• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimo pirmininkas V. Pranckietis pusę metų vengia atsakyti į komisijos klausimus raštu

Seimo pirmininkas V. Pranckietis pusę metų vengia atsakyti į komisijos klausimus raštu

26 rugsėjo
06:47 2019
Agnė Širinskienė

Facebook nuotrauka

Seimo laikinoji komisija, tirianti galimą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams, š. m. vasario–kovo mėnesiais nagrinėjo galimą poveikį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariams, analizuotos VTEK pirmininko išrinkimo, VTEK darbuotojo Mindaugo Siaurio atleidimo aplinkybės. Tyrimas pradėtas, kai buvo išviešinti VTEK narių pokalbio įrašai, kuriuose jie aptarinėja patirtą atskirų pareigūnų, tarp jų – galimai ir Seimo Pirmininko, spaudimą atleisti M. Siaurį iš užimamų pareigų.

„Komisijos posėdžio metu liudijęs Viktoras Pranckietis painiojosi parodymuose, jie nesutapo su aplinkybėmis, kurias jis pats buvo nurodęs anksčiau, duodamas interviu žiniasklaidai. V. Pranckiečio pasisakymai prieštaravo ir kitų asmenų, liudijusių komisijai, parodymams. Dėl to buvo sutarta, kad į dalį klausimų Seimo Pirmininkas atsakys raštu. Tai padaryti V. Pranckietis pažadėjo ir klausimai buvo nedelsiant po apklausos išsiųsti – š. m. vasario 28 d. Praėjus daugiau kaip pusei metų – V. Pranckiečio atsakymo ir jo veiksmų paaiškinimo nėra.

Todėl kaip komisijos pirmininkė pakartotinai kreipiausi į V. Pranckietį, prašydama atsakyti į prieš pusę metų pateiktus klausimus arba pateikti paaiškinimus, kodėl į tuos klausimus nėra įmanoma atsakyti“, – sako laikinosios komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė. Seimo narės teigimu, paaiškinimai, kodėl V. Pranckietis painiojasi parodymuose, kodėl kas kartą nurodomos skirtingos tų pačių veiksmų aplinkybės yra svarbūs ir vertinant, ar komentuodamas galimą spaudimą VTEK darbuotojams jis buvo atviras su laikinąja komisija ir jai nemelavo.

Pasak komisijos pirmininkės, vengimas bendradarbiauti su laikinąja komisija tampa dažnu reiškiniu, vos tik komisijai paaiškinimus teikiantys asmenys pajunta, kad atsakymai į užduodamus klausimus jiems neparankūs – anksčiau į komisijos klausimus kategoriškai atsisakė atsakyti Gabrielius Landsbergis ir jo sutuoktinė. Tada komisijai kilo klausimų, kaip įmonė, valdanti daugiau nei pusantro milijono eurų vertės sklypą, kuriame statoma „Karalienės Mortos“ mokykla, galėjo būti įsigyta vos už vieną eurą.

Tačiau, Seimo narės A. Širinskienės teigimu, keisčiausia yra tai, kad V. Pranckietis vengia bendradarbiauti ne tik su laikinąja komisija, tačiau nesiima veiksmų, kurių imtis prašo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Laikinosios komisijos duomenimis, Specialiųjų tyrimų tarnyba dar š. m. birželio mėn. kreipėsi į Seimo Pirmininką ir perdavė tyrimo medžiagą, susijusią su S. Katuokos atsisakymu eiti VTEK pirmininko pareigas.

STT savo nutarime pažymėjo, kad VTEK nario S. Katuokos veiksmai galėtų būti vertintini drausminės atsakomybės požiūriu. Nuo STT kreipimosi į Seimo Pirmininką praėjo trys mėnesiai, tačiau informacijos apie tai, ar inicijuotos VTEK nario S. Katuokos drausminės atsakomybės vertinimo procedūros, nei Seimas, nei jo sukurta laikinoji komisija neturi. Drausminės atsakomybės klausimas Seime nebuvo keltas, nors STT ir perdavė jos atlikto tyrimo medžiagą.

„Skaidrumas, gebėjimas paaiškinti savo veiksmus, buvimas visiems vienodai teisingu – esminiai politiko bruožai. Jie turėtų būti ypač būdingi aukščiausiems valstybės pareigūnams. Gaila, kad Seimo Pirmininko postą užimantis žmogus tokių savybių nedemonstruoja, tačiau, nepaisant to, tikimės, kad laikinoji komisija, bent jau po pusės metų laukimo, atsakymus į užduotus klausimus gaus“, – pažymi laikinosios komisijos pirmininkė A. Širinskienė.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 40

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


  • Taip, būtinai (71%, 278 balsavo)
  • Ne, nepalaikau (18%, 72 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (11%, 42 balsavo)

Viso balsavo: 392
Pradėta - 2021 29 kovo @ 23:23
Pabaiga - 2021 13 gegužės @ 23:23

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas