infa.lt

Facebook kompanijai skiriama rekordinė bauda

Facebook kompanijai skiriama rekordinė bauda

15 liepos
09:22 2019

JAV Federalinė prekybos komisija (Federal Trade Commission, FTC) patvirtino kompanijai „Facebook“ baudą už socialinio tinklo naudotojų asmeninių duomenų nuotėkį Britanijos konsultavimo kompanijai „Cambridge Analytica“, pranešė „The Wall Street Journal“ su nuoroda į savo šaltinius.

Leidinio duomenimis, rekordinę baudą technologinei kompanijai, siekiančią 5 milijardus dolerių patvirtino trys iš penkių komisijos nariai. Dabar JAV teisingumo Ministerija turi priimti galutinį sprendimą. Kiek laiko tam prireiks nepranešama.

FTC pradėjo tyrimą „Facebook“ atžvilgiu 2018 metų kovą. Komisija turėjo išsiaiškinti ar kompanija pažeidė įpareigojimus saugoti ir laikyti asmeninius duomenis, po to, kai tapo žinoma, jog „Cambridge Analytica“ gavo prieigą prie 87 socialinio tinklo naudotojų duomenų.

Kompanija tada buvo apkaltinta tuo, jog ji sumodeliavo dešimčių milijonų amerikiečių elgesį tam, kad rodytų jiems relevantišką (žr relevantiškumas) politinę reklamą, ir tokiu būdu padarė įtaką 2016 metų JAV prezidento rinkimų rezultatui.

Po to, kai tapo žinoma apie tokio plataus masto naudotojų asmens duomenų perdavimą, – kilo skandalas, o „Facebook“ akcijos smuko, socialinio tinklo įkūrėjas Markas Zuckerbergas per keletą valandų prarado virš 6,06 mlrd dolerių.

2018 metų kovo pabaigoje Izraelio teisingumo Ministerija taip pat pradėjo nuosavą naudotojų duomenų nutekėjimo iš socialinio tinklo „Facebook“ tyrimą. Žinyba sieks nustatyti ar buvo pažeistos šalies piliečių, besinaudojančių Facebook platforma teisės.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 271

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Kopenhaga    -  2019-07-22, 00:02

    Lašas jūroj čia jiems 🙂

    Atsakyti į šį komentarą
  2. ...    -  2019-07-22, 09:06

    Pastebėjau, kad labai aukšto IQ žmones neturi FB ir dažniausiai gyvena kaimuose.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...