infa.lt

JAV kompanija Monsanto buvo pagauta už rankos dėl neteisėto asmeninių duomenų rinkimo Europoje

JAV kompanija Monsanto buvo pagauta už rankos dėl neteisėto asmeninių duomenų rinkimo Europoje

11 gegužės
17:42 2019

Paryžiaus prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą sekančią dieną po to, kai leidinys „Le Monde“ ir antrasis Prancūzijos TV kanalas paskelbė informaciją apie JAV kompanijos Monsanto neteisėtai rinktus duomens apie visuomenės lyderius.

Agrochemijos gigantas Monsanto – vokiečių koncerno Bayer filialas – įtariamas „rinkęs asmeninius duomenis sukčiavimo būdu“ ir „neįspėjęs apie tai suinteresuotų asmenų, o taip pat Nacionalinės komisijos informatikos ir pilietinių teisių klausimais“. Monsanto veikė per Fleishman Hillard. komunikacijos agentūrą.

Viso sąraše figūruoja keletas šimtų Prancūzijos politikų, mokslininkų ir žurnalistų, tame tarpe ir buvusi ekologijos ministrė Ségolène Royal.

Lentelėje, kurią pavyko gauti tyrimą vykdžiusiems žurnalistams, pažymėtos 74 „pirminiai taikiniai“, paskirstyti į 4 skyrius: „sąjungininkai“, „potencialūs sąjungininkai“, , tie, kuruos „reikia auklėti“ ir tie, kuriuos „reikia sekti“.

♦  „Monsanto“ po BAYER priedanga, susijungus į didžiausią pasaulyje chemijos gigantą, kurio istorija – nusikaltimai prieš žmoniškumą

Glifosatui Europoje buvo uždegta „žalia šviesa“. Lietuva balsavo Už

„Mane ne ypač stebina paviešinta informacija, – sako Nina Holland, NVO Corporate Europe Observatory darbuotoja – Briuselyje tai pakankamai paplitusi praktika. Visoms multinacionalinėms korporacijoms reikia tokių duomenų. Ir vis tik, mes niekada anksčiau nematėme tokio sąrašo, kuriame būtų surinkti tokie išsamūs duomenys“.

Lobistinė Monsanto veikla buvo nukreipta, kad būtų apgintas glifosatas (RoundUP) – labiausiai parduodamas pasaulyje herbicidas, kuris Tarptautinio vėžio tyrimo centro ir vienos PSO agentūros buvo pripažintas, kaip „tikėtinas kancerogenas“.

Vaizdo reportažas:

rusų kalba: https://www.youtube.com/watch?v=RLOM1l0mBfo

prancūzų kalba: https://www.youtube.com/watch?v=IBO1_z–b0Y

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 184

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Henrikas    -  2019-05-11, 17:50

    Kas per „tikėtinas”? Kancerogenas vienareikšmiškai!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...