infa.lt

Šuns kailis švaresnis už vyro barzdą bakterijų kiekio atžvilgiu

Šuns kailis švaresnis už vyro barzdą bakterijų kiekio atžvilgiu

24 balandžio
19:08 2019

Vokiečių žurnalas „Focus“ paskelbė mokslininkų iš Šveicarijos klinikos Hirslander tyrimo rezultatus, kurie nepatiks augmenijos puoselėjimo ant veido mėgėjams.

Reikalas tame, jog specialistai sulygino iš 18 vyrų iki 75 metų amžiaus barzdų paimtus pavyzdžius su 30 skirtingų veislių šunų kailių pavyzdžiais ir nustatė, jog vyrų barzda – tai tikrų tikriausia bakterijų veisykla.

Pasak tyrimo, kiekvieno savanorio barzdoje buvo aptikta labai didelis bakterijų skaičius, o prie viso to, – septynių barzdų savininkų rodikliai buvo tokie aukšti, kad tai galėjo privesti prie susirgimo.

Šunų tarpe pas 23 gyvūnus buvo pakankamai aukštas bakterinio užkrėtimo lygmuo, likusių septynių šunų kailyje veisėsi arba vidutinis, arba žemas bakterijų skaičius.

Taip pat vyrų barzdose buvo aptikta daugiau patogenų, nei šunų kailyje. Pavojingi mikroorganizmai buvo aptikti 7 iš 18 vyrų barzdose ir tik pas 4 iš 30 gyvūnų.

„Šių duomenų pagrindu šunis galima laikyti švariais, lyginant su barzdotais vyrais“, – sako tyrimo autorius, profesorius Andreas Gutzeit.

ŠuoŠio tyrimo rezultatai netruko sulaukti kritikos, pirmiausia dėl pernelyg mažo dalyvių skaičiaus. „Focus“ žurnalistų nuomone, klausimas apie tai ar še rezultatai gali būti taikomi visiems barzdočiams išlieka atviras.

O taip vadinamo „Barzdų išlaisvinimo fronto“ įkūrėjas Keith Flett apkaltino tyrimo autorius psichiniu sutrikimu – pagonofobija – iracionalia barzdoto veido baime

Pasirinkimas išties nebuvo didelis, tačiau verta pažymėti, jog šveicarų mokslininkai nesiruošė lyginti vyriškos barzdos „švarumą“ su šunų kailio, o bandė sužinoti ar gali žmonės užsikrėsti kažkuo nuo šunų per MPT skenerį, jeigu jis bus naudojamas veterinorių.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Šuns kailis švaresnis už vyro barzdą bakterijų kiekio atžvilgiu* - nuoroda: https://infa.lt/32264/suns-kailis-svaresnis-uz-vyro-barzda-bakteriju-kiekio-atzvilgiu/