infa.lt

Glifosatui Europoje buvo uždegta „žalia šviesa“. Lietuva balsavo Už.

Glifosatui Europoje buvo uždegta „žalia šviesa“. Lietuva balsavo Už.

30 lapkričio
01:16 2017

ES ir Monsanto bučinys

Europos Komisija leido naudoti glifosatą (Roundup) dar penkerių metų eigoje. Dauguma ES šalių (tarp jų ir Lietuva) palaikė licenzijos šiam herbicidui, kurį daugybė žmonių ir organizacijų laiko nuodingu, pratęsimą, praneša euronews.

Europos Komisija leido naudoti GMO srityje gerai žinomos kompanijos Monsanto produktą glifosatą (Roundup) Europos Sąjungos šalyse dar penkerių metų eigoje. PSO daro prielaidą, kad kontaktas su šiuo herbicidu gali iššaukti žmogui vėžį. Tačiau Europos maisto produktų saugumo agentūra nelaiko šio herbicido kancerogeniniu.

„Mes labai nusivylę, – pasakė Greenpeace organizacijos atstovė Franziska Achterberg. – Tie, kam priklauso ginti aplinką ir mūsų sveikatą to nedaro. Jie neatlieka savo užduočių, jie išduoda tuos europiečius, kurie jais pasitikėjo. Jie paliek amus dar penkeriems metams su glifosatu, kuris teršia gamtą ir mūsų kūnus, būdamas mūsų maiste, – nuo jo nėra kur dingti“. GreenPeace aktyvistai pateikė peticiją su 1,3 mln žmonių parašų pasisakiusių prieš šio herbicido naudojimą.

Už glifosato, kuriuo naikinamos piktžolės, licenzijos pratęsimą, pasisakė 18 Europos Sąjungos šalių-narių (Lietuva jų tarpe). Jose gyvena 65% ES gyventojų, o tai reiškia, jog pasiekta kvalifikuota dauguma. Devynios šalys pasisakė prieš, viena susilaikė.

„Kalba eina apie labai plačiai naudojamą Monsanto kompanijos cheminę medžiagą, žinomą pavadinimais Roundup, Rundap, Rundapas ir glifosatas, kuri oficialiai laikoma nepavojinga. Mes, Europoje su ja elgiamės labai atsakingai, pasakė fermerių atstovas Pekka Pesonen’as. – Atitinkamai įstatymui mes esame gerai tuo apmokyti, o purkštukai pakankamai dažnai tikrinami. Bet mes nusivylę tuo, jog herbicido naudojimas vėl apribotas laiko periodu. Tai neleidžia mums dirbti nuosekliai“.

Vaizdo reportažas:

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt” buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę SMS ar kitu Jums patogiu būdu

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 322

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...