infa.lt

Indijos didmiestyje su 9 milijonais gyventojų baigiasi vanduo

Indijos didmiestyje su 9 milijonais gyventojų baigiasi vanduo

24 birželio
18:27 2019
Suskeldėjusi nuo sausros žemė, vandens likučiai

REUTERS

Indijos mieste Chennai – šeštame pagal dydį šalies mieste, kuriame gyvena virš 9 mln žmonių (2019m duomenimis) – štai jau keletą savaičių katastrofiškai trūksta vandens.

Gyvenimas didmiestyje praktiškai apmirė: daugelis biudžetinių įstaigų, o taip pat kavinės, restoranai ir viešbučiai buvo priversti užsidaryti, rašo BBC.

Miesto tarnybos sumažino vandens tiekimą 40%. Kondicionieriai visame mieste atjungti , ligoninės nesusitvarko su pacientų antplūdžiu, daugelis kompanijų išsiuntė personalą namo.

Vietinės IT sferos darbuotojų asociacijos vadovas Vinot Kaligay patvirtino BBC, jog kompiuterių įmonių darbuotojai pagal galimybes dirba iš namų, tačiau tai nelabai padeda stabilizuoti situaciją.

„Namuose vanduo irgi baigiasi – tai ką gi mums daryti?“, – skėsčioja rankomis jis.

Anomalus karštis, užplūdęs Indiją dar gegužės viduryje atnešė didžiulę sausrą, kurios aukomis jau tapo kelios dešimtys žmonių.

Birželio 10 dieną šalies sostinėje Naujajame Delyje buvo nustatytas naujas mėnesio temperatūros rekordas – 48 laipsniai Celsijaus pavėsyje.

Prieš keletą dienų iki to, Churu mieste, esančiame Indijos šiaurės-vakaruose, termometro stulpelis pakilo aukščiau 50 laipsnių.

Tuo pačiu, dėl globalių klimato pakitimų, lietaus sezonas kiekvienais metais tampa vis mažiau gausus ir trumpėja jo trukmė.

Eilė prie vandens

CNN nuotr

Aštrus geriamo vandens deficitas gresia ir kitiems didmiesčiams visame pasaulyje, įskaitant Maskvą, Pekiną, Stambulą, Londoną ir Tokiją.

Praėjusiais metais pirmuoju šiuolaikiniu stambiu pasaulio miestu, kur gėlo vandens atsargos praktiškai išseko, tapo Pietų Afrikos Keiptaunas.

Mūšis už vandenį

Chennai gyventojai kasdien praleidžia po keletą valandų po kaitria saule laukdami cisternų su geriamu vandeniu, kurį šalies valdžia atveža iš tolesnių valstijos regionų.

Labiau pasiturintys miestiečiai perka vandenį pas privatininkus, tačiau tai pernelyg brangu miesto lūšnynų gyventojams, kur gyvena beveik milijonas žmonių. Kaip papasakojo CNN vienas vietos gyventojų, jie priversti apsieiti 30-40 litrų vandens į dieną visai šeimai.

Palyginimui, vidutinė amerikiečių šeima į dieną suvartoja maždaug 30-35 kartus daugiau vandens.

Mieste auga įtampa. Ateina pranešimai apie žmonių, nešančių namo indus su vandeniu užpuolimus, ir apie automobilių vežančių cisternas su vandeniu perėmimą.

Miesto valdžia bando ieškoti alternatyvių vandens šaltinių – pavyzdžiui, pompuoti iš vietos požeminių šachtų. Tačiau ir tos jau beveik perdžiūvo, kadangi dėl sausros stipriai krito gruntinio vandens lygis.

Tačiau šalies vyriausybė nesiima ypatingų pastangų siekiant išvengti plataus masto humanitarinės katastrofos, vildamasi jog neužilgo ateis lietų sezonas.

Vienas federalinių valdininkų taip ir pareiškė BBC korespondentui: „šioje situacijoje išgelbėti Chennai gali tik lietus“.

O valstijos ministras pareiškė, jog krizinę situaciją neproporcingai išpučia žurnalistai.

Ekspertai gi, nurodo, jog analogiška situacija gali susiklostyti beveik kiekviename stambiame Indijos mieste.

Šiai dienai vandens trūkumą didesniu ar mažesniu lygmeniu patiria apie 600 milijonų žmonių.

Namuose geriamo vandens turi tik kas ketvirta šeima, reziumuoja BBC.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 542

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Vardas    -  2019-06-25, 09:27

    Tai nusimato dar viena nelegalių imigrantų banga į europą. Tik šįsyk iš indijos.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...