• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Facebook „Libra“ kriptovaliutos projektas braška per siūles – Prancūzija pažadėjo uždrausti ją Europoje

Facebook „Libra“ kriptovaliutos projektas braška per siūles – Prancūzija pažadėjo uždrausti ją Europoje

13 rugsėjo
09:07 2019
Libra

infa.lt montažas

Prancūzija ketina blokuoti „Facebook“ sukurtos „Libra“ kriptovaliutos plėtrą Europoje, nes, pasak Prancūzijos valdžios, ji kelia grėsmę valstybių piniginiam suverenitetui, praneša BBC

Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Mayor sakė, kad Libra kelia rizikas finansų sistemai ir gali būti naudojama neteisėtoms operacijoms.

Beje, jis nepaaiškino, kaip Prancūzija rengiasi neprileisti Libros į Europos Sąjungą.

Liepos mėnesį „Facebook“ oficialiai paskelbė apie planus 2020 m. sukurti savo kriptovaliutą, pavadintą Libra.

Socialinis tinklas vertina potencialią Libra klientų bazę 1,7 mlrd žmonių visame pasaulyje, kurie neturi galimybės naudotis banko sąskaita.

Libra kelia sisteminę riziką, turint apie du milijardus vartotojų.

Bet kurios šios valiutos apyvartos ir jos atsargų tvarkymo problemos gali sukelti didelių finansinių problemų“, – sakė Le Meras.

Pinigų privatizavimas kelia piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi riziką, pavojų suverenumui, pirkėjams ir įmonėms“, – sakė Prancūzijos ministras.

Jis taip pat sakė, kad svarstė su Europos centrinio banko vadovybe galimybę sukurti „viešąją skaitmeninę valiutą“, globojamą tarptautinių finansų institucijų.

„Rimti nuogastavimai“

„Visi nuogastavimai dėl „Libra“ yra rimti. Todėl noriu pasakyti pakankamai aiškiai: esant tokioms sąlygoms negalime leisti, kad kriptovaliutaLibra“ būtų vystoma Europoje“, – sakė Bruno Le meras.

„Facebook“ kriptovaliutos startas planuojamas 2020 m. Jį aptarnaus specialiai sukurta „Libra Association“ struktūra, į kurią įeina „Visa“ ir „Mastercard“ mokėjimo sistemos, taip pat „PayPal“, „Ebay“, „Spotify“, „Uber“, „Lyft“.

Skirtingai nuo decentralizuotų kriptovaliutų, tokių kaip bitcoin, „Libra“ yra sukurta stabilių monetų forma, tai yra, ji bus padengta tikromis valiutomis: doleriu, euru ir kitomis.

Valiutos kontrolė bus perduota Šveicarijos ne pelno organizacijai.

Šios nevyriausybinės organizacijos atstovai, komentuodami Le Mayor pareiškimus, teigė, kad jie tik pabrėžia dialogo su reguliavimo institucijomis poreikį.

Tačiau šią savaitę Šveicarijos valdžia pareiškė, jog „Libra“ kriptovaliutai gali būti taikomi tie patys reguliavimo mechanizmai, kurie taikomi bankams, ir tai yra dar viena „Facebook“ problema.

Liepos mėnesį G7 šalys pareiškė negalinčios leisti įgyvendinti „Libra“ projekto, kol nebus išspręstos visi su jo reguliavimu ir kontrole susiję klausimai.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 128

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, Prezidentas turėtų įsikišti į situaciją valstybėje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...