infa.lt

Seimo konservatoriai prašo URM vadovo L. Linkevičiaus ginti krikščionių teises Europoje ir pasaulyje

Seimo konservatoriai prašo URM vadovo L. Linkevičiaus ginti krikščionių teises Europoje ir pasaulyje

06 gegužės
14:08 2019

Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas

Seimo konservatorių (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas reiškia susirūpinimą dėl krikščionių padėties Europoje ir pasaulyje ir kreipiasi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių primygtinai prašydami į artimiausią Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukti krikščionių padėties pasaulyje aptarimą bei pasiūlyti sukurti bendrą Europos Sąjungos valstybių veiksmų planą tikinčiųjų teisėms pasaulyje apsaugoti.

Anot parlamentarų, toks planas galėtų numatyti sankcijas valstybėms, pažeidžiančioms tikėjimo laisvės principus, taip pat įtraukti reikalavimą Europos Sąjungos ekonominiams partneriams (pvz., Indijai ir Kinijai) užtikrinti tikėjimo laisvės principo laikymąsi šalies teritorijoje.

Seimo nario L. Kasčiūno teigimu, įvairių Vakarų valstybių surinkti statistiniai duomenys šokiruoja:

Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerijos užsakyto tyrimo apie tikinčiųjų padėtį pasaulyje duomenimis, krikščionių padėtis yra blogiausia iš visų religinių grupių. 245 mln. krikščionių yra persekiojami dėl savo tikėjimo – išpuolių prieš krikščionis atvejų per 2018 metus padaugėjo net 30-ia milijonų.

Krikščionių persekiojimas beveik pasiekė genocido lygmenį

Anot tyrimo, persekiojimai yra vykdomi net 50-yje pasaulio valstybių – daugiausia Artimųjų ir Vidurio Rytų valstybėse, kai kuriuose Indonezijos ir Afrikos valstybėse, Indijoje ir Kinijoje. Pasak tyrimo išvadų rengėjų, kai kuriuose regionuose vykdomas krikščionių persekiojimas prilygsta Jungtinių Tautų įtvirtintam tarptautiniam genocido sąvokos apibrėžimui.

„Tokia padėtis Lietuvai ir visai Vakarų valstybių bendruomenei kelia nepatogų, bet egzistencinės ir civilizacinės reikšmės klausimą: kodėl prieš persekiojimus ir sisteminį naikinimą tikėjimo pagrindu yra užmerkiamos akys?

Nepakankamas dėmesys religinės laisvės užtikrinimui yra viena didžiausių grėsmių nusistovėjusiai globaliai tvarkai ir rimtas perspėjimo signalas Vakarų bendruomenei apie priespaudos ir smurto įsigalėjimą pasaulyje. Tendencingai blogėjanti tikinčiųjų padėtis verčia aukščiausiu lygmeniu apsvarstyti krikščionių teisių ir tikėjimo laisvės pažeidimų problemą Europos ir pasaulio mastu“, – teigė A. Ažubalis.

1 Atsiliepimas

  1. Henrikas    -  2019-05-08, 15:54

    Rado į ką kreiptis :D :D :D Į komjaunuolį, ateistą, aktivystą ir padlaižį!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo konservatoriai prašo URM vadovo L. Linkevičiaus ginti krikščionių teises Europoje ir pasaulyje* - nuoroda: https://infa.lt/32853/seimo-konservatoriai-praso-urm-vadovo-l-linkeviciaus-ginti-krikscioniu-teises-europoje-ir-pasaulyje/