infa.lt

Facebook perduodavo naudotojų duomenis 60 mobiliųjų įrenginių gamintojų

Facebook perduodavo naudotojų duomenis 60 mobiliųjų įrenginių gamintojų

04 birželio
18:53 2018

Kompanija Facebook per pastaruosius 10 metų sudarė susitarimų apie socialinio tinklo naudotojų asmeninių duomenų perdavimą, mažiausiai su 60 mobiliųjų įrenginių gamintojų, įskaitant Apple, Amazon, BlackBery, Microsoft ir Samsung.

Kaip rašo New York Times, Facebook teikė kompanijoms-partnerėms prieigą prie naudotojų ir jų draugų duomenų be jų sutikimo netgi po to, kai pareiškė, jog daugiau neperdavinės tokios informacijos trečiosioms pusėms.

Leidinio duomenimis, kai kurie Facebook partneriai turėjo prieigą prie informacijos apie naudotojų šeimyninę padėtį, jo religines ir politines pažiūras, o taip pat apie renginius, kuriuos jis ruošiasi aplankyti.

Dauguma tokių susitarimų galioja iki šiol, nors socialinis tinklas ir ėmė mažinti tokio bendradarbiavimo apimtis balandžio mėnesį – po skandalo su Cambridge Analytica, kurio metu paaiškėjo, jo minėta kompanija gavo prieigą prie 87 milijonų „Facebook” socialinio tinklo lankytojų asmeninių duomenų.

Facebook atstovai tvirtina, jog visi susitarimai apie prieigą prie naudotojų duomenų neprieštarauja kompanijos konfidencialumo politikai ir JAV Federalinės komisijos prekybos klausimais (FTC) reikalavimams. Kompanija tvirtina, jog partnerių susitarimai numato ribotą naudotojų duomenų panaudojmą, ir Facebook tinklui nežinomas nė vienas piktnaudžiavimo tuo atvejis.

Tačiau New York Times apklausti ekspertai mano, jog tai gali kelti grėsmę naudotojų saugumui ir konfidencialumui. Buvo Facebook programų kūrėjai pareiškė, jog yra nustebinti tuo, kad kompanija pažeidė prieigos prie informacijos apribojimus.

„Tai tas pats, kas įstatyti spyną į duris, o po to išsiaiškinti, jog meistras išdalino nuo jos raktus visiems savo draugams, kad jie galėtų užeiti ir kapstytis jūsų daiktuose kada užsimanę ir be jūsų leidimo“, – pareiškė leidiniui buvęs vyriausiasis FTC inžinierius, konsultantas saugumo klausimais, Ashkan Soltani.

Plačiau: nytimes.com

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 202

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Andrius    -  2018-06-06, 22:04

    Tikra ragštis internete tas Facebook’as…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...