infa.lt

Seimo konservatorius ragina politikus atsisakyti Kinijos ambasados kvietimo pažymėti KLR septyniasdešimtmetį

Seimo konservatorius ragina politikus atsisakyti Kinijos ambasados kvietimo pažymėti KLR septyniasdešimtmetį

27 rugsėjo
15:07 2019
Arvydas Anušauskas

Arvydas Anušauskas arvydasanusauskas.lt nuotr.

Seimo konservatorius Arvydas Anušauskas, gavęs ambasadoriaus Šeno Zifei (Shen Zhifei) kvietimą rugsėjo 30 d. pažymėti Kinijos Liaudies Respublikos 70-metį, skelbia, kad atsisako dalyvauti šiame renginyje.

Kinijos ambasadoriui Lietuvoje Šenui Zifei buvo įteikta nota dėl Kinijos ambasados atstovų veiksmų rugpjūčio 23 dieną Katedros aikštėje Vilniuje įvykusio incidento, nukreipto prieš pilietinės akcijos dalyvius.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas pareiškė, kad Kinijos diplomatai Lietuvoje įstatymų nepažeidė, o „kinų diplomatai ten vykdė visas tarnybines pareigas pagal Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių. Jie nepažeidė vietos įstatymų“.

„Kinijos URM atsakymas rodo, kad jie siekia užtušuoti ir nuslėpti šiurkštaus jų diplomatų kišimosi į Lietuvos vidaus reikalus faktą. Todėl, nesant adekvačios reakcijos, Lietuvos politikus kviečiu susilaikyti nuo Kinijos ambasadoriaus kvietimo rugsėjo 30 d. paminėti KLR 70mmetį“, – teigia A. Anušauskas.

Taip pat Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys pabrėžia, kad „Kinijos diplomatai šiurkščiai pažeidė Vienos konvenciją, ir jie tai žino. Ir mes tai žinome. Tad vaizduoti, kad nieko neįvyko ir, lyg niekur nieko, spausti rankos negaliu.

Kviečiu ir kitus politikus atsisakyti šio oficialaus minėjimo kvietimo ir parodyti, kad šiurkštaus diplomatų kišimosi į Lietuvos vidaus reikalus netoleruosime“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo konservatorius ragina politikus atsisakyti Kinijos ambasados kvietimo pažymėti KLR septyniasdešimtmetį* - nuoroda: https://infa.lt/36664/seimo-konservatorius-ragina-politikus-atsisakyti-kinijos-ambasados-kvietimo-pazymeti-klr-septyniasdesimtmeti/