infa.lt

Liberalė siūlo įteisinti naujas diskriminacijos formas

Liberalė siūlo įteisinti naujas diskriminacijos formas

18 rugsėjo
09:43 2019

Diskriminacija

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pristatytus Lygių galimybių įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-3512 ES), kuriais siūloma efektyvinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos veiklą, praplėsti diskriminacijos formų ir lygių galimybių kontrolieriaus priimamų sprendimų, atlikus tyrimą dėl diskriminacijos, sąrašus, tobulinti skundų nagrinėjimo procedūras.

Įstatyme numatoma įtvirtinti naują diskriminacijos formą – siejamąją diskriminaciją, siekiant įtvirtinti asmenų apsaugą nuo diskriminacijos tais atvejais, kai asmuo yra diskriminuojamas dėl jo ryšių su kitu asmeniu (pavyzdžiui, asmuo diskriminuojamas darbovietėje dėl to, kad augina vaiką, turintį negalią, ir pan.).

Projektu taip pat siūloma apibrėžti socialinės padėties sąvoką, į ją įtraukiant šeiminės padėties požymį, ir taip sudaryti sąlygas lygių galimybių kontrolieriui tirti skundus asmenų, diskriminuojamų dėl jų šeiminės padėties.

Projekto iniciatoriai siūlo numatyti naują išimtį, pagal kurią diskriminacija nebūtų laikomas lengvatų teikimas amžiaus, negalios bei socialinės padėties pagrindu, teikiant prekes ar paslaugas. Šis pakeitimas siūlomas atsižvelgiant į būtinybę pateisinti tuos atvejus, kai prekių pardavėjai ar paslaugų teikėjai taiko lengvatas labiau pažeidžiamoms asmenų grupėms.

Teikiamos naujos nuostatos lygių galimybių kontrolieriui leistų kreiptis į administracinį teismą su prašymu ištirti, ar norminis administracinis aktas atitinka įstatymą ar Vyriausybės nutarimą, taip pat kreiptis į Seimą su siūlymu kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl teisės aktų konstitucingumo. Šios nuostatos suteiktų galimybę lygių galimybių kontrolieriui užtikrinti, kad teisės aktuose nebūtų diskriminacinių ar lygias galimybes pažeidžiančių nuostatų.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, pataisomis siekiama sukurti nuoseklų, vientisą teisės aktą, įtvirtinantį pagrindinius kovos su diskriminacija principus ir mechanizmus Lietuvoje.

Po pristatymo už įstatymo projektą balsavo 42 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 34 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Žmogaus teisių komitete, papildomu – Socialinių reikalų ir darbo komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 12 d.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 322

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Anonimas    -  2019-09-18, 13:19

    ir kas iš to tuščio popierizmo? Daugybę metų lietuvos valstybinės institucijos diskriminuoja eilinius piliečius ir kas? Ogi nieko. Nėra kur kreiptis. Tik emigruoti. Kas beja ir vyksta.
    Kas ir pavyzdžiui – PSD reketas. Nei neminint kitų reketo formų, tai yra pagalvės mokęsčių ir t.t…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...