Facebook „Libra“ kriptovaliutos projektas braška per siūles – Prancūzija pažadėjo uždrausti ją Europoje
Prancūzija ketina blokuoti „Facebook“ sukurtos „Libra“ kriptovaliutos plėtrą Europoje, nes, pasak Prancūzijos valdžios, ji kelia grėsmę valstybių piniginiam suverenitetui, praneša BBC
Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Mayor sakė, kad Libra kelia rizikas finansų sistemai ir gali būti naudojama neteisėtoms operacijoms.
Beje, jis nepaaiškino, kaip Prancūzija rengiasi neprileisti Libros į Europos Sąjungą.
Liepos mėnesį „Facebook“ oficialiai paskelbė apie planus 2020 m. sukurti savo kriptovaliutą, pavadintą Libra.
Socialinis tinklas vertina potencialią Libra klientų bazę 1,7 mlrd žmonių visame pasaulyje, kurie neturi galimybės naudotis banko sąskaita.
„Libra kelia sisteminę riziką, turint apie du milijardus vartotojų.
Bet kurios šios valiutos apyvartos ir jos atsargų tvarkymo problemos gali sukelti didelių finansinių problemų”, – sakė Le Meras.
„Pinigų privatizavimas kelia piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi riziką, pavojų suverenumui, pirkėjams ir įmonėms“, – sakė Prancūzijos ministras.
Jis taip pat sakė, kad svarstė su Europos centrinio banko vadovybe galimybę sukurti „viešąją skaitmeninę valiutą“, globojamą tarptautinių finansų institucijų.
„Rimti nuogastavimai“
„Visi nuogastavimai dėl „Libra“ yra rimti. Todėl noriu pasakyti pakankamai aiškiai: esant tokioms sąlygoms negalime leisti, kad kriptovaliuta „Libra“ būtų vystoma Europoje”, – sakė Bruno Le meras.
„Facebook“ kriptovaliutos startas planuojamas 2020 m. Jį aptarnaus specialiai sukurta „Libra Association“ struktūra, į kurią įeina „Visa“ ir „Mastercard“ mokėjimo sistemos, taip pat „PayPal“, „Ebay“, „Spotify“, „Uber“, „Lyft“.
Skirtingai nuo decentralizuotų kriptovaliutų, tokių kaip bitcoin, „Libra“ yra sukurta stabilių monetų forma, tai yra, ji bus padengta tikromis valiutomis: doleriu, euru ir kitomis.
Valiutos kontrolė bus perduota Šveicarijos ne pelno organizacijai.
Šios nevyriausybinės organizacijos atstovai, komentuodami Le Mayor pareiškimus, teigė, kad jie tik pabrėžia dialogo su reguliavimo institucijomis poreikį.
Tačiau šią savaitę Šveicarijos valdžia pareiškė, jog „Libra“ kriptovaliutai gali būti taikomi tie patys reguliavimo mechanizmai, kurie taikomi bankams, ir tai yra dar viena „Facebook“ problema.
Liepos mėnesį G7 šalys pareiškė negalinčios leisti įgyvendinti „Libra“ projekto, kol nebus išspręstos visi su jo reguliavimu ir kontrole susiję klausimai.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis