infa.lt

Pricer: pasibaigė šildymo sezonas – ėmė kilti maisto produktų kainos

Pricer: pasibaigė šildymo sezonas – ėmė kilti maisto produktų kainos

01 gegužės
20:54 2019

Įsibėgėja pavasaris, atšventėme Velykas, pasibaigė šildymo sezonas, padaugės pinigų pas vartotoją. Pricer.lt komanda nusprendė patikrinti, kaip į šią gyvenimo šventę sureagavo Lietuvoje veikiantys prekybos tinklai.

O sureagavo „šliaužiančiu“ kainų kėlimu.

2019 metų balandį Pricer.lt fiksuojamo pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė rodo, kad:

pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse nuo žemiausio kainų lygio, kuris buvo gruodžio mėnesį pabrango 5,75%, tai jau ketvirtas brangimo mėnuo iš eilės, nuo 2018 gruodžio mėnesio.

Galima konstatuoti, kad grįžtame į prieš „Patikrinta Lenkijoje“ laikotarpį, nes Lenkijos valdžios neprekybinių sekmadienių ir šventinių dienų politika tam labai padeda. Beje, jeigu planuojate apsipirkimą Lenkijoje šią savaitę – turėkite galvoje, kad joje net 3 „nepirkimo“ dienos.

Belieka mums pas save pakartoti Lenkijos „sėkmės“ istoriją, kad Lietuvos gyventojams būtų mažiau laisvo laiko ieškotis žemesnių kainų ir „padėti“ tinklams kainų politikoje.

2019 metų balandžio mėnesio Pricer.lt pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitingas.

Pigiausių prekių krepšelis toliau išlieka Maximoje (49,57 euro) ir Norfoje (51,10 euro). Tinklai mažinę pigiausių prekių krepšelį – IKI ir RIMI, visi kiti didino. Todėl reitinge Rimi (51,78 euro) apeina IKI (51,98 euro) ir abu šie tinklai išstumia į priešpaskutinę vietą Lidl (53,55 euro). Barboros pigiausių maisto prekių krepšelis stabiliai brangiausias (62,25 euro).

Populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainų analizė rodo, kad:

turime krepšelio kainos stabilizaciją gana aukštame lygmenyje – 4 mėnesiai iš eilės papuola į TOP 5 brangiausių mėnesių per visą stebėjimo laikotarpį. Balandžio (38,44 euro) mėnesio krepšelis vos 2 centais pigesnis už kovo (38,42 euro) mėnesį, bet tai vis vien 1,87 euro (5,21%) brangiau nei gruodžio mėnesį.

2018 praėjusių balandžio žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina buvo 0,91 euro (2,43%) pigesnė už šių metų balandžio mėnesio krepšelį.

2019 metų balandžio mėnesio Pricer.lt žinomų prekių ženklų krepšelio kainų reitingas

Šiame reitinge toliau išlieka žemų kainų lyderiu IKI prekybos tinklas ir tai tęsiasi jau 3 mėnesį iš eilės su balandžio mėnesio krepšeliu 35,67 euro. Pozicijas vienu laipteliu gerina Norfa (36,89 euro), Barbora (38,73 euro), Rimi (39,44 euro). Maxima (41,39 euro) praranda 3 pozicijas padidindama krepšelio kainą 3,71 euro (9,85%). Būtent Maxima didelis žinomų prekių ženklų krepšelio kainų didėjimas ir sąlygoja aukštą žinomų prekių ženklų krepšelio kainų lygį (pašalinus šį tinklą iš reitingo krepšelio vidurkis taptų 37,68 euro, kas beveik atitiktų 2018 metų balandžio (37,51 euro) krepšelio kainų lygį.

Kokie Maxima motyvai? Nepatenkinami 2018 rezultatai? Plėtros Lenkijoj finansavimas? Ar pasiruošimas naujom „akcijom“? Galime tik spėlioti, kas lėmė tokį „viražą“.

Prekės:

Ne veltui pranešimo pradžioje paminėtas apsipirkimas Lenkijoje, nes kai kurių produktų kainos ten, keičiantis kainų situacijai Lietuvoje, tampa vis patrauklesnės.

Kaip kad pigiausias baltas smulkus cukrus, ilgą laiką kainavęs visuose tinkluose apie 45 centus – brangsta trečią mėnesį iš eilės 50-55 centai, kas lyginant su 2018 balandžio mėnesiu arba 2019 sausiu yra 19,2%.

Tuo tarpu kaimyninėje šalyje kainos išlieka žemiau 50 centų.

Taigi, jeigu planavote pasidaryti cukraus atsargas vasarai savo kaime ar sode uogų sezonui – momentą tai padaryti palankiomis kainomis Lietuvoje praleidote.

Labiausiai iš stebimų prekių kovo balandžio mėnesį brangsta bulvės – lyginant su praeitais metais nuo vidutiniškai 0,25 centų iki 0,52 centų (113,6%).

Žvilgsnis į ateitį:

Dėl kiaulių maro Kinijoje kils kiaulienos kainos.

Kadangi ES yra didžiausia kiaulienos eksportuotoja, neabejojama, kad didžiausią dalį trūkstamo kiekio Kinija pirks ir jau pradėjo pirkti iš ES. Taip pat prasideda didesnio vartojimo sezonas – iškylų ir grilinimo laikotarpis.

Kiaulienos trūkumas galimai paveiks ir vištienos kainas. Kinija, spręsdama susidariusias problemas, atidaro vištienos importą iš Rusijos. Tai kels kainas kaimyniniame regione, kas veiks ir kainas Europos Sąjungoje.

Be to geopolitinės įtampos ypatingai veikia naftos kainas. Tolimesnis žaliavinės naftos kainų augimas gali stimuliuoti socialiai svarbių prekių – duonos ir pieno produktų kainų kilimą.

Besiklostanti situacija rinkoje gali sąlygoti naują maisto mažmeninių kainų augimą. Oligopolinėje rinkoje būtinas atsakingų institucijų vykstančių procesų monitoringas bei adekvatus reagavimas, objektyvaus pasirinkimo vartotojams informacijos suteikimas.

Portalas pricer.lt kainas užfiksavo balandžio 26 dieną Lietuvos prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“, internetinėje parduotuvėje „Barbora“ bei Lenkijos e-parduotuvėse „Auchandirect.pl“.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Pricer: pasibaigė šildymo sezonas - ėmė kilti maisto produktų kainos* - nuoroda: https://infa.lt/32731/pricer-pasibaige-sildymo-sezonas-eme-kilti-maisto-produktu-kainos/