infa.lt

Už nelegalių migrantų gelbėjimą – areštas

Už nelegalių migrantų gelbėjimą – areštas

30 birželio
20:34 2019

SEa Watch laivo kapitonės sulaikymas

Išgelbėjo virš 40 žmonių, ir buvo areštuota. Italijos policija areštavo laivo Sea Watch kapitonę Carola Rackete, kuri atplukdė į Lampedūzą išgelbėtų Viduržemio jūroje nelegalių migrantų grupę.

Keletą dienų laivui nebuvo leidžiama įplaukti į uostą. Tačiau galų gale Sea Watch laivas, nežiūrint į draudimą, naktį į šeštadienį vis tik prisišvartavo Lampedūzos uoste. Nelegaliais keleiviais užsiėmė migracijos tarnyba, o Carola Rackete artimiausiu metu laukia teismas.

Laivo kapitonė įtariama nelegalios migracijos skatinimu ir Italijos jūros sienos pažeidimu.

Pagal vietos įstatymus jai gali grėsti iki 10 metų kalėjimo. Beje, Italijos VRM vadovas Matteo Salvini neatmetė galimybės, kad Sea Watch laivo kapitonė gali būti tiesiog deportuota, kadangi moteris yra Vokietijos pilietė.

„Ji paprasčiausiai nusikaltėlė, nes pažeidė įstatymą. Dabar vyks tyrimas, ir tikiuosi, jog teismas šią` senjorą uždarys už grotų. Priešingu atveju ji bus išsiųsta iš šalies pirmuoju lėktuvu Berlyno kryptimi“, – pasakė Matteo Salvini savo vaizdo įraše (žemiau).

Laivas Sea Watch priklauso nevyriausybinei organizacijai. Anksčiau jis buvo paėmęs prie Libijos pakrantės grupę nelegalių migrantų, bandžiusių persikelti per Viduržemio jūrą pripučiama valtimi. Italija nenorėjo jų priimti savo atsisakymą motyvuodama grėsme vietiniams gyventojams.

Kol kas migrantai laikomi Lampedūzos laikino patalpinimo centre. Tačiau Roma užtikrino, kad Italijos teritorijoje jie ilgai neužsilaikys. Juos sutiko priimti Vokietija, Liuksemburgas, Portugalija, Suomija ir Prancūzija.

Europos žmogaus teisių teismas atmetė migrantų prašymą

Vaizdo reportažai:

Rusų k.: https://www.youtube.com/watch?v=AiXcHHGmtr8

Prancūzų k: https://www.youtube.com/watch?v=AiXcHHGmtr8

Vokiečių k: https://www.youtube.com/watch?v=U4TOhzgrjHE

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 156

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...