiandien susidariusią pakankamai aštrią situaciją Sirijos ir Turkijos pasienyje.
Vladimiras Putinas
Rusijos Federacijos prezidentas

Antradienį už Turkijos pasienio ribos Sirijos pusėje, bus dislokuoti Rusijos karinės policijos ir Sirijos pasienio tarnybos padaliniai. Jie palengvins kurdų kariuomenės išvedimą giliau į Sirijos teritoriją.

Rusija ir Turkija susitarė tęsti kovą su teroristais, kovoti su separatizmu Sirijos teritorijoje, palengvinti savanorišką pabėgėlių grįžimą ir tęsti politinį Sirijos konflikto sprendimą.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 61

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, Prezidentas turėtų įsikišti į situaciją valstybėje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...