infa.lt

Liberalai: „priešlaikiniai Seimo rinkimai tampa bene vienintele išeitimi iš politinio cirko“

Liberalai: „priešlaikiniai Seimo rinkimai tampa bene vienintele išeitimi iš politinio cirko“

09 liepos
19:00 2019

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis apsisprendė likti savo poste, tačiau naujai suburta koalicija, rodos, reikalinga tik partinių interesų tenkinimui, o ne sklandaus Vyriausybės darbo užtikrinimui. Seimo opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen situaciją vertina griežtai – priešlaikiniai Seimo rinkimai tampa bene vienintele išeitimi iš politinio cirko.

„Stebint komplikuotą koalicijos formavimo procesą, akivaizdu, kad valdančiųjų prioritetas – ne stabilumas valstybėje, ne stiprūs kandidatai į ministrų postus, o siauri partiniai interesai ir asmeninių sąskaitų suvedinėjimas. Valdantieji jau kurį laiką praradę visuomenės pasitikėjimą, tai įrodė neseniai vykęs rinkimų maratonas, – nauja koalicija jų neišgelbės. Visuomenė yra nusivylusi nuolatiniu politiniu chaosu ir „valstiečių“ lyderių ultimatumais“, – akcentuoja V. Čmilytė-Nielsen.

Politikė siūlo prisiminti, kaip buvo stumdomasi dėl Seimo Pirmininko posto ir ministerijų, o abejonių koalicijos ateitimi kelia ir S. Skvernelio atsitraukimas nuo derybų dėl koalicijos labiausiai įtemptu metu, pastarųjų dienų konfliktas su Ramūnu Karbauskiu ir vis atidėliotas sprendimas dėl Ministro Pirmininko pozicijos.

„Naujoji valdančioji koalicija, tikėtina, darbus pradės be didesnių ambicijų, o naujai paskirti ministrai neturės galimybių imtis būtinų reformų. Išsisėmusi ir valios veikti neturinti Vyriausybė ir toliau didins žmonių nusivylimą.

Tokioje situacijoje atsakingi politikai privalo svarstyti priešlaikinių rinkimų galimybę, nes tai tampa bene vienintele alternatyva pusantrų metų trukmės stagnacijai“, – pabrėžė opozicijos lyderė.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Liberalų sąjūdžio primininkas Eugenijus Gentvilas įsitikinęs, kad valdančioji koalicija reikalinga tik patenkinti siaurus partinius „valstiečių“ interesus ir tai geriausiai atspindi Krašto apsaugos ministerijos atidavimas teisiamai „Tvarkos ir teisingumo“ partijai, kuriai taikomos sankcijos.

„Panašu, kad naujai suformuota koalicija tėra akių dūmimas: neturintis jokių vertybių ir nekeliantis sau jokių uždavinių darinys. Akivaizdu, kad koalicija buvo formuojama tam, kad „valstiečiai“ galėtų pagaliau atsikratyti neparankių ministrų: susisiekimo ministro Roko Masiulio, kuris R. Karbauskio neapykantą užsitraukė dar atleisdamas Klaipėdos jūsų uosto direktorių Arvydą Vaitkų ir niekam niekada neužkliuvusio, tačiau Prezidentės palaikymą turėjusio krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio“, – neabejoja E. Gentvilas pridurdamas, kad koalicijos esmė yra postai ir garbės troškimo motyvai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 136

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Jonas    -  2019-07-16, 11:28

    Aha, vėl purvinai nusidėjusieji parteicai nori bent prei bliūdo jei ne prie lovio?

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Virgis    -  2019-07-17, 18:27

    Liberalų partija ir yra pats didžiausias cirkas seime, o gentvilutis klounas.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...