infa.lt

Europos žmogaus teisių teismas atmetė migrantų prašymą

Europos žmogaus teisių teismas atmetė migrantų prašymą

26 birželio
07:52 2019

Sea Watch laivas

Europos žmogaus teisių teismas Strasbūre atmetė paieškos-gelbėjimo laivo Sea Watch užklausą su prašymu priimti specialius nutarimus, kuriems esant Italija leistų išlaipinti esančius jame migrantus, rašo euronews.

Jau dvi savaites 42 išgelbėti prie Libijos pakrantės migrantai dreifuoja tarptautiniuose vandenyse netoliese Lampedūzos salos, tikėdamiesi sulaukti Italijos valdžios leidimo užeiti į vietos uostą.

Migrantų, kaip ir Sea Watch ekipažo kantrybė, panašu, jau baigiasi.

Interviu italų laikraščiui Repubblica metu, laivo kapitonė Karola Raket pareiškė, jog buvo pasirengusi pramušti blokadą ir išsilaipinti Italijos pakrantėje teigiamo Strasbūro teismo sprendimo atveju, nelaukiant valdžios sprendimo.

Laive esantys migrantai gyvenimo sąlygas laive vadina nepakeliamomis.

„Mes daugiau negalime taip. Mes kaip kalėjime, mes praradome viską, mes netgi vaikščioti normaliai negalime, nes laivas mažas, o mūsų daug. Nėra vietos. Mes prašome pagalbos! Žmonijos pagalbos!
Vienas iš 42 migrantų Sea Watch laive

Tačiau Italijos vadovybės pozicija nepalenkiama.

Italijos VRM vadovas Matteo Salvini parašė socialiniame tinkle Twitter:

„Italija neleis diktuoti sau sąlygų iš nežinia kieno finansuojamų NVO pusės. Jeigu jie taip susirūpinę žmonių sveikata, tai per šias 13 dienų laivas jau seniai galėjo nuvykti į Nyderlandus . Mano požiūriu, laivas gali būti jūroje nors iki Kalėdų ar Naujųjų metų. Bet į Italijos uostus įėjimo nebus“.

Truputį anksčiau Sicilijos miesto Agridžento prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą prieš NVO laivą dėl neteisėtos migracijos skatinimo.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 132

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...