infa.lt

Europos teismas įpareigojo Facebook šalinti netinkamus komentarus visame pasaulyje

05 spalio
09:00 2019

REUTERS

Aukščiausios teismo instancijos sprendimas pabrėžia technologinių monopolijų reguliavimo skirtumus: anksčiau iš „Google“ buvo reikalaujama reindeksuoti paieškos rezultatus tik Europos Sąjungos ribose. Didžiausio socialinis tinklo laukia visiškai kitokios pasekmės.

Aukščiausias Europos Sąjungos teismas pareikalavo, kad „Facebook” visiškai pašalintų naudotojų įdėtą informaciją, prieštaraujančią Europos įstatymams. Pasak New Atlas, teismo nuomone, pakanka, kad turinys prieštarautų net ne visų, o tik kai kurių ES šalių įstatymams. Be to: „Facebook“ bus įpareigotas stebėti „identišką“ turinį ir automatiškai jį ištrinti.

Ne mažiau nei pats sprendimas atkreipia dėmesį tai, kad trūksta vieningos praktikos sprendžiant su technologijų įmonėmis susijusius klausimus. Pavyzdžiui, neseniai, diskusijoje „dėl teisės būti užmirštam“ įstatymo fone, „Google“ buvo įpareigota pakartotinai indeksuoti paieškos rezultatus, tačiau tik Europos Sąjungos ribose.

Vienintelė daroma „Facebook“ kompanijai nuolaida yra ta, kad platforma nėra teisiškai atsakinga už šmeižikišką ar neteisėtą turinį. Tačiau socialinis tinklas privalo jį pašalinti, jei turinys bent vienoje ES šalyje laikomas neteisėtu. Be to, visame pasaulyje – nepriklausomai nuo to, kad kitose jurisdikcijose vaizdo ar tekstiniai įrašai gali būti visiškai legalūs.

Remiantis spalio 3 d. sprendimu, „Facebook“ įpareigojama ir kitu svarbiu aspektu.

Teismas taip pat nusprendė, jog socialinis tinklas, sužinojęs apie nelegalaus turinio faktą, privalės automatiškai pašalinti „identišką“ arba „lygiavertį“ turinį naudodamas „automatines paieškos priemones ir technologijas“, jeigu tai yra būtina.

Kaip praneša The Verge, „Facebook“ paskelbė pareiškimą, kuriame kritikavo priimtą sprendimą. Socialinio tinklo vadovybė pastebėjo, kad šis sprendimas verčia interneto bendroves užimti policijos poziciją ir akivaizdžiai pažeidžia saviraiškos laisvę.

Tai pamina seniai pripažintą principą, kad viena šalis neturi teisės primesti savo įstatymų kitoms šalims.“ – sakoma Facebook pareiškime.

Atskirai socialinis tinklas nurodo problemines dviprasmybes: teismo sprendime nėra pasakyta, kaip praktiškai nustatyti „lygiavertį“ turinį.

ES galėtų rimtai apriboti „Facebook“ galimybes naujame ambicingame Libra kriptovaliutos projekte: Prancūzijos valdžios institucijos neseniai paprašė užblokuoti jos apyvartą visoje Europoje.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 216

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. :D:D:D    -  2019-10-06, 17:18

    panašu, kad kažkas užsibrėžė tikslą – sunaikinti/uždaryti facebook’ą, nes FB’as jau prarado daugybę vartotojų dėl cenzūros, tai dabar praras dar daugiau.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kuo skiriasi KGB/VSD nuo p..dos? Ogi niekuo. Vienas "neteisingas" judesys liežuviu ir tu jau subinėj!!!...

Konservatorių vykdomas manau korupcinis sandėris ir perleidimas mūsų krašto gynybos į privačias užsienio karo pramoninkų...

Manau, kad Anušauskas atsistatydino todėl, kad nesutiko su kažkokios milžinės karo kompanijos (kurios jis neįvardijo),...

Labai ačiū autoriui už pasidalinimą tomis mintimis, kurias savo galvose ir širdyse nešiojosi Universitetą kūrę...

Iš tiesų, paskaičius galima taip pamanyti. Kita vertus, greta yra Kuolio tekstas apie tai, kas...

Manau, kad Vaitkaus komanda šitokiu būdu patys sau kuriasi piarą? Klounai...