• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Krikščionių persekiojimas beveik pasiekė genocido lygmenį

Krikščionių persekiojimas beveik pasiekė genocido lygmenį

05 gegužės
08:32 2019
Krikščionybė

REUTERS

Persekiojimas religinio tikėjimo pagrindu yra globalus reiškinys, tampantis vis didesnio masto ir intensyvumo, teigiama tyrime, pravestame Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro Džeremio Hanto (Jeremy Hunt) nurodymu, rašo BBC.

Tarpinėje šio darbo ataskaitoje, kurią pateikė komisija, vadovaujama Truro vyskupo Philip Mounstephen, teigiama, jog labiausiai persekiojamais pasaulyje tikinčiaisiais tapo krikščionys, o kai kuriuose pasaulio regionuose krikščionių persekiojimą praktiškai galima prilyginti genocidui. Kalbant konkrečiai – Artimuosiuose Rytuose.

Genocidas

Pavyzdžiui, šiuo metu krikščionys sudaro tik 1,5% gyventojų skaičiaus Palestinos arabų tarpe. Irake iki 2003 metų gyveno 1,5 mln krikščionių, o šiai dienai jų ten liko mažiau 120 tūkstančių. Sirijoje per pastaruosius dešimtmečius krikščionių gyventojų sumažėjo beveik 4 kartus – nuo 1,7 mln 2011 metais, iki mažiau 450 tūkstančių žmonių šiai dienai.

„Galima teigti, jog kai kuriuose regionuose krikščionių persekiojimas savo mastu ir pobūdžiu priartėjo prie lygmens, atitinkančio tarptautinį genocido apibrėžimą pagal JT klasifikaciją“, – rašo ataskaitos autoriai. Jie mano, jog persekiojimo pasekoje krikščionybė gali būti pilnai išnaikinta daugelyje Artimųjų Rytų šalių.

Ataskaita ypač pažymi situaciją Centrinės Azijos šalyse, konkrečiai, potarybinėje erdvėje. Šių šalių vyriausybės, sakoma ataskaitoje, paveldėjo sovietinę praktiką bet kokios religijos atžvilgiu ir vertina religines organizacijas, tame tarpe ir krikščionybę, kaip grėsmę.

Publikacijos įžangoje vyskupas Mauntstivenas rašo, jog tuo metu, kai ataskaitos sudarymas buvo baigiamojoje fazėje, Velykų sekmadienį įvyko teroro aktai Šri-Lankoje, kuriuose žuvo apie 360 ir sužeista apie 500 žmonių, o pagrindiniais taikiniais buvo krikščionys.

„Liūdnas faktas slypi tame, jog ši ataskaita jau pasens iki to laiko, kai ji bus pilnai paskelbta. Toks yra problemos mastas“, – pabrėžė jis.

Komentuodamas išvadas, surašytas ataskaitoje, Britanijos žydų Tarybos vadovė Marie van der Zyl pasakė, jog žydai dažnai buvo persekiojami, todėl gerai supranta sudėtingą krikščionių bendruomenių situaciją.

„Ar tai būtų autoritariniai režimai, ar nepakantumas, besimaskuojantis religiniais įsitikinimais, tokios ataskaitos primena mums, jog pasaulyje yra daugybė vietų, kur krikščionys susiduria su siaubingu prievartos, pasityčiojimų ir priekabiavimų lygiu“, – pasakė ji.

Galutinis ataskaitos variantas bus paskelbtas šią vasarą.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 253

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas