infa.lt

Rolandas Paksas. Paskutiniai postlandsbergizmo epochos rinkimai

Rolandas Paksas. Paskutiniai postlandsbergizmo epochos rinkimai

balandžio 14
10:382019

Rolandas Paksas

Vos mėnuo liko iki prezidentinės kampanijos pabaigos, tačiau kuo skiriasi vienas nuo kito ištisa plejada Daukanto aikštės rūmus užimti pasiryžusių pretendentų, pasakyti darosi vis sunkiau.

Ne tik prašalaičiui, bet ir vietiniam žmogui vargu ar įmanoma pastebėti, jog mūsų valstybėje greitai bus išrinktas naujas Konstitucijos garantas – aukščiausias šalies vadovas.

Išorinės politinės reklamos ir kitų ženklų viešosiose erdvėse nėra, išskyrus vadinamųjų favoritų – Ingridos ar Gitano – kur ne kur vėjyje besiplaikstantį plakatėlį. Politinė kampanija niekaip neišsilukštena iš socialinio tinklo „Facebook“ kevalo ir nepatenka į miestų gatves bei aikštes, nors formaliai yra prasidėjusi dar pernai. Tikra kandidatų politinė diskusija dėl politinės valstybės ateities su visuomene iki šiol nėra prasidėjusi.

Respublikos prezidento rinkimai – lyg atvėsusi sriuba: be emocijų prieskonio, vangūs, valdiškai neišradingi ir nepatrauklūs. Net ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio „puolamoji kritika“ neįtikina, o daugiau yra skirta humoristinių laidelių prodiuserių apetitams. Kampanijos dalyviai, lyg statistai, prikalbinti tam tikram vaidmeniui prastame spektaklyje, publikos akivaizdoje atrodo su lemtimi yra susitaikę. Vaidinimo pabaigos nekantrauja sulaukti ir jie patys, ir nuobodulio išsekinta publika.

Ar tai, kas vyksta Lietuvoje, būtų adekvatu vadinti tiesioginiais demokratiniais Respublikos prezidento rinkimais? Drįstu tuo abejoti.

Politinės partijos šiame įvykyje realiai nedalyvauja ir panašu yra nusiteikusios mažai ką bendro turėti su šiuo politiniu farsu. O internetinė erdvė užtvindyta įvairiomis rinkiminėmis technologijomis, modeliuojami kvazipolitiniai kandidatai, varžosi ne visuomenės politiniai lyderiai, o dirbtiniai įvaizdžiai, modeliai ir muliažai.

Paprastam žmogui gan sunku susigaudyti valstybės visuomeniniuose procesuose. Kas už jų slepiasi, šiandien tikriausiai būtų beprasmiška bandyti išsiaiškinti.

Ką daryti tiems piliečiams, kurie kasdien nedalyvauja visuomenės politiniame gyvenime, neišgali įsigyti absoliučiai sunykusios spaudos, neturi galimybių stebėti liūdesį ir nusivylimą keliančių televizijos laidų?

Kaip atsitiko, kad dauguma vadinamųjų politikos veikėjų mūsų šalyje tesugeba pretenduoti tik į statistus, kuriems nereikia nei gebėjimų, nei talento. Ilgainiui politika virto prastu teatru be žiūrovo. Perfrazuojant žinomą posakį „menas – menui“, Lietuvos politinė padangė šviečia tik pati sau.

Prezidento rinkimų imitacija itin adekvačiai atspindi šio politikos skurdo ir atskirties nuo visuomenės interesų situaciją, nuolat maskuojamą viešųjų ryšių konsultantų sumodeliuotomis elgesio klišėmis. Žvelgiant į žiniasklaidoje piešiamą dabartinių prezidento rinkimų politinės kampanijos turinį, realiai neįmanoma susidaryti vaizdo, kuo mūsų šalis gyvena dabartyje ir kokius lūkesčius puoselėja didžioji visuomenės dalis.

Rinkimų data neišvengiamai ateis. Tačiau problemos, kurios metų metais kamuoja Lietuvą, taip ir liks iki galo nesuvoktos ir neįvardintos. Kiek kartų praeityje jau yra taip buvę!

Šiandien dauguma Lietuvos valstybės piliečių iš tiesų negali pasakyti, koks yra mūsų parlamentinės demokratijos turinys, kokia yra teisingumo situacija. kaip veikia valdžios institucijos ir kur yra pilietinės atsakomybės už savo tėvynę riba, kurios nevalia peržengti.

Kažkur sekundei viešumoje blyksteli žinutė, jog Lietuvoje valandinis darbo užmokestis šiandien yra vienas žemiausių Europos Sąjungoje. Jis sudaro 9 eurus, rodo ES statistikos tarnybos duomenys. Mažesnis atlyginimas pernai buvo tik Rumunijoje (6,9 euro) ir Bulgarijoje (5,4 euro). Latvijoje jis siekė 9,3 euro, Estijoje – 12,4 euro.

Iš tiesų ne tik ši statistika, bet ir jokia kita aktuali informacija nesulaukia platesnio politikų komentaro, analitikų dėmesio, priežasčių tyrimo. Šiandien dėmesio centre dominuoja fasadinė politikų retorika ir žūtbūtinis noras bet kokia kaina atkreipti į save visuomenės dėmesį.

Visuomenės dėmesio ištroškusių veikėjų spektras gan platus – nuo kūju prieš memorialinę lentą besiplaikstančio kandidato į Europos Parlamentą pačiame Vilniaus centre iki antrą kadenciją užbaiginėjančios prezidentūros svitos, atlydėjusios Respublikos prezidentę į dokumentinio filmo premjerą drauge pasigėrėti pačių nutapytu kino portretu „Valstybės paslaptis“.

Nenuostabu, jog kino salėje buvo galima sutikti ne vieną valstybės veikėją, „suradusį laiko“ atiduoti pagarbą gyvam Dalios Grybauskaitės paminklui.

Tai tik keli akivaizdūs postlandsberginės politikos epochos pavyzdžiai, atsitikę pastarosiomis dienomis.

Iki paskelbto Tautos referendumo dėl vadinamos daugybinės pilietybės lieka taip pat mažiau nei keturios savaitės, tačiau viešinimo kampanija taip ir liko nevieša.

Šiandien atrodo, jog iš tiesų niekam neberūpi klausimas, kuris yra teikiamas tautos referendumui. Bene kiekviena lietuvių šeima yra daugiau ar mažiau paliesta šios XXI amžiaus globalizacijos bėdos, tačiau piliečiai lieka vienui vieni akistatoje su politinėse viršūnėse suformuluotu klausimu.

Valstybės pilietybės išlaikymas buvo itin grakščiai biurokratų permestas Tautos atsakomybei, nenorint pripažinti, jog tai yra Konstitucinio Teismo doktrinierių dirbtinai sukurta teisinė ekvilibristika.

Kita vertus, kaip bebūtų ciniška, šis referendumas kaip politinis instrumentas yra naudojamas pritraukti į prezidentinius rinkimus kuo daugiau statistinių rinkėjų, kurie vis vien „kaip nors balsuos“, tačiau svarbiausia, kad ateitų.

Ir vienu, ir kitu atveju, dominuojančiai biurokratijai tinka abu variantai: jeigu referendumas neįvyks – kalti lieka „nepilietiški piliečiai“, nesugebėję išreikšti Tautos valios. Jeigu toks referendumas įvyks, Lietuvos Respublikos pilietybė bus nuvertinta Tautos rankomis ir niekas neprisiims politinės atsakomybės už tokią manipuliaciją. Kitaip tariant, pilietybė dėl pilietybės po pasaulį išsivaikščiojančiai Lietuvai.

Esu įsitikinęs, kad ne dėl tokios laisvės lietuvių Tautos sūnūs ir dukterys paaukojo savo gyvybes tremtyje ir gulaguose, o dėl valstybės, kurią, deja, taip lengvai gali prapuldyti vadinamasis elitas. Lietuva šiems ponams tėra „Severiutė iš Užpalių kaimo“, su kuria „važiuoti, bagoti, batuoti“ leidžia sau daryti ką nori.

Naujos pasaulio santvarkos ir globalizacijos procesų akivaizdoje matome, kaip vietiniai politikos veikėjai desperatiškai ieško būdų prisitaikyti. Jų negebėjimas reguliuoti ekonominių, socialinių ir kultūrinių procesų silpnėjant valstybės suverenumui yra akivaizdus.

Norėčiau pabrėžti, jog šiandien Lietuva nebeturi tautinės valstybės suverenumo Europos Sąjungoje, o nacionalinė valstybė vis sparčiau ima nykti pasaulyje be sienų. Mūsų tariamas politikos elitas jai seniai yra susitaikęs su tokiu „neišvengiamu valstybės praradimu“.

Akivaizdu, kad anksčiau ar vėliau besivaduodama iš postlandsberginio periodo politikos standartų Lietuvos politinė tauta turės atrasti naujas demokratijos formas, tačiau esu tikras, jog su šiais prezidento rinkimais tai dar neįvyks. Būtent šiuo požiūriu turėtume vertinti bei atsakingai apsispręsti artėjančiuose rinkimuose ir referendumuose.


Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Henrikas   -  2019-04-14, 10:52

  Tik vienintelis Arvydas Juozaitis išsiskiria iš tos kandidatų-komediantų šutvės. Už jį ir balsuojam!

 2. apglušintiems runkeliams,laukiantiems tuščio "rinkimų" FARSO   -  2019-04-14, 12:33

  „Visiškai nesvarbu,kas balsuoja ir kaip balsuoja-svarbu kas balsus skaičiuoja“

  draugas stalinas

 3. Kas mūsų laukia?   -  2019-04-14, 12:44

  gražių paveiksliukų galerija:

  liaudiesmenas.livejournal.com

 4. runkelis   -  2019-04-15, 09:06

  Siaip tu kiets skrajunas,bet kur buvai kai naikino Deimante ?

 5. VLADIMIR   -  2019-04-26, 12:11

  JUK JO PARSIDAVĖS SEIMAS NEDAEEIDO IKI RINKIMU -O TAI BUS PATYS NEDEMOKRATIŠKIAUSI RINKIMAI LIETUVOS VALSTYBES ISTORIJOJE.

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kas, jūsų nuomone, daro didžiausią įtaką karščio augimui?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Lidžita Kolosauskaitė. Fasadinių miestų fasadiniai gyvenimai

Lidžita Kolosauskaitė. Fasadinių miestų fasadiniai gyvenimai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius kreipėsi į Seimo delegaciją ET parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti Rusijos delegacijos sugrąžinimą

Seimo konservatorius kreipėsi į Seimo delegaciją ET parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti Rusijos delegacijos sugrąžinimą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Valstybė neturėtų pelnytis nelaimės ištiktų žmonių sąskaita, – teigia Seimo narys Mindaugas Puidokas

Valstybė neturėtų pelnytis nelaimės ištiktų žmonių sąskaita, – teigia Seimo narys Mindaugas Puidokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  „Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

„Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

„Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo narys R. J. Dagys: „Dauguma gyventojų mano, jog seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

Seimo narys R. J. Dagys: „Dauguma gyventojų mano, jog seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Politiko išpažintis – aš esu melagis

Politiko išpažintis – aš esu melagis

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius kaltina Vilnius merą nutylint „profesionaliu gėjumi“ prisistatančio bendrapartiečio priekabiavimo faktą

Seimo konservatorius kaltina Vilnius merą nutylint „profesionaliu gėjumi“ prisistatančio bendrapartiečio priekabiavimo faktą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Apie vyrus, kurie negali laimėti

Lidžita Kolosauskaitė. Apie vyrus, kurie negali laimėti

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  „Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

„Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Apie “savo tiesą“

Apie “savo tiesą“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Dėl keliamos krizės valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“ – tvirtina liberalai

„Dėl keliamos krizės valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“ – tvirtina liberalai

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Ar pasakėte šiandien savo sūnums, kad jie NIEKADA nenaudotų fizinės jėgos prieš moteris, vaikus, senolius ar kitus silpnesnius?

Ar pasakėte šiandien savo sūnums, kad jie NIEKADA nenaudotų fizinės jėgos prieš moteris, vaikus, senolius ar kitus silpnesnius?

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Vėl pati kalta?

Vėl pati kalta?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Lietuva rinkimuose parodė politinę brandą

Lietuva rinkimuose parodė politinę brandą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūra

Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūra

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Viešas ritualas, politinė orgija, transas – tai prezidento rinkimai Lietuvoje

Viešas ritualas, politinė orgija, transas – tai prezidento rinkimai Lietuvoje

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Kuris vyras yra svarbiausias moters gyvenime?

Kuris vyras yra svarbiausias moters gyvenime?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Apie sėkmingumą

Apie sėkmingumą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ugnius Kiguolis. Artėjant pasirinkimo momentui mano balsas nesikeičia – balsuosiu #priešingridą

Ugnius Kiguolis. Artėjant pasirinkimo momentui mano balsas nesikeičia – balsuosiu #priešingridą

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Baikite mulkinti zmones,coinai ateities valiuta,bet ji infliaciniu poziuriu nesiskirs nuo popierines,o dabr puciami burbulai,kad apvogti...

Blogiausia, kad vaikus po kelis gimdo mažiau išprusę žmonės, kurie turi instinktą tik daugintis bet...

Palaukim kol Lietuvoje vasara pailgės dar kokiu mėnesiuku ir tada galima bus stabdyti ;)...

Ką, jau vienas? O kur sugyventinis Ažubalis?...

Palaikau Lt atstovu sprendima , uzdaryt kelia putino fasistinei valstybei , saunuoliai....

Sunaikint irano chunta , ir prigriebti putino basiaku fashistine valstybe kartu =y pragara . Slove...

JAV pasaulio nelaime...

Jie daugiau nieko, irnesugebba tik paleisti raketas-man atrodo,kad jie ir taip prisidirbo į kelnes....

nu kiek ta zida-pingwina galima rodyti? visi zinom kas jis toks ir to gana...

Artistas ir Seime artistas: kelia problemas ,kurias turėtų spręsti! Eilinis nevykėlis......

Taip, jos vieta cypėje vien tik už prichvatizacijos žygdarbius ,bet ji nahališka......

Visiškai teisus ,Viktorai! Tik čia tos kgbinės durnaropės viršūnėlė ,o pats kgbistinis krienas dėdulė liko...

jausmas...10 metų sąvartyne......

keršyjam :))...

  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Rolandas Paksas. Paskutiniai postlandsbergizmo epochos rinkimai* - nuoroda: https://infa.lt/32086/rolandas-paksas-paskutiniai-postlandsbergizmo-epochos-rinkimai/