infa.lt

Monsanto vykdo smegenų plovimą, pasinaudodama nupirkta interneto paieškos gigantės pagalba

Monsanto vykdo smegenų plovimą, pasinaudodama nupirkta interneto paieškos gigantės pagalba

12 rugpjūčio
09:22 2019

paveikslėlis

Garsi pasaulyje agrochemijos gigantė Monsanto, prieštaringai vertinama dėl savo sukurtų GMO kultūrų, gebančių atlaikyti didžiulius pesticidų kiekius, purškiamus tam, kad nuo kenkėjų būtų apsaugota kuo didesnė derliaus dalis, ir dėl savo plačiai pasaulyje išgarsėjusio herbicido „Roundup”, pateko į naują skandalą, kurio šaknys nusidriekia į tolimus 2015 metus.

Tai metais REUTERS žurnalistė Carey Gillam paskelbė straipsnį, kuriame buvo pateikiama medžiaga apie tai, jog Monsanto siekia, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atšauktų pranešimą, kuriame pagrindinis „Roundup“ ingredientas, glifosatas, siejamas su vėžiu.

IARC (Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra) darbo grupė, įsikūrusi Lione, Prancūzijoje, po mokslinės literatūros apžvalgos teigė, jog glifosatas klasifikuojamas kaip „galimai kancerogeniškas žmonėms“.

Ir nors Monsanto teigė, kad bendrovė pateikė IARC mokslinius duomenis, kurie rodo glifosato saugumą, tačiau agentūra iš esmės to nepaisė. IARC pranešime cituojami tyrimai, kurie kėlė susirūpinimą dėl glifosato ir jo poveikio sveikatai.

Carrey Gillam tyrimai, kasantis po pačiais Monsanto, kaip „saugios bendrovės“ pamatais, ėmė kelti korporacijai nerimą ir pastarosios sprendimu žurnalistė buvo įtraukta į taip vadinamą žvalgybinį „fusion center“ , kurio veikla buvo nukreipta į žurnalistų ir aktyvistų diskreditavimą, o minimos žurnalistės atveju ,kaip liudija Guardian turimi dokumentai, ir į reporterę, parašiusią kritinę knygą (Whitewash: The Story of a Weed Killer, Cancer, and the Corruption of Science) apie Monsanto, išleistą 2017 metais.

„Monsanto“ po BAYER priedanga, susijungus į didžiausią pasaulyje chemijos gigantą, kurio istorija – nusikaltimai prieš žmoniškumą

Glifosatui Europoje buvo uždegta „žalia šviesa“. Lietuva balsavo Už

Guardian leidinio ištirti įrašai liudija, jog Monsanto suplanavo seriją veiksmų, atakai prieš šią knygą, parašytą Carrey Gillam dar iki jos išleidimo, į kuriuos įėjo knygos kritika įvairiais lygmenimis ir įvairiuose pramonės ir žemės ūkio sluoksniuose, kas neturėtų stebinti, žinant, jog kiekviena šiuolaikinio kapitalo įmonė elgtųsi panašiai, norėdama išsaugoti savo klientus ir savo „gerą vardą”, kurie susiję su jos pajamomis.

Tačiau to nebuvo gana

Monsanto užmokėjo Google, tvirtina The Guardian, kad pastaroji Interneto paieškos užklausų rezultatuose, kai interneto naudotojai pateiks užklausass „Monsanto Glyphosate Carey Gillam“, kaip užklausos rezultatą pateiktų žurnalistės knygą kritikuojančią medžiagą, parengtą ir suplanuotą iš anksto, o pačios autorės medžiaga turėjo sekti jau po visko..

Šiuo metu Monsanto korporacija priklauso vokiečių Bayer korporacijai, sumok4jusiai už ją 63 milijardus dolerių.

Tuo tarpu praėjusiais metais vykę du teismai JAV priėmė sprendimą, jog Monsanto neša atsakomybę už kraujo vėžio (limfoma) susirgimus ir priteisė korporacijai sumokėti dideles sumas sergantiems vėžiu, iš kurių vienam Dewayne Johnson, teismas priteisė 289 milijonus dolerių.  Bayer šiandien tvirtina, jog glifosatas, „Roundup“ sudedamoji dalis, yra nepavojingas sveikatai.

Bauer korporacijos akcijos įsigijus Monsanto koncerną atpigo 11.2 procento, kas sudarė daugiau kaip 11 milijardų eurų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 162

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...