infa.lt

E. Makronas: neleisime paversti Prancūzijos islamo kalifatu

E. Makronas: neleisime paversti Prancūzijos islamo kalifatu

29 balandžio
10:06 2019
Emanulelis Makronas ir Notre Dame

nuotr. REUTERS, koliažas infa.lt

Dar visai neseniai bet kokios užuominos apie nacionalinę skandalingų žiniasklaidos istorijų, įskaitant kriminalinės kronikos herojų kilmę, buvo absoliučiais tabu.

Pasisakymai apie šalies islamizaciją ir šio proceso grėsmę demokratijai bei europietiškajam gyvenimo būdui tai pat buvo laikomi nepriimtinais.

Tačiau gaisras Paryžiaus Dievo Motinos katedroje, prie kurio, greičiausiai, islamistai nagų nėra prikišę, tapo trigeriu pakėlusiu tylos užtvanką. Laikraštis „Le Monde“, demonstratyviai tylėjęs šliaužiančios islamizacijos Prancūzijoje tema, išspausdino valstybės ataskaitą apie padažnėjusius islamo radikalų puldinėjimus prieš krikščioniškas šventoves.

O šios šalies prezidentas Emanuelis Makronas, praėjusį savaitgalį komentuodamas naujausius „Geltonųjų liemenių“ „maršus“, pareiškė, jog yra pasirengęs laikytis „bekompromisio požiūrio į politinį islamą, siekiantį suskaldyti valstybinius Prancūzijos institutus“.

„Šiandien mes kalbame apie socialinį uždarumą, kuris prasiskverbė į tam tikrus respublikos kvartalus. Mes kalbame apie žmones, kurie apsimestinai vietoje religinio, siekia prastumti politinį projektą, skirtą tapti alternatyva respublikinei santvarkai“, – pareiškė E. Makronas.

Šis prezidento pasisakymas sukėlė dideles diskusijas Prancūzijoje ir privertė tarptautinius komentatorius visame pasaulyje prieiti išvados apie tai, jog šioje šalyje „kažkas staiga pasikeitė“, jei jau pats prezidentas prakalbo apie islamo grėsmę respublikai.

Pastaruoju metu, už pasisakymus islamo ekstremizmo atžvilgiu, Europoje galima ne tik morališkai nukentėti, bet ir būti persekiojamam teisiškai. Pavyzdžiui, žinomą Prancūzijos politikę Marin Le Pen teismas nuteisė psichiatriniam tyrimui už tai, kad ji savo Twitter paskyroje išstatė ISIL žvėriškumo Sirijoje liudijimus (nuotraukas), į ką ji čia pat sureagavo. O specialistei islamo klausimais iš Austrijos Elizabet Sabadič-Volf teismas priteisė baudą už teiginį apie tai, kad paėmęs į žmonas šešiametę Aishą pranašas Mahometas šiandien būtų pavadintas pedofilu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 780

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...